dogu perincek saltanatinizi yikacagiz

Doğu Perinçek'in İstanbul Kadıköy Birlik ve Dirlik Mitingi!

Doğu Perinçek, Gladyo’ya Meydan Okudu : Saltanatınızı Yıkacağız!

Doğu Perinçek, Kadıköy’de İskele Meydanı’nı dolduran yurttaşlarla beraber Gladyo’ya meydan okudu: Saltanatınızı yıkacağız!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 6 yıl tutsaklığın ardından dün ilk mitingiyle İstanbullular’la buluştu. ‘Birlik ve Dirlik Mitingi’nde coşkulu bir kalabalığa hitap eden Perinçek, “Zalimler, diktatörler yıkılışlarını yasaklar koyarak önleyebildiler mi? Devrim kanunları, ülkeleri karanlıklara boğanları bacaklarından aşağı asmıştır. Türkiye’yi kasetlerle beyzbol sopalarıyla yönetenleri yıkacağız” mesajını verdi.

İşçi Partisi’nin Kadıköy’de gerçekleştirdiği “Birlik ve Dirlik Mitingi” öncesinde polis İskele Meydanı’nı barikatlarla kapattı. Alana arama noktalarından giriş yapıldı. Mitingden bir saat önce yurttaşlar İskele Meydanı’nı doldurmaya başladı.

Meydana dev bir sahne kuruldu. Tüm meydan İşçi Partisi flamaları ile donaltıldı. Yurttaşların ellerinde ise Atatürk’lü Türk bayrakları ve İP bayrakları çoğunluktaydı. Bekleyiş sırasında İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Levent Kırca’nın “Olacak o kadar” adlı seçim şarkısına alandaki kitle de eşlik etti.

Miting boyunca sık sık “Fedailer partisi İşçi Partisi”, “Türk Kürt kardeştir Amerika kalleştir”, “Öncü cesur Doğu Perinçek”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Ne ABD ne AB tam bağımsız Türkiye” sloganları atıldı. Sahnenin ve kürsünün güvenliğini Öncü Gençlik sağladı. Gençler etten duvar örterek sahneye geçişleri engelledi. İP Genel Başkanı Perinçek’in alana girmesiyle meydan “Öncü cesur Doğu Perinçek” sloganıyla inledi. Yurttaşlar uzaktan da olsa sevgi dolu sözcüklerini Perinçek’e duyurmaya çalıştı.

Mitingin tamamı!

Doğu Perinçek'in İstanbul Kadıköy Birlik ve Dirlik Mitingi!

‘Başını taşın altına koymuş bir sanatçıyım’

Sahneye ilk olarak İşçi Partisi’nin yöneticileri ve belediye başkanı adayları davet edildi. Daha sonra “Zor günlerin şairi” Hüseyin Haydar kürsüye gelerek ilk konuşmayı yaptı. Haydar’ın “Ergenekon’dan çıkış” şiirini okumasının ardından, İP Kadıköy Belediye Başkan Adayı oyuncu Suzan Aksoy bir konuşma yaptı.

Aksoy, “Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz. Biliyor musunuz belki çok acılar çektik, çok üzüldük, kabus gördük ama o kabusun arkasından muhteşem güzel rüyayla uyandık. Silivri bizim için çok önemliydi. Silivri’nin duvarlarını yıktık. Ben sanatçıyım ama Türkiye için başını taşın altına koymuş bir insanım. Onun için ‘Sanat sanat içindir’ demiyorum, ‘Sanat Türkiye içindir’ diyorum” dedi ve Kadıköylülerin oylarına talip olduğunu sözlerine ekledi.

İP Şişli Belediye Başkan Adayı Ümit Ertaç Zileli de şunları kaydetti: “Güneşin zaptı çok yakın. 12 senelik esaret çok yakında sona erecek. Twitter yasağı bunların tabutuna çakılan son çivilerden biri oldu. Zaman içinde dünyanın her yerine diktatörler gelmiştir. Büyük zulümler yapmışlardır. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi çökmüştür. Bu projenin eşbaşkanları da deliğe süpürülmüştür. Onlar bu ülkeyi parçalamak ve birilerine peşkeş çekmek için ellerinden geleni ardlarına koymadılar. Yüreği olmayanlar, ne kadar uzun süre iktidarda kalmış olurlarsa olsunlar sonunda deliğe süpürülen bir yılan gibi giderler, gidecekler. En büyük emeği, en büyük cesareti ve kahramanlığı gösteren İşçi Partisi’nin Şişli Belediye Başkan Adayı olduğum için şeref duyuyorum. Ve ilan ediyorum; ben bu yolda yüz binler gibi sadece bir neferim ve bütün birikimimi, gücümü, kanımı, canımı bu yolda harcamayı bir şeref addediyorum. Şairin dediği gibi güneşli günlere ulaşacağız.”

