10kasimda_anitkabir_ciceklerle_donatilacak225

Anıtkabir Yönetimi Turnikeleri Yine Kaldırsın : Geliyoruz! 10 Kasım'da Anıtkabir'deyiz!

29 Ekim'de bütün engellemelere, meydanı dağıtma girişimlerine rağmen halkımız bayramına, geleceğine sahip çıkarak 29 Ekim'i coşkuyla kutladı. Fiili olarak barikatları kaldırdı.

Atatürk ile Türk milleti arasına barikat konulamayacağını fiili olarak gösterdi. Hiç kimsenin gücü Mustafa Kemal'i illegalleştirmeye yetmez. Çünkü bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.

Siyasi iktidar Mustafa Kemal'e karşı düşmanlık yürüterek aslında geleceğini hapsetmiş durumda.

Bayramları yasaklama, 19 Mayıs resmi törenlerini kaldırma, 30 Ağustos'un üzerine gölge düşürme, 29 Ekim'in içini boşaltma gibi girişimler AKP'nin ayağına dolandı. Onların söylediği şey gerçekleşti. Bayramları halk en kararlı şekilde kutladı. Fakat bundan da memnun kalmayarak resmi törenlere davet ettiler. Dolayısıyla AKP'nin kaldırdığı taş şu anda ayağına düşüyor. Halkımız milli bayramlarına ve geleceğine sahip çıkıyor.

10 Kasım'da büyük devrimci, vatansever liderimiz Mustafa Kemal'e sadece saygı belirtimizi göstermeyeceğiz bunun yanında geleceğimizi nasıl tasarlayacağımızın da işaretini vereceğiz. 10 Kasım bir yas günü değil mücadele günüdür. 10 Kasım geleceğimize yönelik ışığın toplumun tekrar önüne getirilmesi demektir. 10 Kasım'da siyasi iktidarın yapmış olduğu hamlelerin hesabını da soracağız.

Büyük bir mücadele dönemi açıldı. 10 Kasım'da Atatürkçüler, vatanseverler, devrimciler artık savunma döneminin, bekleme döneminin bittiğini mücadele döneminin başladığını ilan edecektir.

Biz Atatürk gençliği olarak 29 Ekim'de kararlılığımızı gösterdik. Milyonlar bütün engellemelere rağmen sokağa çıktı. TGB disiplini ve kararlılığıyla emniyetin içerisindeki bazı kişilerin provokasyonuna geçit vermedi. Eylemcilerin arasına provokatör sızacak diyip durdular ama eylemcilerin değil polisin arasına provokatör sızmış. Dolayısıyla buradan emniyetin içerisindeki Cumhuriyet düşmanlarına da mesaj gönderiyoruz. Sizin sayınız az orada. Birçok emniyet mensubu içleri kan ağlayarak görev yaptıklarını ilettiler. Ama bizi dağıtamadılar. Dolayısıyla gençlik kararlığını, disiplinini gösterdi. 10 Kasım'da da yeniden mücadelenin büyüyeceğini, milyonların artık hep sokaklarda olacağını, İçişleri Bakanı'nın da bundan sonra artık hep helikopterin üzerinde gezmek zorunda kalacağını göstereceğiz. 10 Kasım'da helikopterini hazırlasın. Eğer bizi izlemek istiyorsa biz gerekli malzemeleri ona sağlarız. Keşke bizimle birlikte İçişleri Bakanı da Anıtkabir'e girse ama maalesef böyle bir Türkiye'de değiliz şu anda. TGB yüz binlerce genci Anıtkabir'e seferber edecek. Tandoğan da çok anlamlı bir eylem yapacağız. On binlerce karanfil hazırlıyoruz. Çiçekten slogan hazırlıyoruz. Karanfilin anlamı şu: Derin bir özlem, derin bir saygı, kimsenin baş edemeyeceği bir saygı, bir öz güven ve geleceğe yönelik vurgu, devrim. Atatürk büstlerine çelenk koymayı yasakladılar. Atatürk'ün büstleri önünü çevik kuvvet çelenk koymayı engellemek için koruyor. Biz de 10 Kasım'da Atatürk'ün mozolesinin bulunduğu alanı çiçeklerle donatacağız. Beklide Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey olmamıştır. Ankara halkı bayram tatili nedeniyle bile çok büyük destek verdi. Şimdi 10 Kasım'da da onlara büyük görev düşüyor. Genelkurmay Başkanlığı Anıtkabir'e 29 Ekim girişlerinde turnikelerin bozulduğunu söyleyip sayıyı açıklamamıştı. 10 Kasım'da bu turnikelerin düzeltilmesi ricasında bulunuyoruz. Çünkü 10 Kasım'da Anıtkabir'e giriş rekoru kırılacak. Eğer Genelkurmay Başkanlığı oraya turnike koyamıyorsa biz bu turnikeleri oraya yerleştirmeye hazırız.

TGB de diğer kitle örgütleri de bayraklarını getirmeyecek. Siyasi parti örgütlerinden de rica ediyoruz kendi flamalarını getirmesinler. Sadece Kurtuluş Savaşı bayrağıyla, Türk bayrağıyla orada olacağız.

Sadece saygı duruşu olacak. Saygı duruşunda durarak geleceğimiz Mustafa Kemal'dir biat kültürüyle, gericilikle, emperyalizme hizmet etmekle değildir mesajı vereceğiz.

O barikatları yıkacağız. Eğer koyarlarsa barikat çok açık söyleyelim yıkarız o barikatları. 29 Ekim'de biz disiplinli davranışımızla olayların büyümesini engelledik. 10 Kasım'da barikat, gaz bombası, su sıkmak gibi bir önlem almazlar. Mustafa Kemal'lerin önüne barikat kurulamayacağını ilan ediyoruz. Gazın hükmü de kalmamıştır. Onların en büyük çaresizliği bu. Eskiden biber gazı sıkarlardı millet dağılırdı ama 29 Ekim'de bunun artık ortadan kalktığını gördük.

Bütün kurumları çağırıyoruz. 29 Ekim'de ilk TGB açıklama yapmıştı. 10 Kasım için de bu geçerli. Demokratik kitle örgütleri Anıtkabir'e hep birlikte giriş yapacak.

TGB Genel Merkezi
http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar