savasan_generaller_tayyip_bahceli_kilidaroglu225

AKP-CHP-MHP liderleri el ele Suriye seferine!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Daşkanı Devlet Bahçeli, Türkiye-Suriye ilişkilerinde girilen yeni süreçte Başbakan Erdoğan'a yol arkadaşı olacaklarını gösterdi.

Kılıçdaroğlu son olayı, Amerika'nın Türk askerinin başına çuval geçirmesi ve Mavi Marmara baskınıyla eş tutarak, AKP'nin bu iki olayda yapmadığı şeyi yapmasını istedi. Adeta Suriye'ye müdahaleyi savundu. Devlet Bahçeli de hükümetin alacağı kararların yanında ve destekçisi olacaklarını açıkladı.

Grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye ile yaşanan uçak krizini şöyle değerlendirdi:

"Suriye'nin pervasızlığı, bizim uçağı düşürmesi. Affedilecek, görülmeyecek, unutulacak bir olay değildir. Her yerde takipçisi olacağız. Şimdi ben Sayın Erdoğan'a bir soru soruyorum: Sayın Başbakan, Türkiye gibi ülkenin caydırıcılığına darbe vuran dış politikanızın bu ülkenin ulusal güvenliğinde açtığı derin yaraları farkında mısınız- Samimi söylüyorum, farkında değiller. Ülkeyi kimin yönettiği konusunda ciddi endişelerim var. Blöfle dış politika yapılır mı- Asarım, keserimle dış politika yapılır mı? Kıbrıs barış harekatında tek şey dendi Ayşe tatile çıktı."


KILIÇDAROĞLU'NA GÖRE JET KRİZİ ÇUVAL OLAYI İLE AYNI!

Kılıçdaroğlu, yaşanan son olayı, Amerikanın Türk askerinin başına çuval geçirmesi ve Mavi Marmara baskınıyla eş tuttu:

"Türkiye'nin uluslararası alanda caydırıcılığına darbe vuran bu tür blöf söylemleridir. 'Savaş nedeniydi, yapacaktık, yapmıyoruz, biz büyük devletiz...'. Geçiniz bunları. Senin uçağın vuruldu, 9 yurttaşın uluslararası sularda katledildi, Kuzey Irak'ta Türk askerinin başına, bizim tarihimizin kara bir sayfasıdır, çuval geçirildi, hala biz büyük devletiz edebiyatı yapıyor." Suriye hükümeti ben Türkiye Cumhuriyeti'ne ders vermek istiyorum der gibi uçağı düşürdü. Hiçbir uyarı önleme yapmayacaksınız, kasıtlı olarak ateş edeceksiniz ve uçağımızı düşüreceksiniz. Daha sonra arama kurtarma uçağımıza da ateş edeceksiniz."

BAHÇELİ DESTEĞİNE ERDOĞAN'DAN ÇOK ÖZEL TEŞEKKÜR!

MHP Lideri Devlet Bahçeli ise "savaş son seçenek olmalı" dedi, ancak bu olayı Suriye'ye yönelik muhtemel bir müdahale için fırsat olarak kullanan Hükümet'in atacağı adımlara destek vereceğini ilan etti.

Bahçeli şunları söyledi:

"Şam yönetimi elbette bunun hesabını vermeli ve bu tavrının karşılıksız kalmayacağını bilmelidir. Hala Suriye yönetiminin tansiyonu artırıcı mesajları, gerilimi tırmandırıcı sözleri hiçbir şekilde kabul edilemez niteliktedir. Türkiye onun bunun dikleneceği, önüne gelenin mütecaviz eğilimlerine maruz kalacağı yeni yetme bir devlet değildir. Hakkı yerde kalacak, kaideleri görmezden gelinecek, kırmızıçizgileri aşındırılacak çadır devleti de değildir.AKP Hükümet'i meselenin üstüne kararlılıkla gitmeli ve Türk milletine yapılacak kötü muamelenin cevapsız bırakılmamasını sağlamalıdır. Bunun için Suriye'den net ve doyurucu nitelikli özür ve tazminat talep edilmesi konusunda ısrarcı olunmalıdır... Bu süreçte, Milliyetçi Hareket Partisi konuya hassasiyetle eğilecek ve Hükümet tarafından alınacak kararların yanında ve destekçisi olacaktır."


Başbakan Erdoğan işte bu sözleri için Bahçeli'ye teşekkür etti.

Ulusal Kanal - 26 Haziran 2012
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar