cia_ajani_gulenTarikat Evlerinde İzletilen CD'nin İçeriği

Fethullah Gülen tarikatının "kara liste CD'si" ortaya çıktı. Fethullahçılar, Ramazan boyunca İzmir'deki toplantılarında CHP, MHP ve İşçi Partisi'ni hedef gösteren görüntüleri yurttaşlara izletti. Görüntülerde; Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu siyasetçi ve gazetecilerin Fethullah Gülen tarikatına ilişkin konuşmaları yer alıyor. Siyasetçi ve gazeteciler bu CD'yle hedef gösteriliyor..


Fethullah Gülen Tarikatı'nın, kendisine karşı çıkan siyasetçi, gazeteci ve akademisyenleri hedef göstermek için hazırladığı gizli kara liste CD'si İzmir'de ortaya çıktı.

Görüntüleri izleyenler, ilk başta kara ekran üzerine beyazla yazılan mesajlarla hazırlanıyor. Görüntülerde "inanan insanlara kinler nefretler", "mukaddesata ağız dolusu küfürler" gibi başlıklarla, yurttaşların dini duyguları kullanılarak kin ve nefret yaratılıyor.

Peki Fethullahçıların kara listesinde kimler var?

CD'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın de aralarında bulunduğu birçok ismin görüntüleri yer alıyor.

Milletvekilleri İsa Gök, Süheyl Batum, Nur Serter ve İlhan Cihaner de Gülen tarikatını eleştiren konuşmaları nedeniyle hedef gösteriliyor. Farklı zamanlarda cemaate karşı yapılan konuşmalar tek bir CD'de toplanmış.

35 dakika süren, çoğunluğu cemaate yakınlığıyla bilinen televizyonlardan alınan görüntülerin kurgulanarak sunulmasıyla oluşan kayıtta, Ergenekon tutukluları Yalçın Küçük, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile soruşturma sürecinde hayatını kaybeden Prof. Dr. Türkan Saylan'ın da sözde Ergenekon terör örgütüyle bağlantısı anlatılıyor.

Kaydın profesyonel kişilerce kurgulandığı belli oluyor.

Görüntülerde Yalçın Küçük, Türkan Saylan, Nur Serter, Necla Arat ve Çağdaş Eğitim Vakfı Genel Başkanı Gülseren Yaşer'in PKK'yla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, kara liste CD'sinin "tesadüfen" ellerine geçtiğini açıkladı.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av.Tugay Şen, Fetullahçı Gladyonun bu CD'yi yurtseverlere karşı psikolojik savaş malzemesi olarak kullandığını söyledi.

Teoman ALVER  - 17 Eylül 2011 - Ulusal Kanal

Son Yazılar