ciasalmgsbGayri-Millî CIAsal Belge

AKP, sonunda Türkiye'nin «derin» anayasası ve «Kırmızı Kitap» olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne el attı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MGSB'nin iç tehdit bölümünden «irtica» başlığının çıkarılması kararını aldıklarını açıkladı.

İKÖ Genel Sekreteri Ekmelettin İhsanoğlu'nun «İslam Barış Gücü» kurulması için girişimlerde bulunduklarını açıkladığı günlerde Başbakan Erdoğan'ın da MGSB'de rötuş kararı alması ilginç bir rastlantı olarak dikkat çekti.

Kamuoyunda «İslam Barış Gücü» ,Büyük Orta Doğu'nun Ordusu olarak adlandırılırken, Kırmızı Kitap'taki revizyonun da irticai faaliyetleri iç tehdit olmaktan çıkararak Kemalizmi tasfiye manası taşıdığı değerlendiriliyor.

Gazeteport'un haberine göre,MGSB, 5 yılda bir güncelleniyor. Halen yürürlükte olan MGSB, 24 Ekim 2005 tarihinde Milli Güvenlik Kurulu'nda kabul edildi ve 20 Mart 2006 tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından yürürlüğe kondu. Yeni MGSB'nin Ekim 2010'a kadar revize edilmesi bekleniyor.

MGSB'de Türkiye Cumhuriyeti'nin milli menfaatleri ve milli hedefleri, bu hedeflere ulaşılabilmesi için takip edilecek iç ve dış güvenlik ile savunma siyasetlerine ilişkin esaslar yer alıyor.

Devrim Kanunları Rafa Kalkıyor

Kırmızı Kitap'tan irticai faaliyetlerin çıkarılması 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'in kurulmasından sonra çıkartılan Devrim Kanunlarını da rafa kaldırıyor.

Bu kanunlar şöyle:

-Şeriye ve Evkaf Vekâletinin Kaldırılmasına Dair Kanun,

-Tevhidi Tedrisat Kanunu,

-Hilafetin Kaldırılmasıyla İlgili Kanun, Medeni Kanun,

-Tekke ve Zaviyelerin Kapatılmasına Dair Kanun,

-Şapka İktisası Hakkında Kanun, aşarın Kaldırılması Kanunu,

-Bazı Lakap ve Unvanların Kaldırılmasına Dair Kanun,

-Bazı Kisvelerin Giyilemeyeceğine Dair Kanun

-Hıyaneti Vataniye Kanunu.


İş yalnızca bununla kalmıyor.Esas hedef Kemalizm'in tümden silinmesi.BOP-Neo Osmancılık projesinde hedeflenen tüm hedeflere hızla varılıyor.ABD-AKP-TSK üçgeninde de bunlar büyük bir başarı ile ambalajlana ambalajlana yediriliyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi öyle iyi paslaşıyorlar ki,topu sektirmiyorlar bile. Ulusal devletin tüm yapı taşları yerinden sökülüyor.

Sahte düşmanlar, sahte inançlar üretiliyor. Kısacası anlayacağınız, BOP'un anayasasını bize yeni MGSB olarak yutturacaklar.

ANKARA, 02 Şubat 2010 Salı - AvazTürk.com
http://www.heddam.com/#null

Son Yazılar