birinci_meclis_onu225

Dakika dakika Seberberlik Yürüyüşü!

29 Ekim geldi çattı. Büyük buluşma için şehir dışından gelen otobüsler engellense de Ankaralı alanları taşıracağa benziyor.

07.00 Polis 1. Meclis önüne barikat kuruyor. TOMA'lar ve çevik kuvvet 1. Meclis'in bulunduğu caddeyi trafiğe kapatarak halkın girişini engelledi

08.00 Vatandaşlar Ulus'taki Atatürk Anıtı önünde toplanmaya başladı. Kalabalık her geçen dakika artıyor.

09.00 Halkın coşkusu alanlara sığmadı. Vatandaşlar Ulus'a akın ediyor. Bulvar trafiğe kapandı vatandaşlar Anafartalar caddesi ve Çankırı caddesine doğru yayılıyor.

10.00 Buluşmanın başlamasına bir saat kala alan doldu taştı, kalabalık marşlar eşliğinde Ankara'yı inletiyor.

11.00 Buluşmaya Ankaralılar adeta akın etti. Yüz binlerce Ankaralı meydanları inletiyor. Kalabalık akın akın gelmeye devam ediyor.

11.30  Alana girmek isteyen Kemal Kılıçdaroğlu polis barikatıyla karşılaştı. Kılıçdaroğlu barikatı aşmaya çalışıyor.

11.45  Kalabalık arttıkça polisin tavrı azgınlaştı. Yüz binlerce vatandaşın olduğu alana gaz bombaları atıldı. Bir adım ger atmayan vatandaşlar "Faşizme karşı omuz omuza" sloganlarıyla safları sıklalştırdı

12.00  Gaz bombalarından sonra polis bu kez de tazyikli suyla saldırıyor. Vatandaşlar barikatı aşıp söz verdikleri gibi 1. Meclis'in önünde olmaya çalışıyor. Barikatın iki yanında da yüz binler geri adım atmıyor.

12:15  Barikat yıkıldı. millet, meclisine doğru koşuyor. Polisin biber gazlı saldırısı devam ediyor ama barikat yarıldı birkere

12.20  Polis müdehaleyi sonlandırdı yüzbinlerin direnci karşısında Meclis bahçesine sığındı. Polis provakasyonuna rağmen halkın karşı saldırısı olmadı. Panzerler hareketsiz, halk iki taraftanda 1. Meclis önüne akın ediyor

12.30 Kağnılar yeniden 1. Meclis önünde. 1. Meclis'in önünde toplanan yüzbinler, Anıtkabire doğru yola çıktı. Kortejin başı sonu belli değil.

13.10  Anıtkabir'e yürüyüş devam ediyor. Kortejin başı Tandoğan'da sonu Ulus'ta. Halkın eyleme katılımı devam ediyor.

14.33  Anıtkabir önündeki kalabalık her dakika artıyor. 1 buçuk saat evvel kortejin başı Anıtkabir'e ulaşmasına rağmen sonu gelmedi. Gelecek gibi de görünmüyor. Yüz binler Anıtkabire akın ediyor.

TGB - 29 Ekim 2012
http://tgb.gen.tr/

birinci_meclis_onu1

birinci_meclis_onu2

birinci_meclis_onu3

tgb1

tgb2

tgb3

tgb4

tgb5

tgb6

tgb7

tgb8

tgb9

 

Son Yazılar