laiklik ozgurluktur225

Laikliğe Çağrı Gurubu Adına  Ömer Faruk Eminağaoğlu'ndan Hilafet Toplantısına Suç Duyurusu!

"Laikliğe Çağrı Birlikteliği" üyeleri, Ankara'da düzenlenen "Uluslararası Hilafet Konferansı"nda,

"Türkiye Cumhuriyeti Devletini aşağılama", "Atatürk'e hakaret" ve "terör" suçlarının işlendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Açıklamayı grup adına AV. Ömer Faruk Eminağaoğlu yaptı.

BASINA VE KAMUOYUNA

Ankara’da 3 devrim yasasının yıldönümünde hilafet toplantısı yaparak, hilafet ilan edenler, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılayanlar ve Atatürk’e alenen hakaret edenler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Bu konudaki toplantıya izin veren, müdahale etmeyen, yer tahsis eden Ankara Valisi, Ankara Emniyet Müdürü, Ankara Büyükşehir Belediye başkanı ve diğer ilgililer hakkında ise görevi kötüye kullanmak suçundan soruşturma izni verilmesi, disiplin soruşturması açılması ve ilgili mevzuat uyarınca görevlerinden uzaklaştırılmaları için İçişleri Bakanlığı’na da başvuru yapılmıştır.

Her geçen gün Cumhuriyetin değişmez niteliklerine, bu bağlamda laikliğe, devrim yasalarına yönelik saldırılar artarak sürmektedir. Buna rağmen, siyasi partiler yaşananlara duyarsız kalmaktadır. Siyasi partiler bu saldırıları ya görmezden gelmekte ya da somut bir adım atmayarak söylemle geçiştirmektedirler.

Cumhuriyet tüm nitelikleri ile yaşayacaktır. Laiklik, yaşam hakkı ve özgürlüklerin olmazsa olmazıdır.

Tüm siyasi partileri, Anayasa’ya bağlı kalmaya, Cumhuriyet ve niteliklerine, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırılara karşı duyarlı olmaya ve somut adımlar atmaya davet ediyoruz.

Laikliğe Çağrı Birlikteliği olarak halkımıza sözümüz, bu saldırılara karşı mücadelenin her koşulda sürdürüleceği, Cumhuriyetin laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olarak varlığının ilelebet korunacağıdır.

Saygılarımızla.10.3.2016

cumhuriyete baskaldiri2

ANKARA'DAKİ YASADIŞI HİLAFET TOPLANTISINA SUÇ DUYURUSU

of eminagaoglu suc duyurusu3

 

of eminagaoglu suc duyurusu4

TOPLANTIYA İZİN VERENLER VE SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Vali ve  Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek görevdden uzaklaştırma talebi
AKP ile ilgili kapatmaya temel  alınacak eylem niteliği gereği
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı durumun bildirilmesi

of eminagaoglu suc duyurusu1

 

of eminagaoglu suc duyurusu2

cumhuriyete baskaldiri1

ANKARA'DA CUMHURİYETE KARŞI AÇIK BAŞKALDIRI!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Atatürk Spor Salonu’nda “Köklü Değişim” adı verilen ‘’Hizb-ut Tahrir’’ adlı grup, ‘’Uluslararası Hilafet Konferansı” düzenledi. Konferansta, 3 Mart 1924’de hilafeti kaldıran Atatürk ve Cumhuriyet kadrosu “kafirler” diye nitelendi. “Ankara, Cumhuriyet kenti değildir” denildi. Demokrasi ve laikliğin yıkılacağı anons edildi. Hilafeti kaldıran 1. Meclis’in yanı başındaki salonda “Hilafeti yeniden ilan ediyoruz” denildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Salonu dolduran kalabalık, ellerinde Hizb-ut Tahrir bayrakları ile ‘’Şeriat’’ sloganları attı. Mulay Jaw, Osman Bahhaş, İsmail Yusanto, İsmail Wahwah, İsam Amira, Fazıl Hamzayev gibi isimlerin katıldığı toplantının açış konuşmasını yapan Hizb-ut Tahrir’in sözde “Türkiye Vilayeti Medya Ofisi Başkanı” Mahmut Kar, Cumhuriyet, laiklik ve demokrasiye meydan okudu. Mahmut Kar’ın sözlerinden dikkat çeken bazı bölümler şöyle:

HİLAFET İLAN EDİYORUZ!

Bundan tam 92 yıl önce hayati ve tarihi değerimiz olan hilafetin kaldırıldığı bu şehirde yeniden hilafetin sesini yükseltiyoruz. Ankara’nın bir cumhuriyet şehri olmadığını aksine İslamla yoğrulmuş öz be öz bir Anadolu şehri olduğunu, cümle aleme gösteriyoruz. Bizler, burada dimdik ayaktayız. İslam’ın sancağını yeniden kaldırıyoruz, adım adım hilafete doğru yürüyoruz.

HİLAFETİ KALDIRAN KAFİRLER...

İslam düşmanı kafirler 3 Mart 1924’te hilafeti kaldırmakla İslam’ı ilelebet tarihe gömdüklerini zannettiler. Bugün burada, bu konferansta yere düşen sancağı yeniden ayağa kaldırıyoruz. Ankara’da ayağa kaldırıyoruz. Allah’ın yardımı ve kudretiyle sizlere Anadolu topraklarından hilafetin ayak seslerini haber veriyoruz.

HİZBUT TAHRİR TÜRKİYE VİLAYETİ!

Örgüt Mislüman ülkeleri bir halifeye bağlı olarak vilayetler halinde, şeirat hükümlerine göre yönetilmesi isteği ile çalışma yapıyor. Her ülkede o ülkenin vilayeti olarak örgütleniyor . Türkiye'deki kolu da Türkiye Cumhuriyetinin bir vilayet olarak tanımlıyor .

HİLAFET KONFERANSI İLE İLGİLİ İNCELEME!

Hizb-ut Tahrir örgütünün yayın organı olduğu belirtilen Köklü Değişim dergisinin hilafetin kaldırılmasının 92. yıldönümü nedeniyle Ankara’da düzenlediği, ‘Uluslararası Hilafet Konferansı’ tartışma yarattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu konferansla ilgili inceleme başlattı.

Çağdaş Ulusal Çizgi - 10 Mart 2016

Son Yazılar