wikileaks5

Belgeleri kim sızdırdı? İki Amerika mı var?

Güçler savaşı ve ABD'yi yeniden dizayn etme.

Evet iki Amerika var.Birisi bilineni,ikincisi ise ABD içindeki İngiltere. Assange,İsveç asıllı bir aileden gelmektedir.Annesi daha sonra Avusturalya'lı üvey babasıyla evlendikten sonra Avusturalya'ya yerleşmişlerdir.


Beyazlar adlı kökten dinci (Evangelistlere benzeyen) bir tarikat üyesidir. Onun için zaten saçı beyaz gibidir Assange'in.

Çünkü saçlarını beyaza boyarlar. Assange 1996 yılından beri iyi bir hackerdir.

Yalnız bu şahıs,ABD istihbaratını tekrar dizayn eden, Dışişlerine de emir verebilen ve Irak'taki süni ordusunu dağıtma emrini veren,İngiliz soylu ailesinden gelen Walter Slocombe adlı kişi tarafından tespit edilmiştir.

Körfez savaşında ortaya çıkan skandallar, Irak'taki ve Afganistan'daki başarısızlıkları,eski ve şimdki ABD yönetimi,bu Walter'in üzerine yıkmaya çalışınca,eskiden deha olarak kabul edilen Walter Slocombe da daha önceden ilerde kullanabileceği bilgileri saklamış ve ABD yönetiminden öç almak için bu bilgileri Assange'e vermiştir.

Şimdiki yönetim ve Bush yönetiminin,eskiden dünya çapındaki kirli işlerini yapan Soros da,Dünya Bankası'nın başına, kendi adamını değil de,Wolfowitz'i geçirince, ipleri kopararak Walter'in yanında yer almıştır.

Şimdi Wikileaks'i finans eden ise Soros'dan başkası değildir.

İki ABD konusunda ise şunu söyleyebiliriz :

Birincisi bugünkü yönetim,yani 1945 sonrası, ABD'nin egemenliğini dünyada sağlamaya çalışanlarla,1945'in rovanşını almak isteyen İngiliz asıllı İngiltere destekli ABD'liler arasında,büyük bir çatışma var.

İngiliz-İskandinav Blokunu destekleyen ünlü Türk Düşmanı da olan Rothschild Ailesi, (Walter,Soros-Assange'i destekliyor) Rockefeller Ailesi'nin  desteklediği Bush-Obama'ya karşı, bu bilgileri dünyaya yaymaya çalışmaktadır. İskoçya'daki patlamaları da, İngiltere'yi tehdit eden ABD'ci grup yaptırtmıştır.Çünkü uluslarası alanda Terörizm bir konuşma şeklidir.)

İngiltere'nin başında olmak istediği, yani Kıta avrupası ile ABD arasında bir güç savaşı vardır.ABD'nin rolünü yeniden dizayn etme ve etkisini kırma savaşı vardır.

Yüksek Teknolijiyi kullanarak,İngiliz-İskandinav Blokunun işine gelen Assange ve ekibi ise İngiltere ve İskandinavya tarafından korunmaktadır.Zaten İngiltere ve İskandinavya arasında gidip gelmektedir. 

Şimdiki ABD yönetimi,kimlerin bilgileri ne için sızdırdığını ve kullandığını  bilmektedir ama esas olarak dokunamamaktadır.Sebebi, çok gizli belgelerin Walter,Assange,Soros ekibinin elinde olmasıdır.

Bu gizli belgeler daha açıklanmamıştır.

Belgeleri imzalayanların arasında,Hilary Clinton ve Condoleezza Rice'ın da var olması,zaten bunun korkusunun en büyük delilidir.Türkiye konusu çok aşağılarda bir konudur bu açıdan.

Ama Türkler açısından önemlidir.İki grup arasındaki yaman kapışma,birçok pisliğin de ortaya çıkmasını kolaylaştıracaktır. AKP'nin, RTE'nin saldırıya geçmesi de bu yüzdendir.(Fetoş da ortalarda sakin gözükmeye çalışmaktadır ama o da kurtulamayacaktır).

Fakat Bush-Obama yanlısı ABD'lilerin,Türkiye'de diğer partilerdeki adamlarının da, ilerde açıklanması söz konusudur. Bahçeli belki bu yüzdendir ki,önceden gardını almış bulunmaktadır. AKP'nin ne olduğunu yabancılardan öğrenecek değiliz gibi bir söz etmiştir.

Wikileaks Türkiye belgelerini açıkladıkça,AKP,TSK,dışişleri, maliye,gümrük,sağlık,eğitim,iş dünyası,gazeteciler,gazeteler vs. ve MHP'nin de karışacağı kesindir.

Sadece MHP değil, BBP,CHP, AKP,diğer sol parti ve sendikalar,sivil toplum örgütlerinin karışacağı da kesindir.....

Zaten BDP/PKK,ABD tarafından idare ediliyor ama belgeli olması birçok şeyi Türkiye'de değiştirecektir.

