rte_zihnisinir88

CİA, Türkiye’nin Başbakanı’na “Balans Ayarı” yapıyor!

Olaylar da; “tahminlerin sonsuz sınırlarını aşan bir tahminle” o kadar hızlı akıyor ki, iki yol arkadaşı can ciğer dost bile birbirine düşüyor.

Başbakan, düne kadar yandaş gördüğü, destek bulduğu gazeteye ve baş yazarına “30 milyar TL” gibi yüklü bir dava açtı.

Bir gazeteci bu parayı ödeyemez.

Dedesinden kalan evi satar.

Satmazsa hapse düşer, yatar.

Başbakan’ın “dava dilekçesinde” avukatları iddialarını sıralamışlar:

Bu yazılan yazı değil.

Fevkalade ağır dedikodu.

Yazılan eleştiri değil.

Fevkalade aşağılamak.

Yazılan düşünce değil.

Fevkalade koyu bir çamur.

*** *** ***
Ne oluyor; biri başbakan diğeri baş yazar; “Türkiye’nin demokratikleşmesi ve askeri vesayetten kurtulması mücadelesine kelle koltukta soyunmuş” iki eski yol arkadaşı aniden birbirini boğazlayacak kadar niçin kinlendiler?

Aniden değil.

İşin içine CİA girdi.

CİA, ABD demek. Başkan Obama demek. ABD derin devleti demek. ABD’nin Ortadoğu’daki arzularının gerçekleştirmesi demek.

Türkiye Başbakanı’ndan istediklerinin alınması demek.

Ahtapot ve kollarını düşünün.

CİA, kollarıyla; “bilgi toplayan, bilgi kirleten, darbe hazırlayan, iç savaş çıkartan, ülke bölen, diktatör deviren, yeni diktatör çıkartan, bahar başlatan, iktidar yapan, güç yükleyen, güç azaltan, karizma çizen ahtapot” demek.

*** *** ***
Politikacılar, işadamları.

Bürokratlar, diplomatlar.

Danışmanlar, bankacılar, buzdolabı tamircisinden, film aktrisine, yatkın-yandaş gazetecisinden ısmarlama rapor üreten araştırma şirketine kadar; ben diyeyim 1000, siz söyleyin 100.000 koluyla çalışan CİA’nın gölgesi Starfor adlı araştırma şirketi, “Türkiye’nin Başbakanı’nın sağlık bilgisini bomba yaptı” ve Başbakan’ın eski destekçisi gazeteyi kullanarak Türkiye’ye attı.

İki yıl ömrü kaldı dediler.

Bu siyasi ömür mü?

Doğal ömür mü?

Belli değil. Zaten belge, kanıt, sağlam bilgi yok. Sadece dedikodu. Türkiye’de Başbakan’ın bir numaralı danışmanını bile “laf-söylenti-dedikodu- bilgi-belge toplamakta” kullanabilecek kadar ülkemizin her yerine sızabilmiş, Türkiye üzerine 5 milyon elektronik posta(e-mail) trafiği yaratabilmiş bu CİA gölgesi denilen Startfor araştırma şirketi; “iki yıllık ömrü kaldı” dedikodusunu gerçekmiş gibi yayıyor.

*** *** ***
CİA, Başbakan’a “balans ayarı” yapıyor. Başbakan’ın gücünü törpülüyor. Etkisini tırpanlıyor. Karizmasını çiziyor.

CİA, Türkiye’yi biliyor.

Başbakan’a bel bağlayıp ona yatırım yapanların yüreğine şüphe düşürüyor. En yakınında yer alıp da onun yerine geçmeyi içinden geçirenlere, umut dopingi yapıyor.

“İki yılı kaldı” dedikodusunu bomba yaparak Türkiye Başbakanı’na atması; “Suriye’de, İran’da, Türkiye’de yapmak istediklerimiz konusunda bizim dediklerimizin dışına çıkma…

Çıkarsan ömrünü iki yıla çekeriz…” balans ayarı uyarısında bulunuyor.

CİA, acımasız, gaddar.

Başkan Kenedy’i bile öldürdü.

*** *** ***
(uyan borusu)

15 gün oldu 6 işçinin ölü bedeni bulunamadı!

Adana’da kapağından patlayan barajın suları altında can veren 10 işçiden 6’sının ölü bedenleri bulunamadı. Bugün 15 gün doldu. Orman ve Su Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği de bana dün bir açıklama gönderdi ve özetle; baraj yapımlarında devletin denetiminin kaldırılmadığını, Bakanlığın çıkardığı “Su Yapıları Denetim Hizmetleri Yönetmenliği” ile denetim boşluğu olan bu alana sıkı bir denetim getirildiğini bildirdi. Yani sorumlu Bakan değil, Bakanın çıkardığı denetim yönetmenliğini iptal eden Danşıtay’dır.

Necati DOĞRU - 10 Mart 2012 - Sözcü

Son Yazılar

Mostly cloudy

24°C

Istanbul