milli_anayasa_forumu_istanbul_maltepe_toplantiya_katilanlar2_225

Milli Anayasa Forumu İstanbul Maltepe'de 400 kişiyle toplandı!

CHP Milletvekili Özdemir : ‘CHP uzlaşma komisyonundan çekilmeli!’

TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden öncülüğünde oluşturulan Milli Anayasa Forumu dün İstanbul Maltepe’de 400 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever’in yönettiği forumda, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, CHP eski Milletvekili ve gazetemiz yazarı Şahin Mengü, CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, TGB Genel Başkanı İlker Yücel konuşmacı olarak yer aldı.

milli_anayasa_forumu_istanbul_maltepe_toplantiya_katilanlar1

*** *** ***
‘Bu bir mücadele toplantısı!’

Toplantının açış konuşmasını yapan İP Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever “Biz Millet olarak önümüze koyulan bölücü ve emek düşmanı anayasaya ‘hayır’ diyoruz. Bunu Milli Anayasa Forumu’nun 28 Nisan’da Ankara’da yapacağı Büyük Kurultay’la daha güçlü haykıracağız” dedi.

CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, “AKP’nin temel amacının Laik, Demokratik Cumhuriyeti değiştirip, ulus devlet ve üniter yapıyı ortadan kaldırıp yerine yeni bir devlet modeli oluşturmaktır.

Şimdi sıra yeniden şekillendirilen bu yönetim biçimine uygun yeni Anayasa yapmaya geldi.

İşte buna kimse ortak olmamalı.

Milletvekili olduğum Atatürk’ün partisi CHP derhal Uzlaşma Komisyonu’ndan çekilmelidir” dedi.

*** *** ***
‘Mücadeleyi kazanana kadar devam edeceğiz!’

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz “Bu bir konferans, sohbet toplantısı, seminer değildir. Bu bir kavga, mücadele toplantısıdır.

Bu kavga, mücadele Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma ve Atatürk ilke ve devrimlerini koruma azminin bir göstergesidir. Türklüğü ve Atatürk’ü Anayasa’dan çıkartmak istiyorlar.

İşte Milli Anayasa Forumu, sizler, bizler bu fitneye, bu fesata, bu bölücülüğe izin vermeyeceğiz, asla teslim olmayacağız. Mücadeleyi kazanana kadar devam ettireceğiz” diye konuştu.

CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, “Anayasa mücadelesi, Cumhuriyet Mitingleri gibi yasal zeminde meydanlara sokaklara taşmalıdır” dedi.

TGB Genel Başkanı İlker Yücel de “ABD ve AKP yeni Anayasa ile devletsizleştirme, milletsizleştirme, vatansızlaşma, yoksullaşma, gericileşme ve sonunda bölünmeyi dayatmaktadır.

İşte bu yüzden bu Anayasa’ya ‘hayır’ diyoruz. Bu topraklarda Mustafa Kemal yenilmeyecektir” diye konuştu.

Konuşmacılardan sonra Milli Anayasa Forumu sonuç bildirgesi okunarak oy birliği ile kabul edildi.

*** *** ***
Milli Anayasa Forumu’na büyük ilgi!

Maltepelilerin büyük ilgi gösterdiği toplantıya İP Maltepe İlçe Başkanı Süleymen Somer, Eğitim-İş Temsilcisi Önder Yılmaz, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Başkanı Zübeyit Çelik, Şah Kulu Derneği Başkanı Süleyman Cem, Hekimhan Yardımlaşma Derneği Yöneticisi İbrahim Barut, ADD ve Kartal Engelliler Komisyonu üyesi Mehmet Demir, Gaziler Derneği Anadolu Yakası Kurucu Başkanı Güneş Abacı, CHP Kadıköy İlçesi üyesi Naime Hakan, CHP Maltepe İlçe Yöneticisi Fatma Esipgen, ADD Maltepe İlçe Başkanı Tülay Odabaş, CHP, Yeni Parti, İşçi Partisi, Memleket Sevdalıları Derneği yönetici ve üyeleri katıldılar.

Derya DERVİŞ - 16 Nisan 2012 - Aydınlık

Son Yazılar

Cloudy

18°C

Istanbul