baris yarkadas ali fuat yilmazer ayni amac

CHP’nin Mehmet Baransu’su  İşçi Partisi'ne Niçin Saldırıyor?

Barış Yarkadaş’ın Aydınlık’a saldırısı tutmadı!

İşte iftiralara halkın yanıtı!

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Gerçek Gündem internet sitesinde, önceki günlerde “Aydınlık’ın hedefi CHP’den TİP çıkarmak” başlıklı imzasız bir yazı yayımlandı. Barış Yarkadaş’ın sahibi olduğu sitedeki yazıya göre, Aydınlık ve Ulusal Kanal, 20 CHP’li vekili ikna edip yeni kurulacak Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katmayı planlıyor. Türkiye tarihine bir avuç milletvekiliyle damga vuran TİP’in yeniden aynı ruhla ortaya çıkmasından rahatsızlık duymayız açıkçası. Vatan mücadelesinde kurumlar sadece araçtır. Ancak siyaseti ikbal aracı olarak gören zihniyetin, siyasi partinin ne amaca hizmet ettiğini anlaması zor.

Barış Yarkadaş, dün eleştirilerinin dozunu artırarak iftiraya varan suçlamalarda bulundu. Twitter’da “İşçi Partisi ve Aydınlık, bütün enerjisini neden CHP’ye harcıyor?” diyen Yarkadaş, “Ergenekon ve Balyozcuları bıraktırmanın şartlarından biri de CHP içinde kaos yaratmaktı… Verilen sözler tutuluyor…” iddiasında bulundu. CHP’li vekiller Balbay ve Haberal ile çiçeği burnunda CHP’li Tuncay Özkan da bu şartla serbest kalmış bu mantığa göre. Yarkadaş, yerel seçimlerden önce Halk TV’de katıldığı programda “Oda TV ve Ergenekon davalarından tutuklananlar duygusal davranarak ‘Bize bu tertibi Fethullahçılar kurdu. O yüzden 17 Aralık operasyonunda Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almalıyız’ duygusundalar” demişti.

AKP’nin yolsuzluklarını görmek için Cemaat operasyonlarına destek vermek gerekmiyor. Aydınlık ve Ulusal Kanal, yolsuzlukları görmek için AKP-Cemaat kavgasını beklememiş, yıllarca belgeleriyle yolsuzlukları ifşa etmişti. Şimdi herkes yayınlıyor ama AKP-Cemaat kavgası başlamamışken Türkiye Tayyip Erdoğan’ın akçeli ilişkilerini Aydınlık’tan öğrendi.

Erdoğan’ın ses kayıtlarını yayınladığı için Aydınlık ve Ulusal Kanal yöneticileri tutuklandı, yıllarca hapiste yattı. Ancak hiçbir Aydınlıkçı, serbest kalmak için AKP-Cemaat zorbalığına karşı bir kez bile eğilip bükülmedi. İçerde olduğu gibi çıktıktan sonra da mücadeleyi en önde sürdürdü.

Kılıçdaroğlu’nun, TSK’ya kumpas kuran F tipi savcıya “uzun yıllar devlete hizmet vermiş birisi” sözleriyle sahip çıktığını da hatırlatalım. Bizi CHP düşmanlığıyla suçlayacağınıza, 1930’ların Atatürk CHP’sine savaş açan genel başkanınıza bakın. Olmadı mı? O zaman Öcalan’ın “Açılımı yasallaştıralım” teklifini Meclis’e sunan CHP’lilere bakın. AKP’ye her dönem arka çıkanları uzaklarda aramayın.

gladyonun sesi baris yarkadas3

‘KEŞKE TİP GELSE’

İşte Gerçek Gündem’de “Aydınlık’ın hedefi CHP’den TİP çıkarmak” başlıklı habere yapılan okuyucu yorumlarından bazıları:

Yarkadaş CHP’li olmadığı halde, Ekmeleddin’in ekibinden olmadığı halde; Ekmeleddin parlatıcılığının arka planında ne var acaba? Sahi Yarkadaş,bu yetkiyi kimden aldın? Yoksa sen CHP’nin jölelisi misin?

