bopun-artistleri225

‘Milli İrade’ bunun neresinde?

Cüneyd Zapsu’nun, 2005 yılında, Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı olduğu dönemde, ABD’ye Tayyip Erdoğan için ‘‘Bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın’’ mesajı götürmesini hangi ‘milli irade’ istedi?


Recep Tayyip Erdoğan ’ın, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ne Eşbaşkan olmasını, Abdullah Gül’ün ‘‘Büyük Ortadoğu Projesi içinde ABD ile birlikte hareket ediyoruz’’ demesini, hangi ‘milli irade’ istedi?

24 ülke ile birlikte ülkemizin de sınırlarını ve rejimini değiştirmeyi amaçlayan ABD emperyalizminin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında, Türkiye’mizin bir operasyon merkezi olarak kullanılmasını, komşu ülkelerdeki ABD yanlısı muhalefet hareketlerinin örgütlenmesi için ülkemizde toplantılar düzenlenmesini hangi ‘milli irade’ istedi?

Suriye’nin içini karıştıran teröristlere Türkiye’den silah gitmesini, Suriye’de terör eylemleri gerçekleştiren teröristlerin Hatay’ımızda ABD tarafından eğitilmesini, silahlandırılmasını, Türk resmi görevlileri komutasında Suriye’ye saldırtılmasını hangi  ‘milli irade’ istedi?

Malatya’mızın Kürecik köyüne, komşularımızın ve ülkemizin hava sahasını ABD ve İsrail için gözetim altında tutacak olan ABD Füze Radar Sistemi’nin kurulmasını hangi ‘milli irade’ istedi.

Bu üsse Amerikan askerlerinin yerleştirilmesini, bu askerlerin Türk askerleri tarafından korunmasını hangi ‘milli irade’ istedi?

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye’nin içini karıştıran teröristleri masum bir muhalefet hareketi gibi göstermesini, Esad yönetiminin bu teröristlere karşı aldığı güvenlik önlemlerini ‘sivil halka müdahale’ olarak adlandırmasını,  Milli Güvenlik Kurulu’nun ‘uluslar arası toplum’ denilen küresel haydutları Suriye’ye müdahale etmeye çağırmasını hangi ‘milli irade’ istedi?

Evet dostlar, var mıdır böyle bir ‘milli irade’?

Hiç,  ulusal çıkarları bir kenara bırakan, ülkemizin ve komşularımızın güvenliğini tehlikeye atan,  emperyalistlerin taşeronluğunu yapan bir ‘milli irade’ olur mu,  olabilir mi?

İrfan TUNA - 02 Mart 2012 - Ulusal Bakış

Son Yazılar

Cloudy

8°C

Istanbul