tuzaktan_kumanda225

Bülent Ersoy ve Pepsi!

Suriye’ye saldırı için elinden geleni yapan eşbaşkanlık makamına medya büyük destek veriyor.

Haberler zaten ortada ama bir de gizli destek var ki onu görmemek elde değil. Büyük ihtimalle bilmeden ama Bülent Ersoy bile bu gizli desteğin imalatçıları tarafından kullanılıyor. Ersoy, Pepsi reklamı için alaturkadan dönüyor ve Michael Jackson ezgileriyle “moon walker” oluveriyor. Bu duruma yine Ersoy’un şarkı sözleriyle karşı çıkıyorum : “itiraaaaaazım var….” 

AMERİKAN İMALATI YARIŞMALAR!

Obezite bir hastalık bu artık resmi kurumların açıklamalarına da yansıyor.


Biz de son zamanlarda hangi kanalı açsak obez insanlar resmen aşağılanıyor. Hele Amerikan imalatı bir yarışma var ki tam bir rezalet. Spor ahlakından uzak spor hocaları 150 kilonun üstündeki insanları nabızlarını son raddeye kadar zorlayarak aşağılıyor. Sonra üstünde pek bir kıyafetleri olmayan şişman insanlar herkesin gözü önünde tartıya çıkarılıyor. Sözde zayıflama yarışması. O da Amerikan tarzı yaşamın Türkiye yansıması. Issız Ada’da kavgaları ve kutu kutu pense yarışmalarını saymıyoruz bile.

AMERİKA’DAN ÇALINTI DİZİLER!


Amerikan filmlerinin senaryolarını sündürüp Türkiye’ye uyarlayıp dizi haline getiriyorlar.

Hatta doğrudan Amerikan dizileri ismi bile değiştirilmeden Türk oyunculara oynatılıyor. Hani aslında bizim ev kadınlarına hiç benzemeyen ev kadınları var ya onlar… Bütün bunlar bilinçsiz yapılıyor sanmasın kimse. Eskiden Kore’ye asker gönderirken süt tozuyla sempatik görünmeye çalışıyorlardı. Bugün süt tozu olmaz ne olur? Her eve giren televizyon kutuları biçilmiş kaftan. Nedense hep Amerikan tarzı hayatı yansıtan yayınlar bölgemize yönelik Amerikan saldırıları yapılırken yoğunlaşır. Halk “cambaza bak” edebiyatıyla gerçeklerden uzaklaşır ve batı tarzı hayatlar övülür. Pensilvanya imamının kanalında son zamanlarda sıkça “Rambo” filmlerinin yayınlanması da ne tesadüf değil mi?

Teoman ALİLİ - 11 Nisan 2012 - Ulusal Kanal

Son Yazılar

Cloudy

8°C

Istanbul