filiz_cemsu225

Gelişmeleri Türkiye’nin tek vatansever kanalı, Ulusal Kanal’dan izleyin!

Ülke başka telden,BOP kanalları başka telden...

Bir ülke göbek atarak, dedikodu ederek, geyik çevirerek,ekranların sahte dünyalarında ergen hayallere dalarak savaşa girebilir mi?

El cevap : Eveeet!...

ABD’nin BOPİSTAN’ını hop hop HOPİSTAN’a çeviren medyayla ünlüler, emperyalist savaşın eşiğindeki Türkiye’yi afyonluyorlar. Artık iplikleri iyiden iyiye pazara çıktı.

Şu geçtiğimiz Çarşamba günü, Ulusal Kanal’ın ekran altında “Akçakale’ye top mermisi : Suriye’den top mermisi düştü. 5 kişi öldü, 13 kişi yaralandı” haberi anons edilirken Beyaz TV’de Kenan Erçetingöz, Ahmet Kural ve Ceylan’la ortaya karışık İngilizceli geyik çeviriyordu : “Eplikeyşın” (application : Uygulama), “menşın” (mention: Bahsetmek) gibi.

“Beyaz adamın” renkli hayal kutularına doluşmuş “beyaz Türklerini” dinleyenler Türkçenin İngilizceye yenildiğini düşünebilirlerdi. “Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze”de o gün bol bol geyik çevrildi, doğrandı, soslandı ama gündeme bomba gibi düşen Akçakale olayı ele alınmadı. Ceylan’ı, Bay Erçetingöz’ü aşan konular mı? Beyaz TV’nin, tükürmekten keyif alan, Melih Gökçek’in oğluna ait olması mı bilemiyorum ama, çitlerin üzerinden geyikleri tek tek atlatıp ahaliyi gündemden uzak tutmasını becerdiler.

*** *** ***
Akçakale’ye top mermisi düşerken...

Böylece Akçakale’ye düşen top mermisi bir türlü düzenin yandaş kanallarına düşemedi.Hepsi tam anlamıyla uyuşturucu üreten fabrikalara dönüşmüştü. Kanaltürk’te “Halil İbrahim Sofrası”, FOX’ta “Yemekteyiz” yarışması,Star’da “Beni Affet”‘ in 213’üncü bölümü,TRT1’de “Avrupa Avrupa” dizisi (hem de TRT1!),ATV’de “Esra Erol’da Evlen Benimle”,Show TV’de “Şeflerin Düellosu”, CINE5’te “Sihirbaz” adlı film, Kanal D’de “Arka Sokaklar” vardı! Kendilerini öyle kaptırmışlardı ki hiçbiri yayınladıkları çeri çöpü kesip habere geçemiyorlardı! Gerçi, geçselerdi ne olacaktı, diyeceksiniz şimdi. Haklısınız bir şey olmayacaktı. Haberleri ABD’nin BOP’u gibi kokacaktı!

Aynı gün saat 22: 00 civarı bazı haber programlarında şu anons yanıp sönmeye başladı: “Başbakanlık’tan Açıklama : Angajman kuralları çerçevesinde Suriye’deki hedefleri vurduk “ İçimizden “eyvahlar” çekerek diğer kanalları dolaşmaya başladık, belki bu haberi ciddiye almış halkı bilgilendirmeye başlamışlardır, diye (umut fakirin ekmeğidir nasılsa! Bir lokma ısırdık işte). O ne?! Haşhaşçılar bindikleri “Atlantik” tekerleğini hala çeviriyorlardı: Kanaltürk’te “Gölgeler Ormanı”, Kanal 7’de “Yüz Numaralı Adam”, TV8’de “Kadın Şövalye” filmleri; Flash TV’de şarkı, türkü izlencesi, Star’da “Muhteşem Yüzyıl”,TRT1’de “Böyle Bitmesin”, ATV’de “Alemin Kıralı” , Kanal D’de “Kuzey Güney”, Samanyolu’nda “Şefkat Tepe”, Show TV’de “Pis Yedili” dizileri, Kanal a’da seyahat seyirliği “Gezelim Tozalım” vardı. Mehtap TV’deki “Kırık Testi”‘de ise Fethullah Gülen, “Yaramaz Nesiller ve Hayırlı Halefler” başlığıyla hararetli, ağlamaklı konuşmalarından birini yapıyordu. Atlantik orkestrasının çaldığı dümbeleğin sesiyle...

Peki, ertesi gün (Perşembe) tezkere ABD’nin emri, AKP-MHP’nin kavliyle Meclis’ten geçtikten sonra ne oldu? Hiçbir şey!

Akşam haberlerinden sonra ABD güdümlü “renkli camlar” ıslıklarını çalarak yollarına devam ediyorlardı : Kanaltürk’te “Fırtına” filmi, TRT1’de “Zengin Kız Fakir Oğlan”, ATV’de “Kurtlar Vadisi Pusu”, Kanal D’de “Veda”, FOX’da “Aşkın Halleri” dizileri, TV8’de “Trophy Türk” adlı yarışma vardı.

Hepsi Atlantik orkestrasının çaldığı dümbeleğin sesiyle sarhoş olmuş göbek atıyordu.

Millet fakr u zaruret içerisinde harap ve bitap düşüp emperyalistlerin petro - dolarları için evlatlarını kaybederken onlar uyuşturucunun dozajını yükseltiyorlardı!

Halkın, vatanın gündemi ekranlarında yoktu. ABD-AKP medyasının 7/24 milletin damarlarına boşalttığı zehir ya “altın˜ vuruş” etkisi gösterip bu aziz milleti yok edecek ya da Milli Hükümet kurulacak ve memleketi kurtaracak!

Gelişmeleri Türkiye’nin tek vatansever kanalı, Ulusal Kanal’dan izleyin.

Filiz CEMSU - 07 Ekim 2012 - Aydınlık

Son Yazılar