bartu soral parelel kurdistan kumpasi2

Pararel Kürdistan Kumpası!

BM’den alınan 37 milyon dolar için kimler operasyon yaptı, hangi belgeler ortaya saçıldı?

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı eski Program Müdürü, ekonomist Bartu Soral,  bölünmeye doğru adım adım giden yolun kilometre taşlarını ve pek çok sorunun yanıtını belgeleriyle gözler önüne seriyor. Demokrasi, özgürlük, insan hakları savunucusu görünümündeki TESEV, Soros, Sezgin Tanrıkulu, Osman Kavala, Etyen Mahçupyan, Mehdi Eker, Meral Danış Beştaş, Osman Baydemir ve diğerlerinin açılım sürecinde oynadığı rolleri belgeleri ile ortaya koyuyor.                     

Bölünmenin eşiğinde bir ülke Türkiye. Emperyalist merkezlerin ve onların işbirlikçilerinin büyük rüyası “Kürdistan…” Yani, Sevr’den bu yana bitmek bilmeyen bir oyun…

Cumhuriyetin kuruluşundan beri Kürt milliyetçiliği adeta bir isyan enstrümanı oldu.

İsyan çıkartanların tamamı, Şeyh Sait, Seyit Rıza hep feodal düzen içinde hükümdarlık kurmuş olan toprak ağaları, şeyhler, mollalar. Ağızlardan düşmeyen demokrasi ve insan hakları ise operasyonun maskesi.

Cumhuriyet’in eşit yurttaş hedefi ve devrimler, toprak reformu girişimleri bu feodal ağaları, beyleri, şeyhleri tarih boyunca rahatsız etti. Ellerindeki hükümdarlığı kaybedecekleri için sürekli kanlı isyanlar çıkarttılar ve çıkarmaya devam ediyorlar. “Şayet davamızda başarıya ulaşırsak, ABD’nin 51. eyaleti olmaya hazırım” diyen Mesut Barzani’nin babası Molla Mustafa Barzani, sonra PKK; hepsinde düzenek aynı…

bartu soral parelel kurdistan kumpasi1

Dış güçler her dönemde olduğu gibi bugün de etnik milliyetçileri kullanıyor.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı eski Program Müdürü, ekonomist Bartu Soral, Türkiye’nin kıstırılmak istendiği, “Kürdistan Kapanı”nı yazdı.

Soral, bölünmeye doğru adım adım giden yolun kilometre taşlarını ve pek çok sorunun yanıtını belgeleriyle gözler önüne seriyor. Sözde demokrasi, özgürlük, insan hakları savunucusu görünümündeki TESEV, Soros, Sezgin Tanrıkulu, Osman Kavala, Etyen Mahçupyan, Mehdi Eker, Meral Danış Beştaş, Osman Baydemir ve diğerlerinin açılım sürecinde oynadığı rolleri belgeleri ile ortaya koyuyor.

Kürt kimliği çıkar sağlamak için nasıl kullanılıyor. Ve bu Kürtçüler, Kürt kökenli vatandaşlarımızın haklarını nasıl gasp ediyor, onları nasıl tehdit ediyor.

Ve AKP’nin BM’den aldığı 37 milyon dolarlık Birleşmiş Milletler fonunu ‘Kürt açılımı’ için kullanma noktasına getiren olaylar silsilesini tüm ayrıntılarıyla okuyacaksınız.

Ve birçok soruya yanıt bulacaksınız:

* Sevr’den günümüze Kürt açılımına giden yolun tarihsel arka planı…

* Tarihteki Kürt isyanlarını nasıl okumalı?

* Irak, Barzaniler ve Körfez Savaşında neler yaşandı?

* Çekiç güç bölgeye nasıl yerleşti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi nasıl kullanıldı

* ABD çekiç güç ile Kuzey Irak’ta Kürdistan’ı kurarken, bir yandan PKK’yı mı destekledi?

* Genelkurmay raporları, Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları neyi işaret ediyor.

* 2001 ikiz kuleler saldırıları öncesi hangi gelişmeler yaşandı? ABD, dış siyasetindeki makas değişikliğine hangi sebeple ihtiyaç duydu?

* Petrol ve doğalgaz zenginliği kavganın ana sebebi mi?

* Büyük Kürdistan’ın kurulması için son hamle olan ikinci Irak savaşı öncesi neler yaşandı?

* Savaşa ve kurulmak istenen Kürdistan’a karşı duran Bülent Ecevit hükümetine operasyonu kim yaptı?

* Kemal Derviş neden parti kuracağını ilan etti, sonra 10 gün Amerika’ya neden gitti?

* AKP’nin önü nasıl açıldı. Kürt açılımı ne zaman başladı, kimler, hangi davalarla yok edilmek istendi?

*Diyarbakır’da PKK’nın kurduğu paralel devlet bugün hangi düzeye geldi? Bölgede neler oluyor, PKK nereleri ele geçirdi?

* Diyarbakır, Siirt ve Batman’da kırsal kalkınmada kullanılmak amacıyla BM’den alınan 37 milyon dolar için kimler operasyon yaptı, hangi belgeler ortaya saçıldı?

Destek Yayınları 352 syf. 22 TL

Son Yazılar