bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb3_225

Sallandıracaksın İki TGB’liyi…

Hatırlarsınız…

4 Temmuz 2003 tarihinde, Irak’ın Süleymaniye kentinde, on bir Türk askerinin başına çuval geçiren amerikan askerlerini protesto etmek maksadıyla, bir süre önce “şerefli” amerikan askerlerinden birinin başına çuval geçirmişti TGB’li gençler.

Sekiz kişiydiler…

Kendilerini “vatansever” diye isimlendiren sekiz fedai!

Bodrum’da “şerefli” bir amerikan askerinin başına geçirmişlerdi o çuvalı.

Bu fedailere dava açılmış.

Özetle şöyle diyor savcılık:

“Mevcut delillerden, şüphelilerin olay yerinden ayrılmak isteyen müştekiyi cebir kullanmak suretiyle tuttukları, kaçmaya başladığı sırada da koşarak yakalamak suretiyle hürriyetini tehdit ettikleri, müştekinin başına çuval geçirmek suretiyle küçük düşürdükleri  ve bu şekilde hakaret ettikleri anlaşılmaktadır. Sanıkların, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçunu düzenleyen 109. madde uyarınca 4 yıldan 14 yıla, TCK’nun ‘şerefe karşı işlenen suçlar’la ilgili 125. maddesi uyarınca 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları gerekmektedir. Bu gençler toplam 16 yıl hapse tıkılmalıdır.”

“Şerefe karşı işlenen suçlar”…

Şerefe karşı!

Habere göre, TGB’li (Türkiye Gençlik Birliği) gençler, “Coni’yi küçük düşürme” suçunu işlemişler.

Coni’yi küçük düşürme…

abd_askerleri_afganlilarin_uzerine_iserken225

Savcılığı ve iddianameyi protesto ediyorum!

Uzun uzun tartışmaya gerek yok birader!

Ne on dört yılı, ne on altı yılı; sallandıracaksın bu fedailerden iki tanesini, bak bakalım “şerefli” amerikan askerlerini böyle taciz ediyorlar mı bir daha!

*** *** *** 
Kendilerini “vatansever” olarak niteliyorlar.

Vatansever…

Amerika’ya karşı,   Türkiye’nin bölünmesine karşı, özelleştirmelere karşı, emperyalizme karşı, ılımlı İslam’a karşı, emekten ve bağımsızlıktan yana, Atatürkçü, Silivri ve Hasdal esir kamplarına karşı…

Sonra da vatansever!

Böyle vatansever mi olunur?!.

Parlamentoda hiçbir parti bu konularda sizin kadar hassas değil; onlar vatansever değil mi yani!

amerikan_askeri_cocuklu_bir_anneye_silah_dogrultuyor_2_225

N’olmuş amerika Irak’ta 1.5 milyon Müslümanı katletmişse, n’olmuş orada binlerce Müslüman kadının ırzına geçilmişse, n’olmuş NATO Terör Örgütü toplantılarında önümüze Diyarbakır’dan sonrasını sınırlarımız içinde göstermeyen haritalar konulmuşsa, n’olmuş “şerefli” amerikan askerleri Türk askerlerinin başına çuval geçirmişse, n’olmuş Libya’da bizim de lojistik desteğimizle 70.000 Müslüman NATO Terör Örgütü tarafından katledilmişse, n’olmuş Türkiye dünyanın orasında burasında bazı “şerefli” ülkeler tarafından soykırımcı ilan edilmişse…

Bunlar tali meseleler.

Esas mesele ne?

Türkiye’nin, artık sınırların kalktığı yeni küreselleşme çağında piyasa ekonomisi şartlarında dünyaya entegre olması.

Vatanseverlik gibi köhnemiş bir kavram doğrultusunda mücadele etmenin sırası mı şimdi?!.

Vatanseverlik de neymiş!

Yarın amerika ile el ele Suriye’ye demokrasi götürdüğümüzde, sonra da İran’ın üzerine aynı amaçlar doğrultusunda yürüdüğümüzde ne yapacaksınız? Oralara demokrasi götürme gayreti içinde olacağımız o günlerde, bu faaliyetlere de karşı çıkacak mısınız?!.

Siz yakında Malatya’daki Kürecik’e veya Adana’daki İncirlik’e de saldırır, bunun da vatanseverlik adı altında meşru müdafaa olduğunu iddia edersiniz. (Hatta, hafızam beni yanıltmıyorsa böyle bir şey yapmıştınız da!)

Sırası mı şimdi kardeşim!

Fedailik size mi kaldı!

Savcılığı ve iddianameyi protesto ediyorum.

Uzun uzun tartışmaya gerek yok birader!

Ne on dört yılı, ne on altı yılı; sallandıracaksın bu fedailerden iki tanesini, bak bakalım “şerefli” devletlerin askerlerini böyle taciz ediyorlar mı bir daha!

Bunların babaları, ağabeyleri de böyleydi; “Ne amerika, Ne Rusya; Bağımsız Türkiye!” diye yeri göğü inletirlerdi.

Bunların anneleri, ablaları da böyleydi; amerikan 6. Filosu Türkiye’ye geldiğinde Dolmabahçe önünde nöbet tutar, “şerefli” amerikan askerlerinin karaya çıkmasına izin vermezlerdi.

Savcılığı ve iddianameyi protesto ediyorum.

Uzun uzun tartışmaya gerek yok birader!

Ne on dört yılı, ne on altı yılı, sallandıracaksın bu fedailerden iki tanesini, bak bakalım “şerefli” devletlerin askerlerini böyle taciz ediyorlar mı bir daha!

Vatanseverlikmiş!

Sırası mı şimdi!..

Yılmaz YUNAK - 05 Mart 2012 - skyturk.net

Son Yazılar

Cloudy

7°C

Istanbul