mehmet yuva225

Eğit-donat Davud ve El-Tayyib...

Sayın Davudoğlu Suriye’nin ılımlı teröristlerini eğitip donatacak ve şanlı devrim için

Suriye’nin üzerine sürecekmiş. Ezilen halkların uluslararası dayanışmasını hayata geçiren devrimci Davudoğlu. Tek yol devrim sloganı ile Suriye’de gerilla savaşı veren Davudoğlu. Mazlum insanlar uğruna hayatını feda etmeye hazır bir Che Guevara Davudoğlu. Arapçada “infisam elşahsiya” derler. Çift kişilik yaşayan veya ütopyaları ile yaptıklarının birbirine taban tabana zıt haller için kullanılır. Bizde “numunesi (ainesi) iştir kişinin lafına bakılmaz” derler. Allah aşkına, yakınında olanlar bir dürtsün ve onu bu rüyadan uyandırsın. Roma’yı yakarken ve etraf cehennem ateşi içindeyken umursamaz tavırlarla çalgı aleti ile oynaşan Neron’u hatırlatsın. Dün ilk kez kendisi itiraf etti. Eğit-donat işinin çoktan başlamış olduğunu söyledi. Biz bunu zaten çoktan biliyorduk. Bu işin yıllardır yapıldığını sağır sultanlar bile duydu. Tamam, dünyevi tamahlarınız için bütün araçları mubah ad ediyorsunuz. Temcit pilavı gibi bayat konuları yeni ambalajlarla piyasaya sürmesi Davudoğlu’na yakışmıyor.

DAVUTOĞLU’NA HATIRLATMA...

Dört senedir ve hatta Suriye’ye dayatılan kirli savaştan çok daha önceden, getir-eğit-donat ve sahaya sür çalışmaların sorumlusu değil miydiniz? Yoksa o zaman, gayri ılımlı teröristleri mi eğitip donatıyordunuz? Hatırlatayım. Şimdi de ılımlılara mı terfi ettiniz? Henüz piyasa IŞİDleşmemişken 2011’de hududumuza yakın mıntıkada olan Jisr El-Elşuğur polis karakolunda görevli onlarca polisi canlı canlı gömen ÖSO’nuz değil miydi?  Bu ılımlı teröristleriniz o zaman Türkiye’den giriş yapmamışlar mıydı? Katliamın yaşandığı bölgeyi ziyaret eden Şam Türk Büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığına sunduğu raporuda mı okumadınız? Haberini yaptığı için işine son verilen, toplu gömünün yapıldığı yerden AA adına haber geçen Türk temsilcinin programını seyretmediniz mi? Öldürülen Suriyeli askerin kalbini yiyen kahramanınız ÖSO’nun ılımlı teröristini eğitip donatıp sırtına da hadi yallah diyen siz değildiniz de Obama mıydı? Daha birkaç gün önce, Suriye ordusunun Halep, Hama ve İdlib’i kuşatan bölgede kahramanlarınıza karşı büyük başarılar tescil ettiği için, Türkiye hududu boyunca eğitip donattığınız yüzlerce ÖSO ve kardeşleri Türkiye’ye 50 km uzaklıkta olan İdlib şehir merkezine büyük bir saldırı yaptılar.

Vali konağına kadar ilerleyebildiler. 70’e yakın sivil memuru ve askeri öldürdüler. Yağmaladılar, kafa kestiler. “İdlib kenti düştü” diyen eğitip-donattıklarınız ordunun şehre girmesiyle arkalarında yüzlerce ölü bırakarak tabana kuvvet Türkiye’ye ve beslediğiniz hudut kapılarına yığıldılar. Davudoğlu, eğitip donatacakmış. İşgal ettiğiniz makam Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık makamıdır.  Kandil koltuğu değildir. Temcit pilavını şakşakçılarınıza satabilirsiniz ama çocuklarınızın yüzüne baktığınızda ar damarınız bir şeyler hissetmiyor mu?

TUNUS’TAN YENİ BİR BAŞLANGIÇ...

Başlıkta ki El-Tayyib bizim Tayyip Bey değil. Tunus Dini-dar Kardeşler Örgütü üyesi El-Nahda Partisi’ni son seçimde yıkan Tunus El-Nida Partisi liderinin adı. El-Tayyip laik ve demokratik bir Tunus kuracağını söylüyor. İlginç ve güzel olan şudur ki, Parlamentoya giren partilerin tümü laik, devrimci ve anti-emperyalist programlarla seçimi kazandılar. Bilemiyorum, Davudoğlu dinledi mi? Tunus’un yeni lideri El-Tayyib dünya medyasına ilk açıklamasını yaptı: Suriye ile ilişkilerin acilen yeniden kurulması ve cihat yalanıyla Suriye’ye giden ve terörist devşiren dini-dar tüccarların çok ağır yaptırımlara maruz kalacaklarını ilan etti. Derin strateji uzmanı Davudoğlu Bey, siz eğitip-donatmaya devam edin.

Not: İstanbul’da 3 gün süren Emperyalizme Karşı Dünya Gençlik Örgütü kuruluş çalıştayı sona erdi. Dünyanın farklı coğrafyalarından onlarca katılımcı vardı. Yakın dostlarımız Lübnan, Filistin, Irak, Ürdün, Mısır ve Suriye’den gençlik temsilcileri buradaydı. Batı Asya Birliği’nin ilk nüvesi olarak telakki ettiğim Emperyalizme Karşı Dünya Gençlik Örgütü hayırlı ve bereketli olsun. Çalıştaya katılan dostlarımızla dün Kadıköy de Cumhuriyet Bayramını kutladık. Bereketli, devrimci, hayırlı ve gümbür gümbür gelsin.

Mehmet YUVA - 30 Ekim 2014 - Aydınlık

Son Yazılar