boykot boykot

Boykotun Hedefi Nedir?

Boykot, sadece boykottur ve başka anlamlar yüklenmemelidir.

Boykot taktiği öncü partinin başkalarına havale edeceği bir eylem biçimi de değildir. Al sen kullan bana bulaşmasın tavrı sakıncalıdır ve yersizdir. Taktik “ara strateji” değildir.

Boykot taktiği, sınırları belli hatta çoğu kez dar bir çerçevede ele alınacak eylem biçimlerinden sadece birisidir ve en önemlisi değildir. Sınıflar mücadelesinin hâkim sınıflara karşı ortaya çıkardığı ret edilmesi imkânsız taktikler içinde yer alır. Her şart altında mutlak uygulanmalıdır diye bir zorunluluk yoktur.

Boykot, “Devrimle genel grev arasında bir yerde” değildir ve olmaz. Son derece yanlış ve boykot gerçeğiyle uyuşmayan zorlama bir tahlil ve de ilk defa karşılaşıyoruz.

Boykot, tek bir olgu için kullanılmaz. Siz SÜTAŞ firmasının işçilere uyguladığı haksız uygulama nedeniyle ürünlerini almamak için de boykot yapabilirsiniz, İsrail’in mazlum Filistin halkına uyguladığı katliamdan dolayı da İsrail menşeli mallara boykot yapabilirsiniz. Okullarda ki haksızlıkların giderilmesi içinde boykot taktiğini uygularsınız. Peki, bu tür çok çeşitli boykotları “devrimle genel grev arasındaki bir yerde” olarak değerlendirebilir misiniz? Sayısız boykotlar olacaktır ve bunlar, devrimci mücadelenin taktikleri içinde yer alan mücadele biçimleridir.

Şu anki boykot taktiğinin hedefi AKP’dir,

Şu an ki boykot taktiğinin hedefi Y-CHP’nin siyasetidir,

Şu anki boykot taktiğinin hedefi bölücülüktür,

Yani emperyalizmin Türkiye içinde ki Truva atlarıdır!

Daha ne olsun?

Murat İNCE - 17 Temmuz 2014 - Kemalistler.net

Dünya48'in Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Konusundaki Görüşlerini Okumak İçin Tıklayın!
Dünya48 - Sevr'in Yıldönümünde Büyük Tuzak ve Devrimci Çözüm!

Son Yazılar