29ekimSevgili yurttaşlarım, Değerli Atatürkçüler,

Bütün toprakları işgal edilmiş, orduları dağıtılmış, insanları esir edilmiş ve sindirilmiş, emperyalist dünyanın “bu işi bitirdik” dediği ve ince hesaplar yaptığı günlerde, dünyaya başkaldırarak ve en olumsuz koşullarda  emperyalist devletleri yenilgiye uğratarak, mazlum milletlere örnek ve önder olan bir kurtuluş savaşı sonunda çağdaş bir devlet kuran inancın, aklın ve faziletin zaferini kutluyoruz. Bu zaferin adı Cumhuriyettir.


Bütün dünya, dost ve düşman ve içimizdeki aymaz, işbirlikçi ve hainler bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır. Cumhuriyetin muhafızı Türk gençliğidir. Gençlik Atasının vasiyetine uymaktan bir an bile geri kalmayacaktır.

Karşı devrimin ülkemizin üstüne karabasan gibi çöktüğü, Cumhuriyetimizin üstünde kara bulutların dolaştığı bu günde Atatürkçüler ve Kemalist gençlik görev bilinci içinde, sağduyu ve soğukkanlılıkla gelişmeleri izlemekte ve eylem çizgisini belirlemektedir.

Hedefimiz çağdaş uygarlığın üstüne çıkmaktır. Bu hedefe akılla, bilimle, alın teri ve göz nuru ile (emekle), özgürlük ve bağımsızlık onuru ile ve bedeli ödenerek varılacaktır. Dünden daha kötü olmayan koşullar içinde olduğumuzun bilinci ile bu uygarlık savaşından galibiyetle çıkacağımıza kuşku yoktur. Onurla taşınan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı kimlik ve kişiliği başarımız için yeterlidir.

Sevgili Yurttaşlarım, Değerli Atatürkçüler,Uygarlık savaşımız başarılı, Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Sevgi ve saygılarımla.

Saim SEZEN - Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Vekili

http://www.add.org.tr/

Son Yazılar