unutmadik_cuvalin_intikamini_aldik2_tgb225

Antalya TGB İl Başkanı Murathan DEMİRKIRAN : Oyun daha yeni başlıyor!

Dün çuval eylemini gerçekleştiren Antalya TGB üyesi gençler, bugün saat 15.30′da bürolarında basın açıklaması yaptı.


Açıklamayı grup adına Antalya İl Başkanı Murathan Demirkıran yaptı.

*** *** ***
Değerli basın mensupları, değerli Antalyalılar,

Bildiğiniz üzere 17 Temmuz 2012 tarihinde  Amerikan uçak gemisi  Abraham Lincoln adlı 3200 Amerikan askeri ile Antalya limanına demir atmıştır. Bu 3200 Amerikan askeri Antalya sokaklarında rahatça dolaşmakta. Daha önce Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşadığımız olayları Antalya’da da yaşamaya başladık. Antalya’ya resmi kayıtlara göre 2000 hayat kadını Amerikan askerlerine eşlik için getirilmiştir. Uyuşturucu satışları da Amerikan askerlerinin gelişiyle artmıştır. Bizde dün 18:30 da Cumhuriyet Meydanı’nda gördüğümüz iki Amerikan askerini takip ettik ve asker olduğunu teyit ettikten sonra çuval eylemini gerçekleştirdik. Eylem sonrası emniyet mensupları 7 TGB üyesi arkadaşlarımızı yaka paça gözaltına aldı. Ardından Yenikapı karakoluna götürülen 7 arkadaşımız üst araması yapıldıktan sonra, 4 arkadaşımız Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştür. 4 arkadaşımızın başka bir karakola götürülmesinin sebebi Yenikapı Karakoluna Amerikan askerlerinin komutanının gelecek olması ve ifade verecek olmasıdır. Korkuları TGB’lilerin karakol çevresinde tekrar eylem yapabilecek olmasıdır. Yapılan hukuk dışı bir işlemdir.

Eylem sırasında da emniyet güçlerinin tavrı apaçık ortadadır. Bizim için 2 tip polis vardır. Birincisi gerçekten vatansever olan, ikincisi ise polis teşkilatı içerisinde var olan F tipi polistir. Biz polisin tavrını açık ve net şekilde gördük. Amerikan askerlerinin resmen güvenliğini sağlayarak, TGB’li arkadaşlara ise  kelepçe vurarak ve Türk bayrağını çok çirkin bir şekilde çekmek suretiyle zorla almışlardır.

TGB olarak bu eylemimizi yapma sebebimiz şudur: Amerikan askerleri Irak’ta, Afganistan’da müslümanları katletmiş, ırzlarına geçmiş, camileri bombalamış ve Ortadoğu’yu kana bulamıştır. En son 2003’te Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuvalı geçirmişlerdir. Amerikan askeri özgürlük diyerek gittiği her yeri kana bulmamıştır. Amerika’nın özgürlükten anlayışı budur. Biz Atatürk gençliği olarak buna geçit vermeyeceğiz. Her nereye giderse gitsinler Amerika askerlerinin başına çuvalı geçireceğiz.

Dikkat çekmek istediğimiz nokta şudur. Amerikan askerleri Türkiye’ye geliyor ve F tipi yapılanma TGB’ ye hunharca saldırıyor. En son 3 arkadaşımızın gözaltı esnasında aileleri aynı numaradan, aynı saatte aranarak “Ben çocuğunuzun arkadaşıyım, gözaltına alınmış durumu nasıl?” diyerek aileleri tedirgin etmeye çalışmıştır. Arkadaşlarımızın ailesini arayan numarayı tespit ettik. Numara çevik kuvvet müdürlüğü yanındaki bir sigorta acentasına aittir. Emniyetin telefonlarından aramaya cesaretleri yoktur.

Emniyet güçlerine şunu duyuruyoruz. Türk emniyetinin vatansever gençlere karşı bir art niyeti varsa, Amerikan gemisi 22 Temmuz’da Amerika’ya hareket edecektir. Bu art niyetli polisler gemiye binsin, Amerika’ya gitsin ve polisliklerini orda yapsınlar. Şu mesajı da veriyoruz. Daha önce Bodrum’da gerçekleşen eylemde 6 arkadaşımız 16 yılla yargılanıyor. Onlar “Demirden korksak, trene binmezdik.” Demişlerdir. Bizde aynı şeyi yineliyoruz. Korkmuyoruz. Buradan duyuruyoruz. Oyun daha yeni başlıyor. Amerikan askerlerinin peşini bırakmayacağız. 22 Temmuz’a kadar çuvallarımızla beraber Antalya sokaklarında dolaşacağız.

Ulusal Bakış - 18 Temmuz 2012

http://ulusalbakis.com/

Son Yazılar