meclisin dibinde halifelik ilani225 

Cumhuriyetin savcılarını  göreve çağırıyoruz!

Meclisin dibinde halifelik ilanı!

“CUMHURİYETE VE LAİKLİĞE YÖNELİK GERİCİ TEHDİT”

Hilafet konferansıyla ilgili suç duyurusunda bulunan Eğitim-İş, “Cumhuriyete yönelen bu saldırılara karşı hiç kimsenin değil; adı üzerinde Cumhuriyetin savcılarını da göreve çağırıyoruz” mesajını verdi.

meclisin dibinde halifelik ilani2

Eğitim-İş açıklamasında şöyle denildi:

“Cumhuriyet düşmanları, Atatürk’e, onun silah arkadaşlarına ve onların aziz hatıralarına hakaret etmekte; Türk devriminin önemli kazanımlarından biri olan ‘Hilafetin kaldırılmasını’ protesto ederek; ‘Hilafeti getireceklerini ve laikliği kaldıracaklarını’ söylemekte, Anayasal düzeni yıkarak şeriatçı bir düzen getirmek istediklerini açıkça ifade etmekte, halkın dini duygularını istismar edecek şekilde toplumun bir kesimini diğer kesimi aleyhine kin ve garezle hareket edecek şekilde kışkırtıcı söz ve beyanlarda bulunmakta bir sakınca görmemektedirler.

Cumhuriyeti yıkmak isteyen ve anayasal rejimi ortadan kaldırmak isteyen, hilafet ve saltanat özlemi içindeki gerici siyasi hareketler, özellikle bu siyasi iktidar döneminde artık bu tür toplantılarını Ankara’da yapabilecek kadar cesaret bulmuşlar, pervasızlaşmışlardır.

Bu olaylar karşısında sessiz kalınamaz. Cumhuriyet tehdit altındadır. Cumhuriyetin getirdiği Anayasal kurumlar birer birer yok edilmek istenmektedir. Cumhuriyet düşmanı bu hareketler 92 yıllık rejimi her fırsatta aşağılayarak bir hesaplaşma içindedirler. Hedefleri İslami esaslara gör bir rejim kurmaktır. Bu niyetlerini artık gizlememekte; Cumhuriyeti ve onun kazanımlarını, kurumlarını yıkacaklarını açıkça ilan etmektedirler.

Bizler, irfan ordusu olarak görev başındayız, Cumhuriyet, laiklik ve demokrasi nöbetindeyiz. Cumhuriyete yönelen bu saldırılara karşı hiç kimsenin değil; adı üzerinde Cumhuriyetin savcılarını da göreve çağırıyoruz.”

Odatv - 09 Mart 2016

meclisin dibinde halifelik ilani3

İlgili Haber :

Meclisin dibinde halifelik ilanı!

Köklü Değişim Dergisi, Hilafetin kaldırıldığı 3 Mart 1924 tarihinin 93. yıl dönümünde TBMM’nin hemen yanı başındaki Ankara Atatürk Spor ve Sergi Salonunda Hizb-ut Tahrir yöneticilerinin katılımıyla “Uluslararası Hilafet Konferansı” yaptı.

Konferansın açılış konuşmasını Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar yaptı.

Mahmut Kar, Atatürk’ü hedef alarak “İslam düşmanı kâfirler, 3 Mart 1924’te Hilafeti kaldırmakla İslam’ı ilelebet tarihe gömdüklerini sandılar” dedi. Kar konuşmasında şunları söyledi:

“İslam düşmanı kâfirler, 3 Mart 1924’te Hilafeti kaldırmakla İslam’ı ilelebet tarihe gömdüklerini sandılar. Müslümanların bir daha asla Hilafet’e dönemeyeceklerini zannettiler. Bugün burada bizler, bu konferansta, yere düşen sancağı tekrar ayağa kaldırıyoruz. Hem de sadece düştüğü yerde değil, sadece İstanbul’da değil, Ankara’da bu sancağı ayağa kaldırıyoruz. Bugün burada, hüznü ve umudu aynı anda yaşıyoruz. Hüzünlüyüz, zira 3 Mart ümmetin kara günüdür. Hüzünlüyüz, zira 3 Mart, Ümmetin Halifesinden koparıldığı bedbaht gündür. Ama aynı zamanda umutluyuz, coşkuluyuz ve sevinçliyiz. Zira Hilafet’in ilga edildiği 3 Mart 1924’ten tam 92 sene sonra, bugün burada Hilafet’in ilga edildiği meclisin hemen yanı başında, Hilafeti yeniden ikame edeceğimizi haykırıyoruz.”

Hizb-ut Tahrir dört gün önce de İstanbul Eresin Otel'de "Uluslararası Hilafet Sempozyumu" düzenlemişti.

Odatv - 07 Mart 2016

meclisin dibinde halifelik ilani4

Hilafet konferansını haberleştiren bazı medya kuruluşlarının İslam’ı hedef aldığını öne süren Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu, açıklamasında

“Hizb-ut Tahrir’in yapısı, fikri, metodu ve üslupları dahi herkes tarafından bilindiği halde, düzenlenen her iki programa katılmayarak ayrıca ne konuşulduğundan bihaber, sadece ‘google’ aramasıyla haber yapanların iddiaları asılsız ve mesnetsizdir. Hizb-ut Tahrir gibi uluslararası düzeyde faaliyet gösteren siyasi bir parti ile ne olduğunu kimsenin dahi bilmediği IŞİD’i yan yana zikretmek ve aynı sayfada haberleştirmek, art niyetten başka bir şey değildir” denildi.

“YOBAZ OLARAK İTHAM EDİLİYORUZ, OYSA Kİ…”

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bizler, Hilafet’in Müslümanlar ve tüm insanlık için tek çözüm olduğuna inanıyor, bunu vurguluyor ve bunun için çalışıyoruz. Bu düşüncemizi de şer’i delillere dayandırıyor, akli olarak zaruretini izah ediyor ve siyaseten kaçınılmaz olduğunu da ispat ediyoruz. İslami hayatı yeniden başlatacak olan Hilafeti istediğimiz için ise, bu topraklarda kökü bulunmayan, bu güne kadar Müslümanlara zillet ve günahtan başka bir şey vermeyen demokrat, laik ve sosyalist kesimler tarafından ‘yobaz’ olarak itham ediliyoruz. Oysaki kökü, tabanı ve geleceği olmayan bu zevata diyoruz ki, işte size hodri meydan! Demokrasiye karşı İslam’ı, Cumhuriyete karşı Hilafet’i, aciz ve sınırlı olan aklınıza karşı her türlü acziyetten uzak olan vahyi ve milliyetçiliğinize karşı ümmetçiliği konuşmaya, tartışmaya hazırız. Fikrine güvenen ve cesareti olan herkese davette bulunuyoruz. Çünkü bizim tek dayanağımız ve tek silahımız fikirlerimiz ve siyasi basiretimizdir.”

Odatv - 09 Mart 2016

Son Yazılar