talat_pasa_komitesi_21ocak2012_2_225

Fransa Talat Paşa Komitesi Basın Açıklaması!

Son günlerde Fransa İç İstihbarat Merkezi’nin Fransa’da yaşayan Türklerin kurmuş oldukları dernekleri fişledi biçiminde haberler yayımlanmaktadır.


Başta Le Point dergisi olmak üzere, söylendiği biçimiyle ‘sosyal medya’da olağanüstü bir korkutma kampanyası yürütülmektedir.

Paris Büyükelçimizin Fransa İç İşleri Bakanı ile görüşmesi üzerine, Bakanlık bu tür bir çalışmanın kesinlikle sözkonusu olmadığını belirtmiştir.

Zaten Fransız İstihbarat Servisi'nin böyle bir çalışması olsa bile, bunun kolayca ‘sosyal medya’da yayımlanması pek kolay olmayacaktı.

O zaman bu ‘korkutma operasyonu’nu Ermeni Diyasporası’nın örgütlediği gerçeği ile karşı karşıya olduğumuz ortaya çıkmaktadır.

Sözde ‘Ermeni Soyırımı Yasası’nın yasalaşmasına engel olan Türk Dernekleri ve yöneticilerini baskı altına almaya yönelik bu ‘acemi operasyonu’nu şiddetle kınıyoruz.

Başta Fransa olmak üzere Avrupa’da yaşayan soydaşlarımıza ise, bu tür çabaların bizleri haklı davamızda kesinlikle geri adım attıramayacağını bir kez daha ilan etmek istiyoruz.

Tam tersine, bu tür yalan ve dolan haber ve çabaların bizleri biribirimize kenetlemeye yardımcı olmaktan başka bir işe yaramayacağını anımsatıyoruz.

Değerli soydaşlarımız;

Tarihimiz ve özellikle de Kurtuluş Savaşımız bizlerin onurudur.

Tarihimizi ve şanlı Kurtuluş Savaşımız’ı küçümseyenler ya da ona leke sürmeye kalkanlar dün olduğu gibi bugün de hakkettikleri yanıtı alacaklardır.

Bunlar Ermeni Diyasporası ya da Fransız İstihbarat Örgütleri değil, ‘Tek Dişi Kalmış Canavar’ olan emperyalist güçler olsalar bile alacakları yanıt değişmeyecektir.

Onlara kendilerinin de çok iyi tanıdıkları ozanımız Nazım Hikmet’in şu dizelerini anımsatmak istiyoruz:

“Tavşan korktuğu için kaçmaz, kaçtığı için korkar”

Biz Avrupa’da yaşayan Türkler ‘kaçmak’ gibi bir duyguyu tanımadığımız için  ‘korkmak’ gibi bir sorunumuz  da kesinlikle yoktur.

Zaten Ulusal Marşımız da o nedenle ‘korkma!’ diye başlar.

Türk ve Avrupa kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Talat Paşa Komitesi Fransa Temsilciliği

Habip Hamza ERDEM - 09 Nisan 2012

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Yazılar

Thunderstorms

25°C

Istanbul