rte_zihnisinir88

Suriye Notları!

1) Kur. Alb. Çiçek’den sonra Prof. Haberal da tutuklu iken annesini kaybetti.

Masum insanları cezaevlerinde çürüten, Ana- Baba- Evlatların birbirine hasret kalarak bu dünyadan göçmelerine neden olan, bir çok onurlu insanı intihara sürükleyecek kadar iftiralarla yıldıran, kendi hırsızlarını kendi atadıkları ile aklayan zalimler, kalkmış: “Suriye’deki İnsan Hakları İhlallerine Seyirci Kalamayız” diye işaret parmağıyla çağırılıp emir aldıkları ABD’nin uşaklığına güya kılıf uydurup en büyük ihraç malımız(!) Mehmetçiği ateşe sürmeye kalkıyorlar!

Bu durumda Suriye’nin, Özdemir Asaf’ın şu dizelerini hatırlatması haksız mı sayılır?

“Kendi bahçesinde dal olamayan biri, Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor!”


2) PKK Askerlerimizi katlettiğinde Uluslararası Hukukun Sınır ötesi Harekat hakkını ABD izin vermediği için kullanamayanların, şimdi ABD emrettiği için ne hikmetse durup dururken sınırdan ateş açan Suriye’ye “Uluslararası Hukukun gereğini yapacağını” söylemesi ne komik ve ne hazin bir durum!

Suriye’ye girdiğimiz takdirde bize nelerin gireceğini (Rusya-İran-Kuzey Irak Beslemeleri- Kıbrıs Rum Yönetimi) herkes bir değil bin defa düşünmeli!

Kişisel hastalıkları, açıkları ve mecburiyetleri yüzünden ülkemizi perişan eden ve felakete sürükleyen bir zalimi başından atmadıkça Türk Milleti huzur bulamayacak ve karanlık bir geleceğe sürüklenmekten kurtulamayacaktır!

Reşit ÇAĞIN - 11 Nisan 2012 - İlk Kurşun

Son Yazılar

Cloudy

7°C

Istanbul