victoria_nulandObama’nın Sözcüsü Zırvaladı!

OKUYACAĞINIZ HABER 1 EYLÜL 2011 TARİHİNDE CNNTURK TARAFINDAN SERVİS EDİLDİ.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü VICTORIA NULAND, SURIYE Dış İşleri Bakanı VELID MUALLIM için Diplomatik teamüllere uymayan bir dil kullanarak, SURIYE Dış İşleri Bakanı’nın “UTANMAZ BIR PIYON VE SURIYE DEVLET BASKANI BESSAR ESAD’IN AVUKATI” olduğunu söyledi.


NOLAND, MUALLIM’in, 5 AYDIR, SURIYE Hükümetinin muhalifleri sindirme operasyonlarında işlediği suçlardan kişisel olarak sorumlu olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, MUALLIM’i, Hükümetinin vahşetini ve müttefiki İran’dan aldığı desteği saklamaya çalışmakta kilit rol almakla da suçladı.

NULAND, MUALLIM’in, Suriye’nin kalabalıkları sindirme teknikleri ve acımasız şiddet türleri için İRAN’dan stratejik ve teknik destek sağlamasına yardım ettiğini de ileri sürdü. CNN (ABD HABER AJANSI) VE CNNTURK

VELID MUALLIM, ülkesi SURIYE VE DEVLET BASKANI BESSAR ESAD’ı Dış İşleri Bakanı konumuyla temsil edip savunduğu için ABD’nin eleştirilerine muhatap oluyor. ABD’li yetkililer herkesten memurları gibi davranmalarını istiyor. VELID MUALLIM ABD’nin değil ülkesi SURİYE’nin maslahatlarına uygun davrandığı için kızıyor, öfkeleniyorlar. Şimdi bu haberi tersten okuyalım:

SURIYE Dış İşleri Bakanı VELID MUALLIM, diplomatik teamüllere uymayan bir dil kullanarak ABD DEVLET BAŞKANI OBAMA’NIN sözcüsü, VICTORIA NULAND için : “UTANMAZ PİYON. OBAMA’NIN SÖZCÜSÜ, OBAMA’NIN YALAKASI, OBAMA’NIN DİLİ VE OBAMA’NIN AVUKATI” olduğunu söyledi.

VELID MUALLIM, VICTORIA NULAND, MADLINE ALBRIGHT ve HILARY CLINTON için asırlardır dünyanın analarını ağlatan, şehirlerini yıkan, ülkeleri talan eden, demokrasi ve insan haklarına tecavüz eden, camileri bombalayan, tutuklulara işkence ve zulüm eden, yeryüzünde ALLAHI oynayan bunun için ülkesine her türlü doğal afeti getirterek kendi vatandaşlarına yıkım ve zulüm getiren suçlardan kişisel olarak suçlu olduklarını kaydetti.

MUALLIM, VICTORIA’nın “dünyayı talan etmek, kan içinde boğmak ve canavarlıklarını sürdürmek için, ABD’nin sindirme teknikleri, yalanları ve acımasız şiddet türleri için Fransa, İngiltere, Almanya, İtalyan mafyası, Pentagon,hasta psikologlardan, Suudi Arabistan Ortaçağ Krallığı ve ona bağlı olarak çalışan EL-IBRANIYE (ARABIYE) TV’den, babasına karşı darbe yaparak koltuğa oturan yağlı popolu Katar emiri ve sahibi olduğu EL-CEZERIYE (CEZIRE) TV’den ve vicdanlarını pazarda satışa çıkarmış özellikle Türkçe yazan gazeteci ve “DOLMA” kalemlerden yardım aldıklarını” ileri sürdü. SANA (SURIYE RESMI HABER AJANSI)

BU HABERİ ABD’NIN HANESİNE YILIN OLAYI OLARAK KAYDA DÜŞÜN. BU VESiLE iLE BAYRAMLARINIZI KUTLAR, ALLAHTAN AKLIMIZA MUKAYYET OLMASINI, KÖTÜLERİN ŞERRİNDEN KORUMASINI DİLERİZ.

Mehmet YUVA - 01 Eylül 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar