turker_erturk_konferans_paris23mart2012_225

{flv width="400" height="320" img="http://dunya48.com/images/stories/resimler2012/fransa_add/turker_erturk_konferans_paris23mart2012_2_225.jpg"}turker_erturk_paris{/flv}

"Çanakkale deniz zaferini idrak ettik. Bu savaşın bize kazandırdığı çok fazladır.
Bir kere Türk ordusunun rüştünün ispat ettiği yerdir."

"Karlofça'dan beri Osmanlı bir çok cephede savaşlar kaybetti. Bu zaferle kazanılan moral ve motivasyonla Kurtuluş savaşı yapıldı."

"Bu gün ne yazıkki ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Ülkemizin kurumlarına çeşitli operasyonlar yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti tasfiye edilmeye çalışılıyor."

"Şu anda yapılmakta olan Anayasa da budur.Milli Anayasa Forumu'nun başında bildiğiniz gibi Hüsamettin Cindoruk var. Ülkenin çeşitli yerlerinde bu anayasanın bölücü bir anayasa olduğu, emek düşmanı bir anayasa olduğunu anlatmaya çalışıyorlar."

"Bu kadar öncelikli sorunumuz var iken, iktidar önümüze yeni anayasa kavramı ile gelmiştir. Halen bulunduğumuz durumda yeni bir anayasaya ihtiyacımız yoktur. Yeni anayasaya bölücülerin, cemaatin ve emperyalizmin ihtiyacı vardır."

"Alın elinize bir kayıt cihazı şehir şehir, kasaba kasaba, semt semt dolaşın ve halka sorun, alacağınız cevap bellidir: "Çözüm bekleyen sorunlarımız çok, yeni anayasaya ihtiyaç yok."  Üniversitelerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, derneklerin, kurumların yeni bir anayasa isteği yoktur."

"Dünyadaki tüm anayasaların bir ana ruhu ve ideolojisi vardır. Savaşlar, işgaller, devrimler ve karşı devrimler hariç bu asla değiştirilemez,değiştirilememiştir."

"TBMM Başkanı Cemil Çiçek  ‘’ Bizi vatan hainliği ile suçlayacaklar ‘’ diyor. Çünkü niyet bu ana ruhu değiştirmek ve ülkeyi bölmektir. Demek ki kendisi de bunu iyi biliyor."

"Emperyalizmin bölgede hesapları vardır. Bölgenin siyasi haritasını yeniden çizmek ve bölgeyi baştan aşağıya yeniden yapılandırmak istemektedir."

"Anayasamızın değiştirilemez ilk üç maddesinde somutlaşan bu ana ruh ve ideoloji emperyalizmin bölge planları için ülkemize biçtiği elbise ile uyumlu değildir."

"Yeni anayasa çalışmaları, emperyalizmin istediği doğrultuda yapılan rejim değişikliği operasyonlarının ve çalışmalarının hukuki hale getirilmesi faaliyetidir."

"Mutlaka dikkatinizi çekiyordur, ABD ve AB ülkelerinden gelen devlet adamları hemen anayasa çalışmalarınızı soruyorlar. Sizce niçin? Onlara ne! Biz onlarınkini merak ediyor muyuz? Bizim iyiliğimiz için çırpınıyor olabilirler mi?"

"Yeni anayasa iç barışımızı dinamitleyecektir. Yürürlükteki T.C. Anayasa’sının 87’inci maddesi TBMM’nin görev ve yetkilerini sayıyor ama arasında yeni anayasa yapmak yok. Sadece değişiklik yapabileceğini söylüyor."

"Fakat devletin şeklinin cumhuriyet olduğu, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı laik, sosyal bir hukuk devleti olduğu ile devletin bütünlüğünü, resmi dili, bayrağı, milli marşı ve başkentinin değiştirilemeyeceğini belirtiyor."

"Ayrıca şu anda görev yapan tüm milletvekilleri bu anayasaya bağlı kalacaklarına dair namusları ve şerefleri üzerine yemin etmişlerdir."

"Bakın Atatürk ne diyor bu durum için. "Hangi istiklal vardır ki yabancıların planlarıyla, yabancıların nasihatleri ile yükselebilsin tarih böyle bir olayı kaydetmemiştir."

"Size soruyorum, bu ülkenin aşa, işe ve huzura mı, yoksa iç barışımız dinamitleyecek ve iç savaşa neden olacak bölücü anayasaya mı ihtiyacı var?"

"Ne yazık ki ülkemizde hukuk bağımsızlığını kaybetmiş ve siyasallaşmıştır. Adaletten bahsetmek imkansız hale gelmiştir. İleri demokrasi adı altında insan hakları ve özgürlükler bu ülkede artık yok hükmündedir."

"Toplum kafaca bölünmüş ve hızla ayrışmaktadır. Hoşgörü tamamen kaybolmuştur. İdarenin tasarruflarına güven yok olmuştur. İşsizlik artarak devam etmektedir."

"Tecavüzcüler, bölücüler ve insanlığa karşı suç işlemiş olanlar ve bunları koruyanlar dışarıda, yurtseverler zindanlardadır. Ülkenin tüm birikimleri yabancılara peşkeş çekilmektedir."

"Hitler Almanya’sına rahmet okutacak faşist uygulamalar artık olağan hale gelmiştir. Bunlardan daha vahimi AKP iktidarı yönetiminde Türkiye komşularına terör ihraç etmekte ve bir bahane ile savaşmanın yollarını aramaktadır."

"Artık ülkemiz tornistan tutmayan ve felakete uğrayacağı apaçık belli olan bir rotada tam yol seyreden gemi gibidir."

dünya48 Not : Film kalitesinin iyi  olmadığını biliyoruz. Önemli olan konferansın içeriğidir.

Son Yazılar

Cloudy

18°C

Istanbul