sabahattin_onkibar_aydinlik_politika_gunlugu225

Öcalan’a cennette huri ve köşk vaadi sökmez, söyleyin ne veriyorsunuz?

Tablo net : PKK ve Öcalan AKP iktidarına diz çöktürmüştür.

Öyle olmasaydı çok değil birkaç hafta önce Başbakan’ın caka satarak sarfettiği; “Dokunulmazlıklar kalkacak ve bölücü eşkiya ile kucaklaşan BDP’liler yargıda hesap verecek” beyanı yutulmazdı.

Hani dokunulmazlıklar kalkıyordu?

Sahi ne oldu da o dokunumazlık taahüdü buhar olup uçtu?

Nerede devlet sözü ya da ciddiyeti?

Bir Başbakan böylesine önemli bir konuda kısa bir süre içinde nasıl çark eder?

Böyle davranan birinin bundan sonra hangi sözüne itibar edilir?

Hadise PKK ve Öcalan’ın AKP’yi mağlup etmenin ötesinde Türkiye için açık bir teslimiyetidir.

Düşünebiliyor musunuz PKK militanı açlık grevi yapıyor, Hükümet Öcalan’dan himmet dileniyor!

Durum bu ise söyleyin o zaman gencecik vatan evlatlarını ölüme niye gönderdiniz?

Eyvahlar olsun ki 2002’de küllendirilen PKK yangınını 10 yılda küresel hüviyet kazandırıp alevlendiren AKP’nin bu yangını söndürmek adına bugün düşündüğü yegâne itfaiye Öcalan’dır!

*** *** ***
Kandil ve Öcalan farklılığı!

Söyleyin o zaman Öcalan’a u teslimiyetimizin karşılığı nedir?

Ne vaat ettiniz ona ki, hem açlık grevini durdurdu, hem de şimdi sizinle kolkola girerek güya PKK’ya ateşi kes, silahı teslim et talimatını verecek?

Sakın ona da cennetten hurilerle köşkler vaat ettik ve kandırdık demeyin, Öcalan bunu yemez zira adamın inancı yok!

Evet ne vaat ettiniz açıklayın açıklayın aksi taktirde türlü tevatürler seslendirilecek!

Pardon bu arada Öcalan’ın PKK’yı durdurabileceğine ve silahını bıraktırabileceğine nasıl inanabiliyorsunuz?

Kandil cenahı, Avrupa PKK’sı ve hatta BDP bile silahı bırakmaya mesafeli çünkü okyanus ötesinden böyle bir talimat almadılar.

Keza, Kandil Öcalan’ın kendini hapisten kurtarma adına AKP’ye ödünler vereceğini düşünüyor ki o yönde demeçler bile verildi.

*** *** ***
Yeni seçim afyonu!

İlaveten bölge yani Rusya, İran, Şam ve hatta Maliki faktörü var.

Bazılarının gözünden kaçtı ama Suriye PKK’sı olan PYD’nin lideri Salih Müslim önce Maliki ile buluştu ki bunun anlamı PKK’yı kullanan ABD’ye karşı Rusya ile İran’ın karşı taarruzudur.

Bütün bu bölgesel ve küresel olguları görmeden zindandan çıkmak için çırpınan Öcalan gibi birine umut bağlamak Türkiye gibi bir ülkenin nasıl PKK’dan kurtulma politikası olabilir mi?

Tamam seçimler öncesi PKK’ya silah bıraktıracağız hikayesi ile zihinlere yeni bir afyonlama tohumu serpilmeye çalışılıyor ama söyleyin lütfen Suriye bataklığında boğulan ve bütün komşuları ile kavgalı olup Kıbrıslı Rumlar tarafından bile alaya alınan itibarsız Türkiye’ye karşı kurulduğundan bugüne moralinin zirvesinde olan PKK kuzu misali boyun eğer mi, buna nasıl inanılır?

Ya NATO ya PKK!

Her şey net hadise yeni bir seçim tüluatı ya da yutturmasıdır, çünkü bu işin çözüm adresi İmralı değil, Brüksel ve Washington’dur. Tayyip Erdoğan gerçekten PKK’yı tasfiye etmek isteseydi, Beyaz Saray ve Pentagon’a PKK’ya desteğinizi çekmezseniz NATO’dan derhal çıkarım restini çekerdi.

Peki ne yaptı Erdoğan?

Bunu söylemek ve o yönde zerre bir adım atmak şöyle dursun NATO’ya girişi andıran yeni bir faciaya daha imza attı yani Malatya’da Füze Kalkanı üssüne olur verdi. Keza son haberi biliyorsunuz, AKP ve onun Genelkurmay Başkanı geçtiğimiz hafta PKK’lı teröristlerden Amerikan füzesini ele geçiren kahraman subaylarımızı İncirlik’ten gelen ABD’li heyetine sorgulatmıştır.

Söyleyin bu Tayyip mi PKK belasını def edecek?

Sabahattin ÖNKİBAR - 04 Ocak 2013 - Aydınlık

Yazarlar

Sunny

22°C

Istanbul