hollande yetmez erdogan mudahil olsun ilsever

Hollande yetmez, Erdoğan da müdahil olsun!

Talat Paşa Komitesi Genel Sekreteri İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever,

Fransa Cumhurbaşkanı’nın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Soykırım Yalanının tescillendiği davaya müdahil olma talebine “Bizim önerimiz şudur; Tayyip Erdoğan da Obama ve Hollande ile birlikte Perinçek-İsviçre davasına İsviçre lehine müdahil olsun” sözleriyle karşılık verdi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande 24 Nisan’da yaptığı konuşmada AİHM’nin Perinçek’i haklı bulan kararına karşı İsviçre’nin lehine müdahil olacaklarını açıklamasının ardından Fransa’nın bu girişimine yanıt, Talat Paşa Komitesi Genel Sekreteri İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever’den geldi.

‘AİHM kararı değişmez’

İlsever, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bu AİHM kararının değiştirilmesi bizce mümkün değildir. Çünkü karar son derece nettir. Oradan bir sonuç alınacakmış gibi AİHM’ye bir baskı yaratarak kampanyaya çevirmeye çalışıyorlar. Bizim önerimiz ise şudur: Tayyip Erdoğan da Obama ve Hollande ile birlikte Perinçek- İsviçre davasına İsviçre lehine müdahil olsun. Erdoğan’ın birkaç gündür yaptığı açıklamaların sonucunda bunu öneriyorum. Tayyip Erdoğan, Barack Obama ve Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın hedefi doğrultusunda Türkiye’nin kazandığı büyük başarıya karşı savaş açarak efendileriyle birlikte müdahil olsun derim; çünkü konuşmalarıyla Türkiye karşıtı bir tutum sergileyerek emperyalist merkezlerin memuru olduğunu göstermiştir.”

Tayyip Erdoğan’ın Yüce Divan dosyası kabarıyor!

İlsever, Erdoğan’ın yayınladığı “taziye” mesajıyla Yüce Divan dosyasına yeni bir sayfa açtığını belirterek “Millete Yüce Divan’da hesap verecekler. Bunlar ‘Ermeni soykırımı’ yalanı konusunda ilk sayfayı aslında 2006 yılında açmışlardı. Talat Paşa Komitesi’nin Avrupa’da yapmış olduğu ses getiren eylemlerden ötürü Avrupa Parlamentosu AKP hükümetine 2006 Eylül’ünde başvurup “Talat Paşa Komitesi’ni dağıtın” demişti. AKP de oradan aldığı bu talimatı hemen uygulamaya koyarak Talat Paşa Komitesi’nin faaliyetlerini engellemek için elinden geleni ardına koymadı. Ergenekon, Balyoz ve diğer tertiplerle bu talimatı uyguladılar.

Tayyip Erdoğanların, Abdullah Güllerin, Ahmet Davutoğluların Türkiye’yi temsil etmesi mümkün değildir. Tayyip Erdoğan’ın taziye açıklaması Türkiye’nin ihtiyacını yansıtmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin tepkisi Dışişleri’nin devrim açıklaması!

AİHM’nin Perinçek kararıyla, soykırım yalanına karşı mücadelede tarihi bir eşiğin aşıldığını belirten İlsever, Türk Dışişleri’nin bu kararın hemen ertesinde yaptığı açıklamaya dikkat çekti. İlsever, “Dışişleri Bakanlığı’nın AİHM ile ilgili ilk açıklaması Türkiye’nin gerçek tepkisidir. İstedikleri kadar bakanlıkları ele geçirsinler, sonuçta yapılan o açıklama Türkiye Cumhuriyeti’nin kalan bütün birikimiyle seslendirdiği bir gerçektir” sözleriyle Erdoğan’ın Türkiye’yi temsil etmediğini işaret etti.

Soykırım yalanının ilk kez Amerika’da dillendirildiğinin altını çizen İlsever, “Bunun için bir Kurtuluş Savaşı verilmiştir, cumhuriyet kurulmuştur.

Aslında o mücadelenin devamını şu an veriyoruz. ‘Ermeni soykırımı’ yalanıyla aslında Kurtuluş Savaşı’mızın, onları denize dökmemizin intikamı alınıyor. Kurtuluş Savaşı’yla kurduğumuz Cumhuriyet bugün çökertilmeye çalışılıyor, onun için soykırım yalanına sarılıyorlar. Bugün Türkiye’yi çökertmeye çalışanlar elbette bu yalanlara sarılacaklar” ifadelerini kullandı.

Ferit İLSEVER - 26 Nisan 2014 - Aydınlık