sadat_erdoganla_savunma_bakanligi_pazarligi225

Bakanlık Onaylı Kontrgerilla Merkezi SADAT'ın Dolmabahçe Görüşmesi!

Suriyeli isyancıları eğittiği gündeme gelen savunma danışmanlığı şirketi SADAT’ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin Başbakan Erdoğan’la Dolmabahçe’de görüştüğü ortaya çıktı.

Tanrıverdi’nin Milli Savunma Bakanlığı’na getirilmesinin planlandığı iddia edildi.

Suriyeli isyancılara İstanbul’da silahlı eğitim verdiği iddiasıyla gündeme gelen SADAT adlı uluslararası savunma danışmanlığı şirketinin kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin, 20 Şubat 2011’de Başbakan Tayyip Erdoğan’la Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde görüştüğü ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan’la 45 dakika görüşen Tanrıverdi, hazırladığı dosyayı da sundu. YURT, SADAT kurucusu emekli askerleri yakından tanıyan emekli Astsubay Basri Yavaş’a ulaştı. Emekli Astsubay Yavaş, Dolmabahçe görüşmesinin ardından neler yaşandığını YURT’a anlattı:

1500 KİŞİLİK ÖZEL YASA!

“Ordudan irtica nedeniyle atılan askerler Adaleti Savununlar Derneği (ASDER) adında bir dernek kurdu. AKP Hükümeti özlük haklarımızın geri verilmesi için bir yasa hazırlığındaydı. Daha sonra emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi başkanlığında ASDER, Başbakan’la Dolmabahçe’de özel bir görüşme yaptı. Bu görüşmenin ardından yasa çıktı ve yasadan sadece irtica nedeniyle atılanlar yani ASDER üyesi yaklaşık 1500 kişi yararlandı. 1991 kişi disiplinsizlik nedeniyle atılmasına karşın haklarımızı alamadık.”

SAVUNMA BAKANLIĞI’NA DÜŞÜNÜLÜYOR!

Emekli Astsubay Yavaş, Tanrıverdi’nin AKP’yle olan yakın ilişkilerine dikkat çekerek “Başbakanla çok sıkı ilişkiler içinde olan bu Tuğgeneral, bizim almış olduğumuz duyuma göre, AKP’den milletvekili olarak meclise girip Milli Savunma Bakanlığı’na getirilmek isteniyordu. Önümüzdeki dönemde bu kişinin bakan olma ihtimali çok yüksek. Bu kişinin çok ciddi bir oy potansiyeli var. Çok güçlü bir adam” diye konuştu. Yavaş, irtica nedeniyle TSK’dan atılanların emeklilik süresini tamamlamak üzere devletin çeşitli kademelerinde 10-15 yıl süreyle göreve getirildiğini ifade etti. Basri Yavaş, “Bu kişiler devletin farklı kademelerinde araştırmacı olarak görev yapıyor. Özel olarak mı seçildiler?” diye sordu.

İSYANCILAR İSTANBUL’DA EĞİTİLİYOR!

Suriyeli isyancılara İstanbul’da silahlı özel bir eğitim verildiği iddiası Daily Telegraph gazetesince gündeme getirildi. Gazete, ABD ve İngiltere’nin, Suriyeli isyancıları İstanbul’da Haliç manzaralı apartmanların denize nazır teras katlarında eğittiğini yazdı. Bu haberin ardından Aydınlık Gazetesi, “Bakanlık onaylı kontrgerilla merkezi” başlıklı sürmanşetinde 28 Şubat sürecinde TSK’dan atılan emekli askerlerin kurduğu SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) adlı şirketin Suriyeli isyancıları eğittiğini açıkladı.

SADAT ŞİRKETİNİN MİSYONU NEDİR?

SADAT internet sitesinde misyonunu şöyle tanımlanıyor: “İslam ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmak ve İslam Dünyası’nın kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yerini almasına yardımcı olmaktır.”

Yurt Gazetesi - 05 Eylül 2012
http://www.yurtgazetesi.com.tr/

Son Yazılar