ufuk soylemez225

Kış kışlığını, Sorosçu ise Sorosçuluğunu yapar!

CHP’li ama Kürtçü - bölücü HDP’ye oy verin diye tweet atmış.

Şaşırdım mı? Asla. Kimden bahsettiğimi merak ettiniz değil mi?

CHP Mv. Binnaz Toprak’tan bahsediyorum. Dün Aydınlık gazetesinde yer alan bir haberde Binnaz Toprak’ın, “Ağrı için oyumuzu kime verelim?” diye soran bir seçmene “Tabii ki HDP’ye” yanıtını verdiği yazıldı. Eğer bu içerikte bir tweet atıldığı iddiası doğruysa, bu tam bir siyasi skandal ve ihanet demektir.

Şaşırmadığımı söyledim, ben bugünleri 2011 seçimlerinden önce görmüş ve bu “mümtaz” Soros-TESEV muhibi hakkında, uyaran ve sorgulayan bir yazı kaleme almıştım. 12 Mayıs 2011 tarihinde, o tarihte yazılarımın yayınlandığı Sözcü gazetesindeki köşemde yayınlanan yazımı bugün sadece başlığını değiştirerek aynen bir kez daha yayınlamak istiyorum.

“...Endişeli bir Modern” ama Soros Fonlarından endişelenmiyor!

AKP yanlısı bir gazete, CHP İstanbul 3’üncü Bölge adayı Sn. Prof. Dr. Binnaz Toprak’la bir röportaj yapmış.

Dileyenler, “endişeli modern” olarak lanse edilen Sn. Toprak’ın 09.05.2011 tarihli bu açıklamalarının tamamını okuyabilirler. Ben Soros’la ilgili soruya verdiği cevaba takıldım.

Sn. B. Toprak; “...TESEV ve Açık Toplum Enstitüsü gibi vakıf ve kuruluşların Soros tarafından finanse edilmesinden hiç de rahatsız olmadığını...” ifade ediyor. “...bu vakıfların Soros tarafından destekleniyor olmasının vakıf faaliyetlerinin şüphe ile karşılanmasını gerektirmediğini...” söylüyor.

Sn. B. Toprak, Soros’un doğrudan ABD Hazinesi ve istihbarat kuruluşu olan CIA - NED fonlarından desteklendiğini acaba bilmiyor olabilir mi?

Yabancı bir devletin parası ile nasıl “sivil “toplum faaliyeti yapılacağı hakkında bizi bilgilendirebilir mi?

TESEV, Açık Toplum Enstitüsü gibi kuruluşların alenen Atatürk Cumhuriyetinin kurucu değerlerine, ulus - devlet ve üniter yapımızın aleyhine yaygın ve sistematik propaganda ve faaliyette bulunduğunu hiç duymamış olabilir mi?

Bu nedenle önceki GenelKurmay Başkanlarından Sn. Yaşar Büyükanıt tarafından kamuoyu önünde açıkça eleştirilerek, ikaz edildiklerinden haberi yok mu?

Bir bilim insanı olarak, bu konuda yazılmış - kendi adının da geçtiği - ve rekor sayıda (23) baskı yapan Sn. Mustafa Yıldırım’ın “Sivil Örümceğin Ağında” ve “Ortağın Çocukları” isimli çok önemli 2 kitabını da okumamış olabilir mi?

Ya da Ukrayna - Gürcistan - Kırgızistan gibi ülkelerde Soros’un başrolde olduğu renkli ayaklanmalardan bihaber olabilir mi?

Bir akademisyen olarak, “kim parayı bastırırsa onun araştırmasını yaparım, paranın kaynağına, amacına, milliyetine ve niyetine bakmam” diyebilir mi?

Son olarak ülkemiz üzerinde oynanan oyunun ve büyük resmin acaba farkında mı? Sivil toplum kuruluşu, dernek, vakıf, medya görünümlü, kişi ve kuruluşların alenen “etki ajanı” olarak yürüttüğü faaliyetlerden hiç rahatsız olmuyor mu?

Soruları arttırabiliriz. Umarım Sn. Prof. Dr. Binnaz Toprak lütfedip bu sorularımıza makul ve mantıklı birer cevap verirler de, biz de kendilerini daha iyi tanımış oluruz. Bekleyip, göreceğiz...”

Yazı böyleydi.

Tabi bu yazıma olumlu - olumsuz bir yanıt ya da tekzip almadığımı söylememe gerek yok.

Ne demişler “sükut ikrardan gelir”

Bunların zihniyetleri, karakterleri, gayrı milli ABD ve BDP / HDP politikalarıyla, tamamıyla uyumlu.

Esas sorun Atatürk Cumhuriyetinin kurucu değerlerinin sahibi ve mirasçısı olan koca CHP’de bu tiplerin “at koşturuyor” olması ve bu “pervasızlıkları” sıkılmadan yapabilmeleri.

Yazık, çok yazık...

Ufuk SÖYLEMEZ - 18 Mart 2014 - Aydınlık

Son Yazılar