putin_amerikan_usaklarini_korkutuyor225

Hoş Geldin Putin!

ABD istihbaratının bütün çalışmasına rağmen Rusya’da seçimi Putin kazandı.

Putin karizmatik, ülkesinin çıkarlarını koruyan ve sinirleri sağlam bir lider.
2006 yılında mevcut siyasete bir gönderme olarak; “Rusya’dan Putin’i Rica etmiştim.”

Ortadoğu’nun kan gölüne döndürülmek istendiği günümüzde, dengeleri korumak adına Putin gibi bir lideri olan Rusya’ya ihtiyaç vardır.

Güncelliğini koruması nedeniyle yazımı tekrar ilginize sunarken, Putin Rusya için hayırlı olsun diyorum.

Zahide UÇAR - 06 Mart 2012

***********************************

Pardon… Rusya’dan Putin’i Rica Edebilir Miyim??

Dostlar, bu da nereden çıktı demeyin, anlatacağım. Rusya çözüldüğünde, o korkulan ülkenin içindeki sefalet ortaya çıkmıştı. Karı-koca doktorlar bile bir şişe zeytinyağına sahip olamadıklarını anlatıyordu.

Çarlık Rusya’sı yıkılınca ülkemize gelen Ruslar gibi, komünist  Rusya yıkılınca da Rus akınına uğradık. Bugün 200 bin Rus gelinimizin olduğundan bahsediliyor.

O yokluktan çıkmışlığın açlığı ile ülkemize geldiklerinde birçok ürüne saldırdılar. Açlık ve sefalet  nedeniyle doktorundan mühendisine fuhuş yapan Rus kadını Nataşalar gördük..

Bu yıl sahillerde konuştuğum esnaf, artık Rusların alışveriş yapabildiğinden bahsediyor. Hani şu girmek için ayaklarına ülkemi paspas yaptıkları AB ülkeleri var ya? İşte onların en iyi para harcayanı Almanlardı. Şimdi ise o Almanlar bizler gibi kredi kartı ile taksit yaptırarak tatile geliyor.

Yani para harcayamıyorlar. Bizi 15-20 yıl sonra AB’ye alsalar bile ancak onların sefaletini paylaşabiliriz. Tabii böyle bir birlik kalırsa??..

Peki neden Putin’i rica ediyorum? Putin Rusya’nın satılan stratejik kurumlarını geri aldı. Enflasyon canavarı bitti. Borçlarını bitirdi. Dikkatinizi çekerim, daha çok uzun olmayan bir zamanda Ruble yerlerde sürünüyordu. Ülke iflas durumunda idi.Ruslar sabun ve şampuanı bile buralardan götürüyordu.

Bush Rusya’yı ziyaretinde Rusya’nın politikalarını eleştirdiğinde Putin ne dedi? ‘’Kendi evinizin önünü süpürün’’ dedi. Irak’ta 3 Rus öldürüldüğünde Putin ne dedi? ‘’Faillerini bulup ortadan kaldırın’’ dedi. İşte devlet adamı olmak budur.

Rusya, Rusya’dan çözülen ve bağımsızlıklarını kazanan ülkelerle bağlarını yeniden kuruyor. ABD’nin pembe devrimlerine rağmen… Biz sömürmediğimiz halde Osmanlı’dan kopan ülkelerle bırakın gönül bağını, bir de düşman haline getirildik..

Rusya belki sefilleri yaşamış ama, iyi bir şey yapmış. İnsanlarını okutmuş. İşte en önemli yatırım budur. İnsana yatırım…

Rusya bu nedenle düştüğü yerden çabuk çıktı. Her proje ‘’İNSAN’’ ile yürütülebildiğine göre , alt yapı iyi kurulmuş.

Şimdi haksız mıyım? Türk insanına Türkçe bile öğretememiş siyasilerimizi düşünün bir de…Hele son siyasileri. Mecliste AB-D’nin tercüme bürosu gibi çalışanları.

Emir-komuta zinciri gibi, AB-D’nin isteklerini emir telakki edenleri. Askeri’nin başına çuval geçirenlerden medet umanları ve bunun hesabını soramayanları…

MİT elemanlarını derdest edenler ile kol kola girenleri…Polislerini öldürenlere hesap soramayanları…Ülkeyi şamar oğlanına çevirenleri… Bu liste uzayıp gider.

Bu durumda Rusya’dan Putin’i rica ediyorum. Bize 2 yıllığına gelmez mi acaba(!)? Stratejik kurumlarımızı geri almak için..

Fransa ve AB’ye, Bush’a ‘’önce kapınızın önünü süpürün’’ demesi için. Çuvalın sorumlularını bulup yok edin demesi için. Derdest edilen MİT yetkililerinin hesabını sormak için.

Ülkemizde adeta sefa süren, yabancı istihbarat görevlilerini kulağından tutup dışarı atabilmek için..Yani adam gibi onurlu bir dış-iç politika izleyebilmek için.. Ben Rusya’dan en az iki yıllığına ‘’PUTİN’i’’ rica ediyorum(!)…

Haksız mıyım sevgili okurlar? Sizlerin tercüme bürosu gibi çalışan ve AB-D memuru gibi hareket eden bu siyasilerden bir beklentiniz kaldı mı??

Zahide UÇAR - 04 Kasım2006

Son Yazılar

Cloudy

8°C

Istanbul