boykot225

Başka bir yol daha var. Sandıkları boş bırakın!

Türkiye Komünist Partisi (TKP) 12. Kongre Hazırlık Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot etme kararı aldı.

TKP 12. Kongre Hazırlık Kurulu'ndan yapılan açıklamada,

‘Alternatif olarak sunulan çatı adayı, kurulmaya çalışılan gerici rejimin ancak tamamlayıcı bir unsuru olabilir. Emekçi halkımız ölüme karşı sıtmayı gösterenlere mahkum değildir. Halkımız bu oyunu bozmalıdır. Başka bir yol daha var. Sandıkları boş bırakın’

İşte TKP’den yapılan o açıklama:

“Bugün Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamış bulunuyor. Bu adaylık ve bu seçim gayrimeşrudur.

Erdoğan'ın adaylığı, işbirlikçi, emekçi düşmanı ve gerici bir siyasi hareket olan AKP'nin, korku imparatorluğunu kurumsallaştırma çabasının ileri bir adımıdır.

Türkiye halkı, üzerine biçilen bu elbiseyi reddetmiş, Haziran Direnişi'nde her türlü baskı ve şiddete karşı büyük bir mücadele vermiştir.

Bu mücadele henüz bitmemiştir!

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının hesabı hâlâ verilmemiştir. Ayakkabı kutularıyla yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlığın ayyuka çıktığı bir tabloda meşruiyet yoktur.

Haziran Direnişi'nde gençlerimizin hayatını kaybetmesine neden olan şiddetin hesabı hâlâ verilmemiştir. Polis terörü ve saldırıları nedeniyle ölen gençlerimizin acısı ve anısı ortadayken, Erdoğan "saldırı emrini ben verdim" sözlerinin hesabını hâlâ vermemiştir.  

Soma'da yüzlerce işçinin ölümüne neden olan politikaların hesabı hâlâ verilmemiştir. Soma'da yaşanan bir katliamdı. Bu katliamın sorumlusu cumhurbaşkanı olamaz.

Suriye'de şeriatçı terörü destekleyerek komşu ülkede büyük bir yıkıma neden olanlara meşruiyet atfedilebilir mi?

‘SANDIKLARI BOŞ BIRAKIN’

AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan gayrimeşrudur! Önce hesap vermelidir.

Bütün bunlara rağmen, Erdoğan'ın aday olduğu bir seçimi reddetmeden halkımızın karşısına alternatif aday çıkarma çabası, yaratılmak istenen gerici korku düzenine koltuk değnekliği yapmaktan başka bir anlam taşımamaktadır. Kaldı ki, alternatif olarak sunulan çatı adayı, kurulmaya çalışılan gerici rejimin ancak tamamlayıcı bir unsuru olabilir. Emekçi halkımız ölüme karşı sıtmayı gösterenlere mahkum değildir.

Halkımız bu oyunu bozmalıdır!

Başka bir yol daha var. Sandıkları boş bırakın!

Ülkenin geleceği için, yeni bir cumhuriyet için başta emekçiler olmak üzere halkımızı Sol Cephe'de örgütlenmeye ve kaderini kendi eline almaya çağırıyoruz.

Türkiye Komünist Partisi 12. Kongre Hazırlık Kurulu”

Odatv - 02 Temmuz 2014

Son Yazılar