ufuk soylemez225

İyi bir haberim var...

2002 yılında yapılan hileli seçimler sonucunda oluşturulan

tek parti iktidarı ile karşı karşıya kaldığımız “milli felaket” sürecinde, hep olumsuz, partizan, baskıcı, gayrı-milli, etik ve ahlak dışı, dinci, gerici ve otoriter gidişata ilişkin yazı ve yorumlar yapmak zorunda kaldık.

Yargının siyasallaştırılması, medyanın tek sesli hale getirilmesi, TSK’nın itibarsızlaştırılması, kuvvetler ayrılığının fiilen yok edilmesi, laiklik ilkesinin ayaklar altına alınması, özel hayatın ve telefonların yaygın bir şekilde dinlenilmesi, bu dönemin belirgin anti - demokratik ve hukuksuz uygulamaları oldu.

Yandaş medya ile çıkarcı holding medyasının, bu dönemde halka karşı demokrasi suçu işledikleri, yanlı, yönlendirilmiş, karartılmış ve sansüre tabi tutulmuş bir yaklaşımla, halkın doğru ve tarafsız haber alma hakkının ihlal edildiği, kara bir dönem yaşıyoruz.

İşte bu koşullarda, bugüne kadar 221 il ve ilçe merkezinde (9’u yurtdışında olmak üzere) ve 200 bine yakın yurttaşın katılımı ile gerçekleştirilen Milli Anayasa Forumları ve Milli Merkez toplantıları da, bu çevreler tarafından büyük bir karartmaya, engellemeye ve sansüre uğratıldı.

Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesi dışında, neredeyse hiçbir medya organı bu partilerüstü demokratik kuvayı milliye hareketini yazmadı, görmedi, aksine sansür edip, karartmaya çalıştı.

Sağ-sol demeden, partilerüstü demokratik bir kuvayı-milliye anlayışı ile biraraya gelen, Atatürk Cumhuriyeti’nin değerlerine gönülden bağlı, laiklik ilkesine, ulus devlet ve üniter yapımıza sahip çıkan, millici yurtseverlerin “Atatürk’te Birleştik” şiarıyla, demokrasi tarihimizde ilk kez başardıkları bu büyük Milli Merkez ittifakı, eşi görülmemiş bir sansür ve karartmaya uğratılmak istendi.

İşte, ünlü “ya bir yol bulacağız, ya da bir yol yapacağız” sözünde olduğu gibi; Milli Merkez bu karartmayı, bu hafta basılan ve dağıtılacak olan, bir “Milli Merkez” dergisi çıkartmak suretiyle aşmayı başardı.

Yüzdeyüz yerli ve yüzdeyüz milli bir hareket olan Milli Merkez, bu dergiyi tamamen Yönetim Kurulu üyelerinin ve bir avuç gönüllü vatanseverin maddi ve manevi katkıları ve özverili gayretleriyle çıkarttı.

Ülke genelinde ve yurtdışında Milli Merkez toplantılarının yapıldığı her yere gönderilecek olan bu dergide, Sn. Hüsamettin Cindoruk, Sn. Doğu Perinçek, Sn. Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Sn. Av. Arslan Bulut, Sn. Prof. Zekeriya Beyaz, Sn. Sönmez Targan, Sn. Türker Ertürk, Sn. Ümit Ülgen, Sn. Haluk Dural gibi çok sayıda öncü ve Atatürkçü yurtsever ismin, yazıları, yorumları ve mesajları yer alıyor.

Parlamenterlere, Sendika ve Sivil Toplum Örgütlerine, Meslek Odalarına, Medya Kuruluşlarına, gazeteci ve yazarlara ve ilgilenen herkese bu ilk sayının dağıtılması planlanıyor.

Kuşkusuz ki, Milli Merkez, yerel seçimlerden sonra, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de önemli roller üstlenecektir.

Genel seçimler için, Atatürk’te Birleşenlerin, milletin umudu ve sesi olarak, TBMM’ye girecek ve Milli Hükümeti kuracak yeni bir iktidar alternatifini, mümkün olan en geniş katılım ve paydayla gerçekleştirebilmesi için yoğun çaba sarfedecektir. Çünkü ancak birleşerek kazanılacağının bilincindedir.

Bu dergi, emperyalizm, holdingler ve çıkar odaklarıyla, karanlık kara paracıların, medya yoluyla uyguladıkları psikolojik savaşa, karartmaya ve sansüre karşı bir milli direniş, demokratik milli bir haykırış ve isyandır.

Emeği ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Böyle iyi bir habere doğrusu ihtiyacımız vardı...

Ufuk SÖYLEMEZ - 27 Şubat 2014 - Aydınlık

Son Yazılar