Deniz YILDIRIM : Sistem Bize Saldırdıkça Daha da Büyüyoruz

Ergenekon tertibinden 16 aydır tutuklu olan Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım, yeniden hâkim karşısındaydı. "Islak İmza" davasının bugünkü duruşmasında konuşan Yıldırım;

Aydınlık’ın, Tayyip Erdoğan’ın gizli kasasını ortaya çıkaran haberinin ardından tutuklandığını hatırlattı. “Sistem bize saldırdıkça daha da büyüyoruz" diyen Deniz Yıldırım, “Türkiye’yi haber yazmanın kahramanlık olduğu bir ülke haline getirdiniz” sözleriyle hükümete yüklendi.


Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım Islak İmza Davası’nın 16. duruşmasında yeniden hâkim karşısındaydı. Taleplerle başlayan duruşmada Yıldırım, Tayyip Erdoğan’ın gizli kasası Remzi Gür’le yaptığı telefon konuşmasını hatırlattı.

Deniz Yıldırım, bu telefon konuşmalarının bütün gazetelerin genel yayın yönetmenlerinde olduğunu ifade etti.

"Kendi sesinden korkan bir başbakan var. Biz ses kasetlerini yayımladık, Başbakan ise Beşiktaş hâkimlerine bizi tutuklamaları için talimat yazısı gönderdi. Talimatla gazetecileri cezaevine atıyor.  Biz ses kayıtlarını haber yaptığımız zaman, kayıtlar bütün gazetelerin genel yayın yönetmenlerinde vardı. Biz yayınladık diye tutuklandık. Bundan 5-10 yıl sonra, iktidar aleyhine haber yaptığımız için bizi 15-20 ay hapiste tutan kişiler olarak anılacaksınız."


Yıldırım, "tutuklu gazeteciler" ile ilgili kamuoyunda dillendirilen görüşüne katılmadığını da söyledi.

"Yeni moda “gazetecilerle darbecileri ayırın” propagandasıdır. Ben “gazeteciler tutuksuz yargılansın” taleplerini kabul etmiyorum. Ortada bir örgüt yok. Ben de bu örgütün üyesi değilim."

Aydınlık Gazetesi’nin 1 Mart’tan itibaren günlük olarak yayımlanacağını belirten Deniz Yıldırım, “Sistem bize saldırdıkça, biz daha da büyüyoruz” diye konuştu.

"Haftalık dergi olarak yayımlanan Aydınlık yarından itibaren günlük çıkacak. Sistem bize saldırdıkça kendini teşhir ediyor. 1970'lerden beri sistemin kontrgerillasıyla emperyalizmle mücadele ediyor. Türkiye halkı Mısır halkı kadar cesurdur, en az onlar kadar onurlu ve namusludur. Bu yargılamaları sürdürdükçe diktatörler yaratıyorsunuz, bu diktatörlere izin vermeyin."

Ulusal Kanal - 28 Şubat 2011
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar