ey_turk_ilk_vazifen225

Türkiye'de Türklerin hali ne olacak ???...

Anlaşıldığına göre yeni anayasadan Türk kavramları kaldırılacak.Yani yeni anayasa Türkiye Cumhuriyetini bir Türk devleti olarak nitelendirmeyecek.

Hatta basında çıkan haberlere göre alfabenin bile değiştirilmesi söz konusu olabilir.Yani yeni anayasayla Anadoluda Türk kavram ve niteliklerinden arıtılmış yeni bir devlet ortaya çıkacak !!!

Peki bu Devlette Türklerin durumu ve konumu ne olacak ?!

Zaten şimdiden Türk yok diye bir sürü söylemler dolaşıyor ortalıkta.

Yeni ortamda şimdilik Anadolu devleti diyebileceğimiz oluşumda Türklerin hali ne olacak? İrandaki Azeri ve diğer Türk kardeşleri gibi haksız,hukuksuz bir yaşam mı sürdürecekler veya daha da kötüsü hızlı  asimilasyon politikalar neticesinde  bir kaç nesil  sonra eriyip kaybolacaklar mı?

90 yıldır yaşadığı Yurdu ve Devletine sahip çıkayamayan bu gün hala Türkiye diye adlandırıldığmız ülkede yaşayan Türkler ,Türklükten tamamıyla arıtılmış bir devlette ne kadar  varlık gösterebilecekler? Sunni kesiminin çoğu  zaten Türklükten uzaklaşmış olan Türkiye Türkleri yalnız alevi Türklerinin çabalarıyla  yeni ortamda  acaba varolma mücadelesinde bir başarı gösterebilecek mi?

Buraya kadar saydığmız ve yeni ortamın yartacağı diğer soruları sizlerle birlikte konuşup tartışmak arzusuyla bu çalışmaya başlamış bulunmaktayız.

Tüm bunları söylerken kendimizi bu dünyada 50 yıldan fazla yaşamış ,dedelerin ve diğer büyükerinin kabirlerinin bu gün  Şanlı Ay Yıldızlı Bayrağımızın dalgalandığı ve hala Türkiye Cumhuriyeti diye adlandırdığmız devletin toprakları içinde bulunan Öz ve Öz bir Türk,Sünni,Elhamdülullah Müslüman evladı olarak tanıtmaktan  şeref ve onur  duyuyoruz.

Bir çoğunuza çok ağır ve karamsar gelecek bu yazdıklarımız Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı beslediğimiz bir kin ve nefret yüzünden  değil, bize  öğretilen "Türkiye birdir, başka Türkiye yok" deyiminin yakında  belkide geçersiz ve manasız kalabilecek telaşı ve endişesindendir

Çalışmanın ikinci bölümünde buluşmak üzere .

Adnan ÖZBUDAK - 27 Şubat 2012

http://www.theworld-11-11-11.com/

http://www.muasirmedeniyet.com/

Son Yazılar