yobaz egitimci ders veriyor225

“Şimdi Veda Zamanı”

"Necip Fazıl, yıllar once demişki  “Dilinin, dininin, kininin davasına sahip çıkan bir gençlik…!

Şimdi iktidar var gücüyle bunu gerçekleştiriyor olmalı. O küçücük beyinleri; dillerine (bu herhalde Osmanlı dili olmalı, yani Arapça, Farsça) dinlerine (siyasal  İslam’a) ve kinlerine (Cumhuriyet aydınlanmasıyla hesaplaşma davasına) sahip çıkmaları için şekillendirecekler.

BİLAL VE SÜMEYYE ELİYLE KÜÇÜK KIZLARIN HAYATI KARARTILACAK!

Evet, yıllarca yok denilen gizli ajanda tüm açıklığı ile ortaya çıktı. İktidarın güçlü sahipleri artık pervasızca Necip Fazıl’ın ya da kendi hedeflerinin uygulaması içinde ulusal eğitimin temel değerlerini bir bir yok ediyorlar. Ulusal eğitimde uygulanan 4+4+4 sisteminin sonucu olan 5. sınıftan başlayacak olan örtünme kararı tüm Türkiye’nin ayağa kalkmasını gerektiren bir karar!

Üniversite öğrencilerinin masum eğitim hakları, görüyorsunuz 9,10 yaşlarına, ilkokullara kadar indi. Herşey ufak ödünlerle, zulüm görüyoruz feryatlarıyla başlamıştı. Ve giderek kamuya, TBMM’ne ve nihayet çocuk yaşındaki kızlarımıza uzandı. Çünkü üniversite önlerinde militanca gösteri yapan gençlerin arkasında başka güçler, gerici ve dinci zorbalar vardı. Onlar bu güzel ülkeye, kendi kafalarındaki karanlığı ve tutsaklığı getirinceye kadar durmayacaklardı. Ama derdimizi kimselere anlatamadık. Taliban da, IŞİD de, radikal İslamın bütün uzantıları da çocuklardan başlatıyorlar dinci eğitimi. Bizim farkımız ne olacak bakalım.

O küçük kızlarımızın hayatları karartılacak, daha o yaşlarda dinin kıskacına alınarak, çağdaş yaşamdan kopartılacaklar. Ve kendi kafalarına göre kurguladıkları İslami yaşam biçimine, Sümeyye’nin, Bilal’in ellerine teslim edilecekler.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI!

Buna hangi vicdan, hangi mantık izin verebilir?

Bu gelecek çok önceden görünüyordu. Cumhuriyet mitingleriyle başlayan ve daha sonra devam eden mücadelemiz, yine aynı eller tarafından ortadan kaldırıldı!

O zaman suskun kalan herkes simdi ayağa kalkmalı ve haykırmalılar. Artık bıçak kemiğe dayandı çünkü…!  Daha nereye kadar korkacak ve susacaksınız?

Toplumun daima önünde olan, ülkenin tüm değerlerini kullanan İş dünyası nerdesiniz? Yıllar önce TUSİAD Başkanlığı da yapmış olan Güler Sabancı’ya iktidarı destekleyen beyanları ve gidişatı umursamaz tavırları için bir mektup yazmıştım.

8 yıl olmuş ve bugün geldiğimiz nokta çok daha vahim. TUSİAD’ın büyük patronları bütün bu uygulamayı yapan ve yaptıran zat’ı ayakta alkışladılar. Bütün zenginliklerini Cumhuriyet kazanımlarına borçlu olan bu zevat ne yazık ki, son 12 yıldır Cumhuriyet’in bütün yapı taşlarını bozan, çağdaş, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye’yi, İslam Cumhuriyeti’ne dönüştüren zihniyete ve uygulamalarına ya sessiz kaldı  ya da kendilerine dokunulmaması için alkış tuttular.

FETHULLAH'A VE TAYYİP'E BİAT EDİYORLAR!

