okula gitmeyin boykotu tutmadi2

PKK ‘okul’dan ölü çıkarmak istiyor!

Okul ısrarı aslında bir egemenlik dayatmasıdır!

İşlevi değil varlığı önemli... O okullardan 5 yıl sonra mezun olacak çocukların gelecekleri PKK açısından önemsiz bir konudur. Türkiye açısından ise önemli olan PKK’nın, AKP’nin açtığı yolda özerkliği “dayatma” ile inşa edeceğini ilan etmesidir. Yıkılan heykelin etrafında toplanamayan kalabalıkları dil gibi duyarlılığın daha çok kaşınabileceği bir konu üzerinden bir araya getirmeye çalışıyorlar.

Ölüm PKK’nın Kürt halkına sunabildiği tek şeydir ve varlığını buna bağlamıştır!

Çünkü Kürt halkının istekleriyle PKK’nın talepleri çelişmektedir. Anaların eylemlerinin de gösterdiği gibi PKK’nın Kürt halkıyla karşı karşıya geleceği bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bu yüzden heykel gibi yalnız kalıyorlar. En son “Bu heykeli kim dikti?” demek zorunda kaldıkları gibi yakın zamanda da “Bu okulu kim dikti?” diyecekler... PKK Amerikancıdır. Manşet haberimizde okuyacağınız gibi gözü hep Washington’dadır. Çünkü PKK, ABD Ortadoğu’ya saldırdığı zamanlarda büyümüştür. Türk Milletinin has parçası Kürtler ise Türkiyecidir!

PKK Kürtçü bir örgüttür ama asla Kürtlerin örgütü değildir!

Kurduğu okul da Kürtlerin birlik özlemine değil PKK’nın ayrıştırıcı siyasetlerine hizmet etmektedir. Okulun varlığına göz yummak ise Güneydoğu’yu babasının çiftliği zanneden ABD konsolosu Espinoza’nın temsil ettiği otoriteyi kabul etmektir.

Ayrıca... Kömür gözlü çocuklarımız gerici ve bölücü Şeyh Sait adına değil Kuvvayı Milliyeci Diyap Ağa adına, bilimsel- laik eğitim verecek okullara layıktır! PKK ‘okul’dan ölü çıkarmak istiyor

M.İlker YÜCEL - 17 Eylül 2014 - Aydınlık

Son Yazılar