mehmet yuva225

George Galloway!

George Galloway Britanya Halk Meclisi üyesidir.

İngiliz Kralı 1.Edward'a karşı isyan eden ve ünlü aktör Mel Gibson'un yönetip başrol oynadığı "Braveheart-Cesur Yürek" filmi ile ölümsüzleşen William Wallace (Vilyım Vallas)'ın ülkesi İskoçyalı bir babanın ve İngiliz sömürgeciliğine, bölücülüğüne ve mezhepçiliğine karşı ayaklanan İrlanda ülkesinden bir annenin evladı olarak doğdu. İngiliz kral ve lordları, IŞİD halife ve müftüleri gibi, Allah'ı yeryüzünde temsil ettiklerine inanıyorlardı. IŞİD ve türevleri, idaresi altında yaşayan herkesi bir savaş ganimeti olarak görür. Kadınları cihat nikâhı yaparak veya cariye ad ederek seks kölesi olarak kullanabilir. Kral Edward İskoç kadınlarını seks cariyeleri olarak İngiliz askerlerinin hizmetine veren bir kararname yayınlamıştır. Kral ve Lordları bununla yetinmemiş, evlenecek İskoçyalı kadınların ilk geceyi bir İngiliz lordu veya komutanı ile geçirmesini zorunlu kılan yasa çıkarmışlardır. Buna riayet etmeyen İskoç erkeklerin başı vurulmuş ve kadınları toplu tecavüze maruz kalmışlardır. İngiliz askerlerin cinsel ihtiyaçlarını karşılamayı gönüllü olarak yapmayanlar, "Allah ve Kral'ın" emirlerine isyan etmiş olarak kabul edilir ve herkesin gözü önünde boğazı kesilerek katledilirdi. Bu zihniyet, dini-dar IŞİD ve türevlerinin günümüzde uygulamaya koyduğu korkunç söylem ve eylemlerinin klasik İngiliz versiyonudur.

Siyasi hayatına çok genç yaşta katıldığı, İngiltere İşçi Partisi (Labour Party) saflarında başladı. İngiltere İşçi Partisi lideri Tony Blair ve Parti kodamanlarına karşı, özellikle de 2003 Irak işgali meselesi yüzünden başkaldırdı. Partisinden tekrar aday gösterilmeyince, Ocak 2004'te Saygı Partisini (Respect Party) kurdu ve bu partiden 2012 seçimlerinde tekrar Meclis'e girmeyi başardı. Savaşa, özelleştirmeye ve işsizliğe karşı mücadeleyi esas alan Saygı Partisi, İngiltere'nin ülkesinde ve dünyada yitirdiği saygıyı tekrar kazanmak için anti-Emperyalist anti-Siyonist bir amaç edindiği programında yazılıdır. Galloway, soğuk İngiltere'nin en renkli ve hararetli parlamenteridir. Siyasi lider, tek kişilik sahne oyuncusu, televizyon programcısı, İran Press TV ve Lübnan El-Mayadeen TV'de sunulan "Hür Söz" programının yapımcı ve sunucusudur.

KURTLARDAN ÖZÜR DİLEDİ!

Galloway Irak'a karşı başlatılan kirli propaganda, ekonomik ambargo-abluka ve daha sonra dayatılan savaşa karşı aktif mücadele içinde oldu. İngiliz ordusunun, Başbakan Tony Blair'in kanunsuz emirlerine uymamasını istedi. Blair'i "yalan makinesi" olarak adlandırdı. Irak'a karşı savaş kışkırtıcılığının öncüleri olan İngiltere Parlamentosu "Yahudi" kökenli üyeleri ama özellikle "Yahudi" kökenli İngiltere Dışişleri Bakanı Ben Bradshaw ile Irak meselesinden dolayı kanlı bıçaklı oldu. Galloway Irak Saddam rejiminin para karşılığı sözcüsü olduğu yalanı tedavüle sokuldu. Suç duyurusunda bulunan Galloway açtığı tazminat davalarının tümünü kazandı. Bush için "salyalı kurt" demiştir. Daha sonra bu söz için kurtlardan özür dilemiştir. "Hiçbir kurt insanlığa karşı Bush'un Irak halkına yaptığı vahşeti yapmamıştır" demiştir. 20 Kasım 2004'te Abu Dabi TV ve 20 Haziran 2005'te El-Cezire İngilizce TV'ye verdiği mülakatta:

"Irak'a saldıranlar cehennemde yanacaklar. Tarih onları katil ve savaş canileri olarak hatırlayacak. Irak'a kuduz köpekler gibi saldıranlara yardım edenlerde cehennem ateşinde yanacaklardır... Bush, Blair, Japonya Başbakanı ve Berlusconi eşkıyadır. Toplu cinayetlerden sorumludur. Katil ve işgalci İsrail'e destek verenlerdir. Bunların rejimi dünyada Hitler'den daha fazla insan katletmiştir. Dünyadaki açlık, yalan ve talandan bunlar sorumludur. Teröre karşı savaş bahanesiyle antik çağdan günümüze kadar tırnaklarımızla lime lime kazandığımız özgürlüklerimizi elimizden alıyorlar. Tarihin en büyük teröristleri İngiltere ve ABD iktidarlarıdır. Uluslararası hukuku çiğneyen, başka ülkeleri işgal eden, çocukları katleden, kadınlara tecavüz eden, terörizme karşı savaş yalanları ile dünyayı terörize eden ve daha çok terör örgütü doğuran bu çetelerdir" demiştir.

george galloway saldiri sonrasi

GALLOWAY SALDIRIYA UĞRADI!

George Galloway ile Kasım 2005'te Şam Üniversitesi'nde adına düzenlenen bir konferansta tanışmıştım. "Suriye, Arap halkının şerefi ve namusudur. Ayakta kalmış onurlu tek Arap ülkesidir. Dünyadaki her namuslu insan Suriye'nin korunması ve bir İngiliz-Amerikan-İsrail saldırısına maruz kalmaması için mücadele etmelidir. Suriye medeniyet beşiğidir. Her medeni insan bu aziz vatanın yanında olmalıdır. Suriye düşerse bu bölgenin iflahı kesilir. Huzur ve barış kalmaz" demişti.

Galloway, 30 Ağustos günü Londra'da gündüz vakti ruh hastası gözü dönmüş bir Siyonist İsrail muhibbi tarafından saldırıya uğradı.

Mazlum Filistin ve Arap Dünyasının haklı davalarının yılmaz savunucusu olan bu siyasi şahsiyetin Türk medyasında ama özellikle Filistin üzerinden rant peşinde koşan sahte dini-darların medyasında yer bulmaması manidardır.

Mehmet YUVA - 03 Eylül 2014 - Aydınlık

Son Yazılar