chrismason yasemincongar

Chris Mason CIA ajanı Ve Onun Eşi Yasemin Çongar The Taraf yazarı

Atma Enişte... Seni de, Eşini de Biliriz !

Chris Mason ; Oray Eğin'e yolladığı yazıda CIA ajanı olduğunu reddetmiş. Bu bizim buralarda; "JİTEM'ci değilim ama Jandarma'ya çalıştım" cümlesini hatırlatıyor.

Üzerinde çalıştıkları toplumları/grupları/kişileri sinir uçlarına kadar haritalandırıp, hizmet ettikleri istihbarat örgütlerine servis yapan akademisyen veya gazeteci kılıklılarının bu tarz saçmalıklarına karnımız tok.

İnsan; böyle bir yalanlama yapmadan önce en azından kendi CV'sindeki şu paragraftan utanır:

"While at the State Department, he worked closely with the intelligence community on a number of classified projects involving tribal mapping and the tribes of Afghanistan. He was considered the State Department's expert on the history, culture and ethnography of the country and served on the CIA's Pashtun Red Cell."

ABD istihbarat teşkilatları bünyesinde istihbaratçıdan çok başka alanlardaki profesyoneller çalışır. ABD'nin en kilit istihbarat örgütlerinden NSA aynı zamanda dünyanın en fazla matematikçi istihdam eden kurumlarından biridir. Chris Mason'ın akademik görüntülü çalışmalar yapması CIA'ye hizmet etmediği anlamına gelmez. Karısı Yasemin Çongar'ın "gazeteci" görüntülü çalışmalar yapması bir istihbarat örgütüne çalışmadığı anlamına gelmediği gibi. 

Yalan söylemeden önce, acaba bir yerlerden bu yalanımı suratıma çarpacak bir belge (hem de ıslak imzalı!)  çıkar mı diye düşüneceksin. Chris Mason da; Yasemin Çongar da bu kuralı unutmamalı.

Chris Mason'ın CIA akademisyenliğinin belgesi için tıklayın.

06.02.2010 - Açık İstihbarat
http://www.acikistihbarat.com/

Belge için tıklayın : http://www.acikistihbarat.com/dosyalar/yasemin-congarin-ciaci-esi-chris-masonin-cvsi.pdf

Bir Söyleşi Ve Ayrıntılar

Ayrıntılardan bir tanesi Yasemin Çongar'ın CIA ve ajanlarına karşı dile getirdiği anaçlık duygusu...

Bakın ne diyor Çongar :

"Ama yapıyorlar, aldırmamak lazım, evde böcek çıkınca ne yaparız, ben öldürmem de, kağıt parçasıyla alıp, dışarı atarım, sonra da ellerimi yıkarım. Bana verdiği his bu.
Ama diğer taraftan CIA ajanlarının hedef oldukları bir dünyada yaşıyoruz"

Dünyada CIA ajanlarının hedef olduğuna üzülmek için öncelikle dünyada CIA'in sebep olduğu acı ve kargaşadan bihaber olmak ve/veya CIA'de bir yakınınız olması gerekir. Bugün ABD'de dahi, CIA ajanlarına yönelik bu kadar sempatik bir cümleyi kurana ; geliştirdiği işkence yöntemlerinden dünya çapında gerçekleştirdiği adam kaçırma, istikrarsızlaştırma operasyonlarına kadar bir çok eli kanlı operasyon ile anılan bir yapıya destek çıkana az rastlanır.

Namuslu bir vicdan; "CIA ajanlarının hedef olduğundan" dem vurmadan önce, CIA'in hedefe oturttuğu milyonları düşünerek susar; kocası CIA başkanı bile olsa.

Kendi devletini dikta, başka devletleri "think tank" zanneden hastalıklı Türk intellijancia'sı 'nın evlilikle pekişmiş patolojik bir ruh hali ile karşı karşıyayız.

Çongar yalan söylüyor ve ANKA ajansı ile ABD macerası öncesinde Yarın dergisi ve hemen sonrasındaki Moskova ve Şili maceralarını saklıyor.

Sansürcü demokrat sadece kocasının CIA ajanlığını değil, kendi geçmişini de perdelemeye çalışıyor.

Vatan Gazetesi'nde çıkan Ensest Ahmet ALTAN'ın kızı Senem ALTAN'ın Yasemin ÇONGAR Söyleşisi
http://pazarvatan.gazetevatan.com/haberdetay.asp?hkat=1&hid=15010&yaz=Sanem%20Altan

10.02.2010 - Açık İstihbarat
http://www.acikistihbarat.com/

 

Son Yazılar