yikilacaksin_fasist225

AKP, Faşist Baskılarla Milletimizi Susturamayacaktır!

KESK'in bugün 4+4+4 düzenlemesi ve Kamu Görevlileri Sendikaları Yasası'nda Değişiklik Yapan Yasa Tasarısı'na karşı Ankara'da gerçekleştireceği eyleme, Ankara Valiliği tarafından 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na açıkça aykırı gerekçesiyle izin verilmemiştir.


Ankara’ya gelmek isteyen Eğitim-Sen üyelerini taşıyan otobüsler, il çıkışlarında engellenmiş, anayasal hak olan seyahat etme özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır.

Bütün bunlarla yetinmeyen Ankara Valiliği, Ankara’nın merkezi Kızılay’a panzerleri ve Çevik Kuvvet polislerini yığarak, Sıkıyönetim görüntülerini aratmayacak bir manzarayı bütün toplumun ve dünyanın gözleri önüne sermiştir.

polis_saldirisi_egitimsen_ankara28mart2012

Gerek ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren 4+4+4 kademeli eğitim düzenlemesi, gerekse sendikal alana yönelik önemli değişiklikler içeren düzenlemelerden doğrudan etkilenecek olan geniş kesimlerin tepkilerini alanlara taşımak istemesinden daha doğal bir yol yoktur. Toplum, milli bir dava olan milli eğitim konusundaki fikirlerini açıklamayacak mıdır?

AKP, dayattığı 4+4+4 eğitim yasasına karşı ayağa kalkan toplumu baskı altına alarak susturacağını sanmaktadır.

Bunun adı, faşizmdir.


Ancak, AKP iktidarının sonu da bugüne dek faşist yöntemlerle toplumu susturmak isteyen diktatörlerin sonundan farklı olmayacak, onlar gibi tarihin çöp sepetine atılarak tarih önünde ve yasalar önünde hesap vermekten kurtulamayacaklardır.

Bütün milletimizi, Türkiye’nin AKP iktidarından kurtulması için baskılara karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Bülent ESİNOĞLU - 28 Mart 2012

Son Yazılar

Cloudy

7°C

Istanbul