bayrakMilletimizin başı sağolsun! 

ABD Planında İşbölümü : PKK Hakkâri’den, AKP Ankara’dan vuruyor!


• ABD’nin Türkiye’yi bölme planı zorla uygulanmaktadır.

• Habur ile başlayan ihanet süreci, Oslo görüşmeleri, Anayasa uzlaşma komisyonu ile devam etmektedir. Son saldırılar, “Anayasa Uzlaşma Komisyonu” toplantısının Hakkâri ayağıdır.

• Bölünme Anayasası girişimine derhal son verilmeli, uzlaşma komisyonu dağıtılmalıdır. CHP ve MHP, AKP’nin tuzağından çıkmalı, uzlaşma komisyonunu terk etmelidir.

• Özel Görevli Mahkemeler kaldırılmalı, Silivri ve Hasdal kapıları açılmalı, yurtseverler serbest bırakılmalıdır!

• Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül derhal istifa etmelidir.

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Hakkâri’de ve Güroymak’ta meydana gelen bölücü terör saldırılarında, 26 asker, 5 polis memuru ve 4 yurttaşımızın şehit olmaları nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Özbey’in açıklaması şöyle;

ABD güdümlü bölücü terör saldırıları sonucunda Hakkâri’de 26 askerimiz, Bitlis Güroymak’ta 5 polis ve 4 yurttaşımız şehit olmuş, onlarca kişi yaralanmıştır.

Şehitlerimizin ailelerine ve bütün Milletimize başsağlığı dileriz.

BÖLÜNME ANAYASASI VE TERÖR EŞGÜDÜMLÜ

Bölücü terör saldırıları, Bölünme Anayasası girişimiyle eşgüdümlüdür.

Bölücü terör saldırıları, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nde vatanımızın bölünmesi ve milli devletimizin imhası uygulamasıdır.

Bir yandan terör saldırıları ile Milletimiz yılgınlığa sürüklenip, sindirilmek ve teslim alınmak istenmektedir. Diğer yandan “Yeni Anayasa” adı altında, bölünme ve yıkımın hukuku yapılmak istenmektedir.

akpkk

Plan, ABD menşelidir. Planda, iş bölümü: PKK’ya “vur”, AKP’ye “bölünme anayasasını kur” şeklindedir.

Son saldırılar, sözde “uzlaşma komisyonu” toplantısının Hakkâri’deki ayağıdır.

AKP TERÖRÜ ÖNLEMEZ

Tayyip Erdoğan – Abdullah Gül kliği, ABD’nin kendilerine tevdi ettiği, BOP Eşbaşkanlığı ve 2 sayfa 9 madde gizli hizmet sözleşmesi kapsamında görevlerini yerine getirmektedirler.

Görevleri, milli devletin imhası, vatanın bölünmesi, milletin dağıtılmasıdır.
AKP iktidarı altında, terör engellenemez, Türkiye’nin bütünlüğü kurtarılamaz.

Hükümetin, PKK ile yaptığı görüşmelerdeki, “PKK’ye yeni özgürlük alanları açıyoruz”, “mühimmat depolarını biliyoruz”, “şikayetçi olduğunuz devlet görevlilerini bildirin” ifadeleri bunun sıradan kanıtlarıdır.

HÜKÜMET-PKK KOALİSYONU

ABD denetiminde, yüzde 95 anlaşıp protokol imzalayan AKP ve PKK, kahraman şehitlerimizin ölümünden sorumludurlar. Biri Türk Ordusunu arkadan, iktidar mevzilerinden vuruyor.

Diğeri mayın döşeyerek, kurşun atarak vuruyor.


ihanet_gorusmesi_mit_pkk

TAYYİP ERDOĞAN VE ABDULLAH GÜL İSTİFA ETMELİDİR!

Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül kliği, PKK ile işbirliği halinde, ABD projesi gereğince Türkiye’yi zor kullanarak bölmektedir.

Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül istifa etmelidir.


bopun-artistleri

BÖLÜNME ANAYASASI GİRİŞİMİNE DERHAL SON VERİLSİN!

Habur ile başlayan ihanet süreci, Hükümet - PKK görüşmeleri, Anayasa uzlaşma komisyonu ile devam etmektedir.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in, onlarca şehidin ardından “bağrımıza taş basıp anayasa çalışmasına devam edeceğiz” beyanı durumu tarif etmektedir.

Yapılması gereken, bağra taş basmak yerine, yeni anayasa girişimine derhal son verip, uzlaşma komisyonunu dağıtmaktır!

AKP, ihanet sürecine son vermeli ve bölünme anayasası girişiminden vazgeçmelidir.

CHP ve MHP “UZLAŞMA KOMİSYONU”NU TERK ETMELİDİR

CHP ve MHP de, AKP’nin bölünme anayasası girişiminden vazgeçmesi için mücadele etmeli, vazgeçmezse de ihanete ortak olmamak için uzlaşma komisyonundan derhal çekilmelidir.

SİLİVRİ VE HASDAL BOŞALTILSIN

Türkiye’nin bağımsızlık ve güvenliği için mücadele edenler, tertiplerle Silivri ve Hasdal’da tutsak edilmiştir. Bu durumda bölünme ve yıkım saldırısını engellemek olanaksızdır.

Bu nedenle, esir kampı komutanlığına dönüşen Özel Görevli Mahkemeler kaldırılmalı, Silivri ve Hasdal’ın kapıları açılarak, yurtseverler serbest bırakılmalıdır.

GÜÇLÜ DEVLET

Milletimiz, güçlü devlet istemektedir.

Bugün devlet, teröre karşı acz içindedir.

Türkiye’ye “özgürlük” ve “insan hakları” yaftası altında teröre özgürlük dayatılmıştır. Şimdi bu, Anayasal zeminde de gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Oysa bugün, teröre ve bölücülüğe özgürlük sağlayan düzenlemelere değil, terörün kararlılıkla tasfiyesi için gerekli ciddi uygulamalara ihtiyaç vardır. Ancak AKP Hükümeti’nin misyonu bunu uygulamak değil; aksine, devleti çaresizliğe mahkum etmek ve çözülmesini sağlamaktır.

PKK askerlerimizi şehit ederken, Hükümet komutanlarımızı Hasdal’a doldurarak bu plana hizmet etmektedir. Görevleri Türk Ordusu’nu yenilgiye uğratmaktır.
Güçlü devlet ancak bağımsızlık ve egemenliği esas alan bir hükümetle mümkündür.
Halkın özgür olması da, ancak güçlü milli devletiniz varsa mümkündür.

MİLLİ HÜKÜMET

Çözüm, Türkiyemizi, milli hükümete yani halkın hükümetine kavuşturmaktır.
Terör belasından kurtulmak için, öncelikle yabancı müdahalesini önlemek gerekir. Devleti çaresizlikten ve çözülmeden kurtarmak için, bölücü teröre karşı devletin yaptırım gücünü, milletin bütün olanaklarını seferber ederek, kararlı ve etkin biçimde uygulayacak bir Milli Hükümet’e ihtiyaç vardır.

Milli Hükümet, tekmil milleti, “ABD ve yabancılar karışmasın!”, “Türkiye halkı olarak biz çözeriz!”, “Ağalık, şeyhlik gibi Ortaçağın bölücü kurumlarını tasfiye ederek özgürleşecek, memleketin efendisi olacağız!” çizgisinde birleştirerek, devletin gücünü halkın yararına kullanıp, terörü önleyecek, vatanının bütünlüğünü, Türküyle Kürdüyle Büyük Milletimizin birliğini yeniden sağlayacaktır.

Hasan Basri ÖZBEY - 19 Ekim 2011 - İşçi Partisi

Son Yazılar