dininin_kininin_davacisi_olun225

“Kindar dindar” edepsizliği!

Kendini cehennem ateşi harlayacak kadar görene dindar denmez ancak “kindar dindar” denir, kaçak yaşadığı için de korkak.

Ne demişti Bağdatlı İbni Cevzi: “Hainler korkak olur” Bu korkaklar edepsizdir, canilerin eylemlerini selamlarlar hatta hayra yorarlar. Ellerinde güç varken edepsiz, güç yokken kaçak olurlar.

“HAİNLER KORKAK OLUR!”


Bağdatlı İbn-i Cevzî, tefsîr, hadîs, târih ve fıkıh âlimi. O kadar ki Hz. Muhammed’in hadislerini yazarken kullandığı kalemi açtıktan sonra artan yonca parçacıklarını toplamış ve “öldüğümde beni yıkayacağınız suyu bu yoncalarla ısıtın” demiş. Son vaazına başlarken söylediği söz çok çarpıcı: “Hainler korkak olur.”

Gerçekten tarih boyunca hainlerin hep korkak olduğu görülmüştür. Vahdettin korkaktır mesela ve Vahdettin gibiler. Ali Kemal’de korkaklardandır. Günümüzde de bazı korkaklar “deliğe süpürülmekten” korkuyor. Yada korkularından ülkelerinden kaçıp Pensilvanya civarında yaşıyorlar. Bağdatlı İbni Cevzi, doğru söylemiş yani: ”hainler korkak olur.”

BİR DE KİNDARLIK VAR!

Son günlerin moda kelimeleri “kindar” ve “dindar.” Samimi inançlı insana yani gerçek dindara hiç yakışmayan bir kelime “kindar” kafiyesi tutuyor belki ama o kadar.

Elbette ülkesini işgale gelene karşı kini olacak insanın yani Sütçü İmam’ın kinine kim ne diyebilir ki?

Fakat hain olup cumhuriyete kin duyana yada kinini ihanetiyle birleştirene sövecek söz çok. Belki sövmek bile yetmez hani.

“Kindar” kelimesiyle süslemeye çalıştıkları “dindar gençlik” edebiyatının ülkemizi getirdiği noktayı gördünüz mü? İstanbul Üniversitesi’nde kendisine “Müslüman gençlik” diyenler Sivas’ı kastederek, “Yaktık yine yakarız” sloganıyla solcu gençlere saldırıyor.

Lafa bakın siz: “Yaktık yine yakarız” üstelik bitmiyor diyorlar ki : “Daha fazla Sivas” zaten Sivas’ta yakanlar da “ateşe bakın cehennem ateşi gibi” diyordu. Bizim tarihimizin gerçek dindarlarından birini hatırladım birden, hain olmayan vatanseverlere yazdığı o büyük şiirin ilk kelimesini ve biz vatanseverlerin hayatına yön veren o kelimeyle yüzümü yıkadım yine:

KORKMA!!! Ey büyük milletim “Korkma” tabi ya çünkü “hainler korkak olur.”

Teoman ALİLİ - 15 Mart 2012 - Ulusal Kanal
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar

Cloudy

17°C

Istanbul