Öküzün altında buzağı aramak budur.

Gerçeği aramak yerine senaryo yazmak hem daha kolay ve hem de rantı çok.

Keşke İşçi Partisi gibi omurgalı durabilse CHP… Sn Yarkadaş artık bırakın bu CHP seviciliğini… Gittikçe CHP’nin Mehmet Baransu’su gibi davranmaya başladınız…

İP ve TİP’e kurban olun. TİP zamanında 13 milletvekili Meclisi yerinden oynattı. Sizin gibi Amerikancılara karşı tabii ki TİP kurulacak.

Sayın Gerçek Gündem siz hâlâ Aydınlıkçıları anlamamışsınız. Haberinizi yaparken biraz gerçekçi olun, Aydınlıkçılara değil 20, 2000 bin milletvekili verseniz eğer vatanın bağımsızlığına ve milletinin birliğine faydası olmayacaksa elinin tersiyle iter.

Kemal Efendi, kendisi İslamcı birini göstererek CHP’yi böldü, başkasına suç atmak zavallıca bir durum.

Aydınlık’ın hedefi TİP mi? Peki kendi anketinizde Ekmeleddin’e oy vermeyen %65 CHP’linin hedefi ne?

CHP’den AKP çıkarken ses seda çıkmıyor da bu Gerçek Gündem’den, TİP’li çıkarken niye esip gürlüyor..

Ulusal Bakış - 30 Haziran 2014

Barış Yarkadaş şimdi övdüğü Ekmeleddin İhsanoğlu için 2007'de ne yazmıştı?

Barış Yarkadaş, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP ve MHP'nin aday olarak gösterilmeden önce AKP ve Cemaat ile işbirliğini yaptığını yazmıştı.

CHP ve MHP'nin "Çatı aday"ı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yaptıkları haber ve köşe yazıları ile destekleyen gercekgundem.com'un Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş'ın 2007'de yazdığı, "Fethullah Gülen'e yeni rol mü..." başlıklı yazısında İhsanoğlu cemaatin bir iftar yemeğine katılığını yazmıştı. 22 Eylül 2007 tarihinde kaleme alınan yazıda Yarkadaş, "Gülen'in denetiminde olan Rumi Forum'un düzenlediği iftar yemeğine katılanların isimleri alt alta sıralandığında, ortaya başka bir tablo da çıkmaktadır. O tablo ise, Gülen'in hem AKP'yle, hem de devletle olan ilişkilerinin gayet "sağlıklı bir şekilde" yürüdüğünü göstermektedir" ifadeleri yer alıyordu

İşte Yarkadaş'ın, "Fethullah Gülen'e yeni rol mü..." başlıklı yazısındaki o ilgili bölüm;

Gülen ve cemaati, birdenbire kendilerine yönelen ya da yöneltilen bu teveccüh karşısında kuşkusuz ki; hayli memnundur. Daha birkaç gün önce ABD Kongresi'nin Cannon çalışma ofisinde düzenlenen iftar yemeği, memnuniyeti daha da artırmıştır. Gülen'in denetiminde olan Rumi Forum'un düzenlediği iftar yemeğine katılanların isimleri alt alta sıralandığında, ortaya başka bir tablo da çıkmaktadır. O tablo ise, Gülen'in hem AKP'yle, hem de devletle olan ilişkilerinin gayet "sağlıklı bir şekilde" yürüdüğünü göstermektedir. Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, AKP Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu iftardaki yerlerini alarak, ABD'deki Gülen'e mesaj götürmüşlerdir. İftar boyunca sinevizyonda Gülen'in görüntüleri yayımlanırken, "Türkiye'nin Büyükelçisi Nabi Şensoy, çorbaya kaşığını sallamaya devam etmiştir.

Haber : Gökhan ÇELİK - 30 Haziran 2014 - Ulusal Kanal

Son Yazılar