saldiran_polise_limon_veren_genc225

Cumhuriyetin polisi misin karşı devrimin bekçisi mi?

29 Ekim'de Ankara'da demokratik kitle örgütleriyle beraber "Seferberlik Yürüyüşü" gerçekleştirdik.

Gençliğin tarih sahnesine çıktığı halkın bağımsızlık sloganlarıyla beraber karşı devrimin barikatlarını dağıttığı bir yürüyüş gerçekleştirdik.

İktidara korku saldık. O kadar fazla korktular ki önce valilik yürüyüşü yasakladı sokaklarda bildiri dağıtanlara para cezaları kesti. İllerden Ankara'ya gelmek isteyen TGB ve ADD otobüslerine el koyuldu. Kimisinin arabasında ceset torbası, kimisinin arabasında ise telefon jetonu olmadığı gibi saçma nedenlerle polis arabalara el koydu. Türkiye çapında 400 otobüsün Ankara'ya gelmesi engellendi.

Otobüsler gelemedi ama gençleri durdurmak mümkün olmadı. Garajlardan bilet alarak, otostop çekerek Ankara'ya ulaştılar. Her il bu kadar şanslı olmadı. Polis İzmir'de garajlara gelip otobüslerde kimlik kontrolü yaparak TGB'lilerin Ankara'ya gitmesi engelledi.

Ankara'da yürüyüş anında polis, kitleyi dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su fışkırttı. Çünkü R.Tayyip Erdoğan eylemi düzenleyenlere marjinal provokatör demişti. Hatta CHP ye bu grupların peşine takıldığı için kızmıştı.

TGB cumhuriyetin kağnılarıyla, ellerinde karanfillerle Anıtkabir'e gidiyordu.

Peki bu gazı sıkan polisler hiç düşünmedi mi hepsi üniversite öğrenci olan, ellerinde Atatürk posterleri ve ulusal bayrakla yürüyen gençler gerçekten provokatörmüydü...

Milyonlar Ankara sokaklarına indiyse, polis çocukları yokmuydu o eylemde, kendi çocuğuna nasıl biber gazı atabildin?

Hatay'da kardeşlik yürüyüşü yapan bir amcamız vardı polisten cop yediği zaman ona bağırıyordu;"Sen şehit olduğun zaman senin anan kadar bizde ağlıyoruz, vurma" diye. İşte o amcamız da o yürüyüşteydi. Polis anası kadar ağlayan bir amcaya nasıl cop vurabildin?

Biz cumhuriyet için geleceğimiz için yürürken, sen neden polislerin akpli vekillerin oğullarının önünde sıraya çekilmemek ve amirlerinden dayak yememek için yürümedin?

Biber gazından sende etkilendiğin zaman sana limon uzatan o halka nasıl tekrardan tazyikli su sıkabildin? Sen Cumhuriyetin polisi misin yoksa karşı devrimin bekçisi mi ?

Bora ÇELİK (TGB Merkez Liseli Sorumlusu) - 01 Kasım 2012 - TGB
http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar