Müsteşar ile Başsavcı Vekilinin otel görüşmesi

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Karahan ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı’nın 26 Şubat 2010 tarihinde Four Seasons otelinde 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi. Sözkonusu görüşmeyi hem Karahan, hem de Çokkaldı doğruladı.

Karahan “İstanbul’da yeni yapılan adliye inşaatlarında incelemeler yapmak, buralara hangi adliyelerin taşınacağı, nasıl bir yerleşim yapılacağı ve tefrişat konularını görüşmek” için buluştuklarını söyledi.

Çolakkadı ise “İdari konuları görüşüyoruz. Kesinlikle adli bir şey görüşmeyiz. Soruşturmayla hiç ilgisi yok. Zaten bizim görüşmemiz 26 Şubat Cuma akşamı oldu, dolayısıyla akşama soruşturmayla ilgili bütün işlemler bitmiş vaziyetteydi. Çoğunluğu zaten Perşembe ve Cumaya kadar bitmişti” dedi.

Ancak, Hürriyet’in verdigi habere gore:

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Karahan ile Başsavcıvekili Turan Çolakkadı’nın Balyoz Soruşturması’nın yürütüldüğü Beşiktaş’taki adliye binasının bitişiğindeki Four Seasons Otel’de görüşme yaptıkları saatlerde Emekli Orgeneral Çetin Doğan ile emekli Korgeneral Engin Alan’ın sorguları sürüyordu.

Çetin Doğan ile Engin Alan ise 26 Şubat 2010′da saat 23.30′da tutuklandı.

İdari konulari görüşmek icin seçilen tarih ve mekan tuhaf değil mi?

12 Mart 2010 - Çetin Doğan ve Gerçekler
http://cdogangercekler.wordpress.com/

Son Yazılar

Cloudy

22°C

Istanbul