hic dusundunmu2 1

10 Ağustos’a Evet’çiler!

10 Ağustos’u halkın katıldığı CB seçimi kabul edenlere soruyorum:

1. O seçiminin 10 Ağustos’ta yapılmasına niçin karar verildiğine ilişkin zihninizde bir kuşku uyandı mı?

2. 10 Ağustos’da kimin Çankaya’ya yerleşeceğini seçim öncesi YSK’nın karara bağlamış olduğunu yadırgadınız mı? Bakanlar belediye başkanı adayı olabilmek için görevlerinden ayrılırken, başbakan olan kişinin CB adayı olması kararının hukuka, hukukun adalet ilkesine, adaletin eşitlik ilkesine ve eşitlik ilkesindeki ahlak anlayışına aykırı olduğu düşüncesi zihninizde uyanabildi mi?

3 .10 Ağustos’da Cumhurbaşkanını halkın seçeceği aldatmacası karşısında bir başbakanın aynı zamanda CB adayı olmasına ilişkin (Milletin iradesini hiçe sayan) YSK kararının hukuk dışı, ahlak dış olduğuna ilişkin bir tek tümce zihninizden geçebildi mi?

4. 10 Ağustos’da oy kullanmanın Sevr’in güncelleşmesini sağlayan BOP’u onaylamak anlamına geldiğini düşündünüz mü?

5. Halka dayatılan üç adaylı CB seçimi aldatmacasının bir örneğini demokrasinin geçerli olduğu hangi ülkede gösterebilirsiniz?

6. Ahlâk ve hukuk dışı göstermelik CB seçiminde siyasal partilerin hangisi Milletimize saygı duyarak Millet Meclisi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sına uygun gördükleri bir adayı önermeye niçin gereksinim duymadıklarını düşündünüz mü?

7. 10 Ağustos’a evet diyerek seçim sandığına tıpış tıpış gidenler , ABD-AB emperyalizmine karşı Misak-ı Milli sınırlarımın kuşattığı vatan bildiğimiz toprağımıza nasıl sahip çıkacağına ilişkin adaylardan bir tek tümce işiteniniz oldu mu?

8. Seçim sandığına tıpış tıpış gidenler ve gidilmesini önerenler, Bay Ekmeleddin’in çatı adayı olduğu açıklandığında onun kim olduğunu biliyor muydunuz ve onun kim olduğunu ne zaman öğrendiniz?

9. Bay Ekmeleddin’e oy verirken Cumhurbaşkanı seçildiğinde ulusalcı ulus devletini, “Ilımlı İslam federatif siteme dönüştürmeyi “amaç alan AKP iktidarının kararlarına karşı çıkıp çıkmayacağı türü bir soru zihninizde uyandı mı?

10. 10 Ağustos seçimini hukuk dışı, ahlak dışı olduğu için boykot etmenin R.T.Erdoğan’ın Çankaya’ya yerleşmesini sağlayacağı gibi bir sonuca nasıl ulaştınız ya da Bay Ekmeleddin’e oy sağlamanın yöntemi olarak mı kullandınız?

Ve son bir soru:

11. Eğer sizler seçimi boykot etseydiniz oya katılmayanların oranı, R.T.Erdoğan’ın edindiği oy oranından fazla olabilseydi, Çankaya’nın haksız işgale uğradığı bilinci toplumun vicdanında oluşmaz mıydı? Oya katılarak buna engel olduğunuzun farkında mısınız?

Başka sorum yok. .

Saygılarımla.

Ali Nejat ÖLÇEN - 12 Ağustos 2014

Son Yazılar