ataturk ve teskilatcilik tugay sen225

Tugay Şen'in yeni kitabı "Atatürk Ve Teşkilatçılık" Kaynak yayınlarından çıktı!

İşçi partisi Genel başkan yardımcısı ve İzmir il başkanı Tugay Şen siyasetçi kimliğinin yanında araştırmacı-yazar olma özelliğini de taşıyor.

Öncü Gençlik, Gökyüzü, Gençlik Cephesi gibi dergilerde çok sayıda yazısı yayımlanan, ayrıca Aydınlık ve Teori dergilerinde Türk Devrim Tarihi ve Gençlik mücadeleleri hakkında yazı yazan Tugay şen, bu kez de ”Atatürk  Ve Teşkilatçılık” kitabı ile okuyucu karşısına çıktı.

tugay sen kitabini imzalarken1

18. İzmir Kitap fuarında Kaynak yayınları tarafından yayınlanan kitabın tanıtımı için düzenlenen imza gününde Tugay Şen'in Yeni kitabı okuyucularla buluştu.

Okuyucular imzalı kitap almak için kuyruğa girerken Yazar Tugay Şen ilgiden çok memnun kaldığını ifade etti.

Kitap hakkında bilgi veren Şen,

“Bu kitabı yazmaya 2006 yılında başladım. Atatürk’ün teşkilatçı yapısını ele alan bu kitabı büyük bir arşiv taraması sonucu hazırladım. Kitabı yazmamın asıl sebebi Atatürk hakkında onlarca kitap yazılmasına rağmen Teşkilatçı yönünün pek ele alınmamasıdır. Bu bakımdan kitap, alanında bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Bu kitabın temel amacı Atatürk’ün teşkilatçı kişiliğini anlatmak ve günümüz teşkilatlarının oluşturulmasında Atatürk’ten ders çıkarılmasını sağlamaktır.”

Haber : Zübeyit GARİP - 22 Nisan 2013
http://www.egemetropolgazetesi.com/

tugay sen kitabini imzalarken2

Atatürk ve Teşkilatçılık!

Bu kitapta, yakın tarihsel süreç ve Atatürk’ün bugüne kadar işlenmemiş teşkilatçılığı / particiliği incelenmiş ve günümüze ışık tutan sonuçlar çıkarılmıştır.
.
Atatürk’ün hayatı, teşkilat hayatıdır. “Hürriyet” için, ilk gizli teşkilatını kurdu. İstibdata karşı Vatan ve Hürriyet Cemiyeti’ni kurdu.

Emperyalizme karşı bağımsızlık savaşını kazanmak için Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyeti’ni kurdu.

Devrimi devamlı kılmak, Cumhuriyet’i korumak için Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdu. Ve ölmeden önce her şeyini partisine bağışladı.

İşte Atatürk’ten teşkilat dersleri :
.
• Halkı kimin, nerede örgütleyeceğinin doğru tespiti
• Benmerkezciliğin reddi
• Atatürk devrimcisi olmak, teşkilatlı olmaktır
• Günümüz aydınının açmazı: Teşkilatsızlık
• Partisiz Atatürkçülük olur mu?

 http://www.kaynakyayinlari.com/urun/ataturk-ve-teskilatcilik_672.aspx?CatId=136

ataturk ve teskilatcilik tugay sen

Son Yazılar