persona_non_grata_hillary_clinton225

Savaş Kışkırtıcısı Clinton Defol!

Kitlesel Basın Açıklaması!

İşçi Partisi, komşu ülkelerle Türkiye'yi savaşa sokmak üzere ülkemize gelen, eşkıya ABD'nin Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ı kendi elçiliği önünde protesto etti.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz'ın ABD Büyükelçiliği önünde yaptığı basın açıklamasına yüzlerce yurttaş ve çeşitli kitle örgütlerinin yöneticileri katıldı.

Yılmaz açıklamasında şunları söyledi :

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye’de sürdürdükleri kanlı tertip ve yıkıcı faaliyetlerinde BOP Eşbaşkanlığı iktidarının önüne yeni görevler koymak üzere bugün Türkiye’dedir. Bu görüşme ABD ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasındaki bir görüşme değildir. Büyük Ortadoğu Projesi hiyerarşisi içerisinde yapılan bir görüşmedir.

Türkiye’yi ABD hesabına Suriye’ye karşı yürütülen terörün üssü haline getiren Tayyip - Gül iktidarı, şimdi de Türk Ordusunu tampon bölge oluşturma bahanesiyle Suriye’ye sürme planları yapmaktadır. Bu adım Suriye’nin bölünmesi aynı zamanda da Türkiye’nin bölünmesi demektir.

Tayyip - Gül iktidarının giriştiği macera Türkiye’yi bölünmeye, etnik boğazlaşmalara, mezhep çatışmalarına sürüklemektedir. Tayyip Erdoğanların memuru olduğu Büyük Ortadoğu Projesi’nin esas hedefi Türkiye’dir. ABD Suriye’de Kaybetmektedir

Suriye, ABD’nin talimatıyla Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar üzerinden yürütülen yıkıcı ve bölücü saldırıyı püskürtmekte ve çapulcu teröristleri temizlemektedir. Bu gün konuşulan güvenlikli bölge uygulaması Türkiye’nin değil çapulcu teröristlerin güvenliği içindir. Oslo ve İmralı açılımlarının sonucu olarak, ABD’nin maşası PKK’nın,Hakkari’de, Şemdinli’de ve en son Foça’daki saldırıları göstermektedir ki, Türkiye’de güvenlik, barış ve huzur AKP iktidarının varlığı ile karşı karşıya gelmiştir. ABD hesabına girişilen macera sadece Suriye’de değil Türkiye’de de başarısızlığa
ulaşacaktır. ABD hesabına bu tertiplere girişenler ABD’nin bozgununu paylaşacaklardır.

Beyzbol Sopasıyla Verilen Mesaj!

Obama’nın Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde elinde olan beyzbol sopası sadece “deliğe süpürülme yetkisini” kendisine veren Tayyip Erdoğanları korkutabilir. Vatan savunması için ABD’den icazet bekleyenleri endişelendirir.

Ne Ergenekon, Balyoz vb. tertipleriniz ne de BOP Eşbaşkanlığı diktanız Türkiye’yi parçalamaya, milleti bölmeye ve Türk Ordusunu ABD hesabına Ortadoğu’da jandarma yapmaya yetmeyecektir.

Tayyip – Gül iktidarını deliğe süpüreceğiz. Hatay ve Kilis’teki terör kamplarını kapatacak ve teröristleri, ajan diplomatları sınır dışı edeceğiz.

Osman YILMAZ - 11 Ağustos 2012 - İşçi Partisi

http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar