akpkk225

Türkiye AKP'yi ve PKK'yı tepelemek zorunda!

Sevgili okurlarım, Gaziantep'te 20 Ağustos akşamı, Şehit Kamil Karşıyaka Polis Merkezi yakınlarında, saat 19.45 sıralarında araç içinde bir bomba patlatıldı, 9 masum insan yaşamını yitirdi, 65 kişi yaralandı.

Olayın yakınlarında bulunan işyerleri, konutlar ve araçlar zarar gördü. Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralılara acil şifalar diliyor, herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Mikrofonu ve kameraları gören herkes, "Türkiye bölünüyor" diyor. Bu olay sonrasında da hep aynı şey söyleniyor. Hayır, Türkiye bölünemez. İstenen zaten Türkiye'nin bölünmesi değil. Merkezinde ABD'nin bulunduğu düşmanlarımız, Türkiye'yi bölmek istemiyorlar. Onlar Türkiye'de bir iç çatışma başlatmak istiyorlar. Bu iş için de PKK'ya ilave olarak AKP'yi devreye soktular.

Çünkü PKK'nın sadece etnik farklılıkları kaşıyarak oluşturduğu ve sürekli kanar halde tuttuğu yara Türkiye'de bir iç çatışma başyatılması için yeterli gelmemişti. Öyleyse etnik farklılıklara bir de dinsel, mezhepsel inanç farklılığı eklenmeliydi, bu yolla da yeni bir yara açılmalıydı, o yara da sürekli kaşınmalı ve kanar halde tutulmalıydı. İşte o nedenle yasa dışı örgüt AKP devreye sokulmuş bulunuyor.

PKK etnik farklılıkları, AKP de inanç ve mezhep farklılıklarını kaşıyor, oluşturulan bu iki yara hep kanatılarak Türkiye'de bir iç çatışma ortamı yaratılmaya çalışılıyor. Tanrı korusun, öyle bir iç çatışma Türkiye'yi bir enkaza çevirecek, sonra sıra o enkazı, yani Türkiye'yi ortadan kaldırmaya geçecektir. ABD merkezli Batı, işte o günü beklemektedir.

Cüneyt Zapsu Amerikalılara Tayyip için "Bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın" demişti. ABD, deliğe süpürülmekten korkan Tayyip'i ve yasa dışı örgüt AKP'yi istediği gibi kullanarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) de teslim alıp kafese kapatınca, o "çapsız" Özel adamı da Genelkurmay Başkanlığı koltuğuna oturtunca bu iki yara derinleşmeye başladı. Gaziantep'teki bombalama olayı da ülkemizde başlatılmak istenen iç çatışmanın fitilinin ateşlenmek istendiğini göstermektedir. Dün İzmir'de idi, bugün Gaziantep'te, yarın bir başka yerde. Kimin nerede bir bomba ile parçalanacağı belirsiz hale gelmeye başladı. Yaşanan bunca olayı, patlayan bombaları, bedenleri parçalanan masum insanlarımızı görmezden gelen AKP'li Suat Kılıç, "Türkiye'de huzur var" diyebiliyorsa, huzur bu ise biraz huzursuzluk olduğunda ne hale geleceğimizi milletçe düşünmeli ve bacayı sarmış olan eteş tüm ülkeyi kaplamadan ve acilen AKP'den, çapsız Özel adamlardan bir an önce ve hemen kurtulmalıyız.

Tayyip'in özel temsilcisi, MİT'çi Afet Güneş, Oslo'da görüştüğü PKK'lılara, "Metropolleri bombalarla doldurduruz. Biz bunu biliyoruz" dememiş miydi? MİT Tayyip'e bağlı değil mi? Madem MİT bunu biliyor, o halde niçin o bombaları bulundukları yerlerden almıyor ve el koymuyor? Siz hiçbir adreste PKK'ya ait bir bomba bulunduğunu ve ele geçirildiğini duydunuz mu? Gaziantep'te o bombayı Tayyip patlatmıştır. Çünkü o bomba, tayyip'in yerini bildiği, ama olduğu yerden alınmayan bombadır. Tayyip'in bilgisi dahilinde depolanmış olan bombalardan birisi daha geçen gün Buca'da, bir diğeri de Gaziantep'te patlatıldı. Sanırım o iki bomba, seri numaraları ile birlikte Tayyip'in envanterinden çıkarılmıştır.

Küresel terörist ABD'nin bombaları, bu AKP'li, bu şu partili, bu bizden, bu bizden değil, bu Sünni, şu Alevi demeyecektir. Türkiye, bu yasa dışı örgüt AKP'den kurtulmadan başı beladan kurtulmaz. AKP'nin Türkiye için PKK'dan daha tehlikeli olduğunu yıllardır yazıyor ve söylüyordum.

akp_turkiyenin_guvenlik_sorunu_haline_geldi_aydinlik20agust2012_225

Nitekim üç kıdemli İçişleri Bakanı, deneyimli Devlet adamları Hasan Fehmi Güneş, İsmet Sezgin ve Saadettin Tantan, "AKP, Türkiye'nin güvenlik sorunu haline gelmiştir. AKP iktidarı, ABD ile birlikte PKK'yı özgürleştirdi" diyorlar.

Bugün ABD'nin proje görevlisi olan Tayyip, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken, 18 Aralık 1991 yılında hazırladığı "Kürt Raporu" nda, "Türkiye'nin PKK ile mücadelesi, Kemalist rejimin zora ve silaha baş vurma yönteminden başka bir şey değildir. Bu mücadelede biz devletin safında yer almayız" diyordu.

Devletin PKK ile mücadelesinde devletin safında yer almayacaklarını söylediğine göre PKK'nın safında yer aldığını görmüyor muyuz?

Bir kez daha üstüne basa basa söylüyorum.

Türkiye, iki kardeş örgüt AKP'yi ve PKK'yı bir an önce mutlaka tepelemelidir. Aksi halde daha çok kan akacak, analar çok ağlayacaktır.

Sefer ÇETİNKAYA - 25 Ağustos 2012

Son Yazılar