chp_icindeki_cia_ajani_tanrikulu225

TR325’in 20 bin dolar maaş aldığı ortaya çıktı!

‘TR705’ kodlu Sezgin Tanrıkulu maaş alıyor mu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun ardından WikiLeaks’ın yayımlamaya başladığı e-posta yazışmalarıyla birlikte Faruk Demir ismi Gündeme geldi.

Gölge CIA olarak da anılan Stratfor’un iç yazışmalarında ,”TR325” kodu ile anılan ve Enerji olduğu belirtilen Faruk Demir’in maaşının 20bin dolar olduğu bilgisi de yer alıyor.

Stratfor’un sahibi George Friedman’ın karısı ve Stratfor yöneticisi Meredith Friedman,Stratfor çalışanı Rob Bassetti’ye, Faruk Demir’in Garanti Bankası’ndaki hesap bilgilerini gönderiyor ve kendisine yapılacak ödemeyi “Eşit aylık miktarlara bölünecek şekilde 20 bin dolar” olarak tarif ediyor.

Tanrıkulu kabul etmişti!


Yeni yayımlanan e-postalarda adı geçen Faruk demir maaşının 20 bin dolar olduğunun ortaya çıkmasının ardından Emre Doğru’nun “PKK’nın üç ateşkesi için daha önce bilgilendiren ana Kürt haber kaynağım” diye bahsettiği “TR705” kodlu CHP Genel Başkanı Sezgin Tanrıkulu’nun maaşı merak konusu oldu.

Tanrıkulu,Emre Doğru’ya Stratfor arasındaki yazışmaları, “Beraber akademik çalışmalarda bulunduğum,son derece kıymetli bir hukukçu dostum Prof.Dr.Osman Doğru’nun oğlu olan ve çocukluğundan beri tanıdığım Emre de çeşitli kereler bana,analizlerinde kullanmak için sorular yöneltmiştir” diyerek kabul etmişti.

Aydınlık - 07 Mart 2012

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Son Yazılar

Showers

25°C

Istanbul