Bir tarafta Cumhuriyet’e, onun aydınlığına inanmış o nedenle de iktidarın ve Fethullahçıların kumpaslarıyla zindanlara sürüklenmiş, mesleklerini  hayatlarını kaybetmiş aydınları düşünüyorum. Sağlıkları dahil kaybedecekleri, hemen herşeylerini kaybettiler. Sahte ve düzmece delillerle hayatları karartılmış bu insanlar hala mahkemelere taşınırken, değişen savcı ve yargıçlar, Ergenekon, Balyoz, Odatv, Poyrazköy, Casusluk  vb. davaları bu kez de iktidarın yönlendirmeleri içinde aynen devam ettiriyorlar. Çok acı ama bir zamanlar güvendiğimiz Türk Adaleti’nin gerçeği bu şimdi. Ya Fetulah’a ya da Tayyip’e biat ediyorlar…

Muhalefet Partilerinden hiç ses yok. MHPliler  malum, sadece konuşur ama neticede her zaman iktidara destek verirler. CHP, Türkiye’nin  bu hale gelmiş olmasının en büyük faili olan cemaate sığınmış, ülkenin son çırpınışları içinde gamsız bir başkanın ve kadrolarının elinde sürükleniyor.

Peki ama CHP içindeki çağdaş ve aydın olarak kabul ettiğimiz milletvekilleri ne yapıyorlar? Ulusal eğitimde alınan bu karardan daha vahim ne olabilir?  Bugun milletin vekili oldugunuzu anımsamıyacaksınız da, ne zaman ayağa kalkacak ve öncü rolünüzün geregini yerine getireceksiniz? Kaybedilen her bir sathın sorumluluğu sizlere de ait olacaktır. Tarih daha sonra hepinizi ve hepimizi bu küçük yaşlardaki çocuklarımızı sahipsiz bıraktığımız, toplumun karanlığa sürüklenmesine engel olmadığımız için muhakkak yargılayacaktır. Suskun kalan ve harekete geçmeyen hepimiz bu suça ortak olacağız!

FETHULLAHÇILARIN KUMPASINA RAĞMEN YAKALAMA KARARIM KALDIRILMADI!

Bir zamanlar bu ülke Atatürk’ün önderliğinde  tüm karanlıkları yok ederek, aydınlığa, çağdaşlığa yürümüş  ve olmazı başarmıştı. Nerde Atatürk’ün bilim adamları? Nerede saygın devlet adamları, eğitimciler, demokratik kitle örgütleri, Atatürk’ün sevgili öğretmenleri? Saygın siyasetçiler, iş adamları, iş kadınları, neredeler?

Ülkemiz ve Cumhuriyet değerlerimiz paramparça… Çağdaş toplum adeta tutsak edilmiş!

Sivil toplum kuruluşlarının  Sevgili Başkanları, sevgili  üyeleri, düşünen, hisseden Cumhuriyet’e gönülden bağlı insanlarımız, yine bizlerin bir şeyler yapması gerek. Başınıza çok şeyler geldi hala da devam ediyor biliyorum. Ben yurt dışındayım ve bu nedenle de rahat konusuyor değilim. Bu yazım , devam eden davalarımda biliyorum  beni çok  zorlayacak. Hakkımdaki yakalama kararı son duruşmada yine kaldırılmadı, tüm suçlamalar sahte olduğu, herşeyin Fethullahçılar tarafından hazırlanan bir kumpas olduğu ortaya çıktığı halde.

Tüm çağdaş kuruluşlar ayağa kalkarsak eğer bir şey yapamazlar. Şimdi bir şeyler yapılmazsa sonrası çok daha kötü. Bunlar hepinizi, Cumhuriyet değerlerine bağlı  kişileri, tüm çağdaş kurum ve kuruluşları zaten yok edecekler. Sevgili Türkiye’miz, bir zamanlar  kadınlarına acıyarak baktığımız Suudi Arabistan’a, ve diğer İslam ülkelerine  dönecek.

Ufkun ötesinde ne yazık ki bu sonuç açıkca görünüyor. Her şeye, her şeyimize  veda edeceğiz. Özgürlüğümüze, yaşam biçimimize,  çağdaş değerlerimize, ideallerimize ve çocuklarımıza..! Gazeteci Ahmet Kemal (Yurt Gazetesi; 11.8.2014 ) gerçeği yazmış…! “Beraber yürüdünüz bu yollarda, durmak yok yola devam öyle mi? Hadi yakın şimdi kınalarınızı, uğurlar olsun... Aydınlıktan uzaklaşıp, ampul karanlığına yürüyen benim aciz, zavallı sevgili ülkem. Şimdi veda zamanı, elveda…!”

Çağdaş Eğitim Vakfı Onursal Başkanı
Gülseven G. YAŞER - 07 Ekim 2014 - Odatv

Son Yazılar