rte_hamdolsun_kurdistanida_kurariz225

"AKP hükümeti PKK ile gizli anlaşma yaptı. Kırsal kesim PKK’ya terk ediliyor!"

PKK ile gizli anlaşma iddiası!

İsa GÖK, “Anlaşmaya göre, kırsal kesim PKK’ya terk ediliyor, şehirler devletin kontrolünde kalıyor” dedi.

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, AKP hükümetinin terör örgütü PKK ile gizli bir anlaşma imzaladığını öne sürdü. Anlaşmanın Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısı ile imzalandığını iddia eden İsa Gök, “Bu anlaşmaya göre kırsal kesim terör örgütü PKK’ya terk ediliyor, şehirler devletin kontrolünde kalıyor” dedi. CHP Milletvekili İsa Gök, şunları söyledi:

ABD’den korkuyorlar!

“Ankara’nın, hükümetin ve siyasi partilerin bildiği ama Amerika’dan korktukları için söyleyemedikleri, yuttukları bir gizli anlaşma var. Bu anlaşma kırsal bölgelerin terör örgütü PKK’ya terki, şehirlerin devletin kontrolünde olması. Bu anlaşmaya uzun süredir riayet ediliyordu. Hem Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hakkari’de hakim ve savcıların dahi Yüksekova’da PKK’nın şehir yapılanması KCK’dan izin alarak kentten ayrıldıklarını bilmiyorlar mı?”

Terör örgütü devlet kurdu!

“KCK’nın Güney Doğu’da kendi vergi dairelerini kurduklarını bilmiyorlar mı?” diyen Gök, şöyle devam etti.  “KCK’nın kendi mahkemelerini kurduklarını bilmiyorlar mı? Her ikisi de biliyor. Türkiye’de terör örgütü PKK kendi devletini kuruyor buna rağmen bile bile anayasa çalışmasına destek veriliyor, aktif tavır alınmıyor.” CHP’li İsa Gök, iddialarına şöyle devam etti: “AKP hükümeti, CHP, MHP ve BDP’nin bölünme anayasası olarak adlandırılan bu anayasaya destek vermeleri, hükümetin bizzat Kuzey Irak’ta Irak hükümetine rağmen kendi bağımsızlığını ilan etme peşine düşen Mesud Barzani’yi Amerika’nın istekleri doğrultusunda desteklemesi de bunun sonucudur. Kuzey Irak yönetimiyle yapılan ikili ticari anlaşmalar ve bu anlaşmalara hiçbir siyasi yetkilinin itiraz etmemesi, Suriye’de baş gösteren Kürt özerk bölgesel çalışması Amerika’nın ikinci İsrail’i kurdurma hedefi olan İran, Irak, Suriye ve Türkiye’den koparılan toprak ve milletle büyük Kürdistan projesinin ileri aşamasıyla kaşı karşıyayız.”

Haber: Refika KARABACAK - 06 Ağustos 2012 - Yeniçağ

Son Yazılar