abd ergenekon yargiclari silivri225

‘Silivri mahkemesinin Kararlarını Tanımıyoruz’

CHP milletvekilleri Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz, Birgül Ayman Güler, Şevki Kulkuloğlu, Gürkut Acar ve Nur Serter “Uyanışa çağrı” bildirisi yayımladılar.

Bildiride Ergenekon davasında hukukun katledildiği belirtildi. Ergenekon Davası 5 Ağustos 2013 günü sona erdiği, hukukun tüm ilkeleri çiğnendiği, sahte dijital delillerin davanın esası olduğu, savunma hakkının yok edildiği, aydınların ‘cebir ve şiddetle hükümeti yıkmaktan mahkûm edildiği kaydedilen bildiride şu mesajlar verildi:

Teröristler tanık, yurtseverler mahkûm!

Bizler, Türk Milletinin milletvekilleri olarak teröristleri tanık diye kabul eden, canileri beraat ettiren, yurtsever aydın ve komutanları ise dayanaksız biçimde mahkûm eden Silivri mahkemesinin kararlarını tanımıyoruz. Çünkü her şeyden önce, mahkûmiyet kararları veren mahkemenin kendisi, hukuken yok hükmündedir.

Yargının siyasallaşmasının en uç son örneği olan bu mahkemede adeta düşman hukuku uygulanmış, “Türk Milleti adına” verildiği iddia edilen kararlar Türk Milletinin vicdanını çok ağır bir şekilde yaralamıştır. İktidar, güvenlik güçleri eliyle yalnızca duruşma salonunu değil yolları vc tarlaları kuşatma altına alarak, duruşmanın aleniyetini ortadan kaldırmıştır. Duruşmayı izleme yasağı, anayasal seyahat hakkının açıktan açığa gasp edilmesine ve ülke genelinde fiili sıkıyönetim ilanına dönüşmüştür. ¦ Şimdi iktidar, anti-demokratik uygulamalarına karşı direnen, boyun eğmeyen her kesimi, intikam yargılamalarına dâhil etmeye çalışmaktadır. Hedef tahtasına da CHP yerleştirmiş durumdadır. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Ergenekon Davası’nda verilen kararın meşruiyeti yoktur” diyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘nu “beğenmediğin mahkemelerin huzuruna çıkmak durumunda kalabilirsin” diyerek tehdit edebilmektedir.

Faşist diktatörlüğün ayak sesleri!

Gericiliğe, din istismarına, rantçılığa, baskı ve zulme karşı başkaldıran Gezi Direnişinde, daha fazla gencin katledilmesini ve yaralanmasını önlemek için saldırılara kalkan olan milletvekillerine soruşturma açılmaktadır. Bütün bu tehditler, hak-hukuk, demokrasi-sandık çığlıkları içinden yükselen faşist diktatörlüğün ayak seslerinden başka bir şey değildir, özü ve yönü açığa çıkmış olan bu iktidarın hiçbir tehdidine boyun eğmeyeceğimizi, faşizme geçit vermeyeceğimizi ilan ediyoruz.

12 Ağustos 2013

Son Yazılar