RTE'nin ve arkadaşlarının nasıl rüşvet aldığı,paraların nerelerde olduğu vs.ortaya mutlaka çıkacaktır.


RTE, Edelman'ı harcamayı göze alan ABD yönetimine, ucuz kabadayılık yapmaktadır.Esasında bu danışıklı döğüştür.

RTE ve ABD'nin yönetimi,bu konuda anlaşmıştır.

İran savaşı (2011 Mart'ta olma ihtimali büyük)
için Türkiye'ye istediğini yaptırtmak isteyecek ve RTE'yi,şantaj yaparak (İsviçre Hesapları vs.) kullanacaktır. RTE, buna zaten dünden razıdır.9 ay önce,ABD'ye, bu konuda milletten gizli olarak zaten evet dediği,belgelerde yazmaktadır.

Yalnız Belgeler yayınlandıkça, şimdilik ipler Bush-Obama yanlısı ABD'nin elinde değil,İngiltere yanlısı ABD'lilerin elindedir.

Yani RTE'nin sonu hazırlanmaktadır.


İngilizler belki kendi güdümlerindeki Gül'ü,korumak isteyebilirler ve Gül konusunda karşı taraf birşey açıklayabilir.Gül de sessizliğini bundan dolayı korumaya çalışıyor.

Fakat iç çelişkiler,Gül'ü de harcatabilir.Önümüzdeki dönem, bunları hep birlikte yaşayacağız.

Sırada,Assange'in ABD'nin en büyük bankası dediği Wall Street var,yani borsa.Fakat banka ismi de verilirse,adı Bank of America'dır.Çünkü Banka'nın hard disklerinden en önemlisi ellerindedir.

ABD'de de, bu çatışmalar,ABD'yi dizayn ederken,diğer devletleri de karıştırarak,dizayn etme savaşı vardır. Bu bilgiler, bu şekilde de kullanılmaktadır. Türkiye gibi ülkelerde, iç kapışmalar yaratılarak dizayn edecektir.

Göbekten ABD'ye bağlı AKP, bu taşın altında kesinlikle tek kalan olmayacaktır. Hiç ummadıklarımızın bile, ne olduğu ortaya çıkacaktır. Dünyanın her tarafında, böyle olacaktır.

Yani Berlin Duvarı,nasıl kimlerin üzerine yıkıldıysa,ABD duvarı da, birilerinin üzerine yıkılacaktır.

Burada,Türkiye'nin milli düşünen güçlerine iyi iş düşmekte ve sakin olarak konuyu inceleyip tedbir almaları,en akıllıca iş olacaktır.

Aksi taktirde,ABD'nin dizaynı sırasında çarkların arasında ezilip gidebilirler.

Çünkü,ABD ayakta kalmak için herşeyi yapmaya çalışacaktır.

Tunus, Mısır, Lübnan Halk ayaklanmalarını da, özellikle İngiliz ve İskandinav ittifakı desteklemektedir. ABD ve İsrail'in şaşkınlığı da bu yüzdendir.Wikileaks belgeleri de bunu işaret etmektedir.Tabii ki,Tunus'da bir kişinin kendisini yakmasından dolayı halk ayaklanması olduğu masalına inanırsanız, o başka.

Esas olay,ABD içerisindeki dizayn ile doğrudan ilişkili bir olaylar zinciri olarak gorürseniz, gerçeğe daha yaklaşmış olursunuz.

Burada,şunu belirtmekte yarar var. Her iki ülkede, Mısır ve Tunus'da, örgütlü bir muhalefet yok. Ama olan olaylar da, kontrol dışına çıkan bir ayaklanmaya doğru gidiyor.

Ortada,ABD'nin dizaynının yansımaları var.ABD'deki dizayn gruplarının,
Mısır ve Tunus'daki olayların kontrolünü,ele geçirip geçiremeyeceklerini,önümüzdeki günlerde,daha iyi göreceğiz.

Not :Belgeler ciddidir. Dedikodu değildir. ABD diplomatlarını özenle seçer ve Komisyona kabul ettirir. ABD,diplomatlarının yazdığı şekilde,önemli politik tavır içerisine girilir. Clinton'un dediği gibi,herşey,ABD'de kararlaştırılıyor ama kararlaştıranlar arasında,güç dengelerinin adamları olan diplomatlar da var.

Edelman, vs. küçümsenecek adamlar değiller. Clinton'da Edelman'ı harcayacak bilek yoktur.Eğer geçici bir Edelman Clinton danışıklı dövüşü olmaz ise....

Saygılar

Sefa M. YÜRÜKEL - 31 Ocak 2011 - Anafor

http://www.anafor.org/

*****************************************************

dünya48 Not : Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için sitemizdeki Mete AKINCI'nın söyleşisini izleyiniz.Aşağıdaki link. Tıklayınız.

Mete AKINCI - Ekopolitik

Son Yazılar