‘Halkın içinde olmayan derdini bilmez‘

Perinçek’in ardından İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca bir konuşma yaptı. CHP’yi eleştiren Kırca “Hükümet adayı bir partimiz ‘açılım süreci yeniden devam edecek’ diyor. Bu ne demek? ‘Tükiye’yi yıkma çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğiz’ demek. Biz bu ülkeyi sana da yıktırmayacağız” şeklinde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kapılarının halka açık olacağını vurgulayan Kırca şöyle devam etti: “Odama kapı koymam. Makam arabam olmaz. Ben de sizinle beraber otobüslerde dolaşırım. Halkın içinde olmayan, onun derdini bilmez. 50 yıldır sizin önünüzdeyim. Hayatımın hiçbir gününde size ihanet etmedim. Bunda sonra edersem boynum, elim kırılsın. Makam, koltuk meraklısı değilim. Ama artık dürüst, devrimci insanların, Mustafa Kemal’in askerlerinin oturması lazım bu makamlarda. Sizin oturmanız lazım.”

Perinçek’ten ekonomik kriz ve özerklik uyarısı!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 1 saat süren konuşmasında Türkiye’nin önündeki iki tehlikeye vurgu yaptı. Ekonomik kriz ve özerklik konularında önemli açıklamalar yapan Perinçek, Kadıköy rıhtımını dolduranlara “Can yoldaşlarım, sevgili arkadaşlarım, değerli yurtaşlarım” diye seslendiği konuşmasında şu vurguları yaptı:

- Kasetlerle yönetilen bir Türkiye’de yaşıyoruz. Obama’nın beyzbol sopasıyla yönetilmektedir. Bugün Türkiye’nin en önemli gerçeği budur. Bu en büyük acımız, en büyük utancımız, bu utanca katlanacak mıyız? Türkiye’yi kasetlerle beyzbol sopalarıyla yönetenleri yıkacak mıyız?

- 30 Mart’tan sonra Türkiye 2 büyük önemli sorunla karşı karşıya gelecektir. Birisi ekonomik depremdir. Hacizci bugün Türkiye’nin kapısını çalmaktadır. Önümüzde ekonomik alanda da bir milli direnme var. Yasadışı yollardan el konan bu milletin alın terini, milletin hazinesi, kamu kaynağı haline getireceğiz. Bu ekonomik krizi göğüsleyeceğiz. Korkmuyoruz. Bizim İstiklal Marşı’mız “Korkma” diye başlıyor. Krizi tepeleyeceğiz. Ekonomik krizin hakkından geleceğiz.

‘Köylümüzü bağrımıza basıyoruz’

- Anadolumuzun Trakyamızın çalışkan, cefakar çok görmüş geçirmiş köylüsünü bağrımıza basıyoruz. Köylümüzü yeniden destekleyeceğiz. Köylünün belini kırarak samanı bile dışarıdan alır hale getirdiler. Biz yeniden çiftçimizi destekleyeceğiz. Gübreyle, tarım aracıyla, ucuz faizsiz krediyle destekleyeceğiz.

- Kamu iktisadi teşekküllerimizi, ekonomimiz için hayatlarımız için, can alıcı sektörlerimizi yeniden kamunun malı, milletimizin malı, sizin malınız yapacağız. Gladyo devletini, mafya-tarikat devletini büyüttüler. Kan döken, Türk ordusunu esir eden, İçi Partisi’ni baş hedef alan Gladyo’yu büyüttüler. Polisi, yargıyı, Gladyo’nun karargahı haline getirdiler. Gladyonun kökünü kazıyacağız. Gladyo’nun merkezinde olan Tayyip Erdoğanlarla Abdullah Güllerle birlikte kurdukları F Örgütü’nün inlerine girecek miyiz? Bu hukuk dışı yargının, polisimizin içindeki bu F Örgütü’nü kökünden kazıyacak mıyız? Kazıyacağız!

CHP’yi uyardı!

- Okyanus ötesinden tuzaklar kuruluyor hainler tarafından. İkinci önemli kriz etkeni kargaşalık etkeni, kan etkeni... Biliyorsunuz Güneydoğu’da PKK özerklik inşa edeceğini söylüyor. Bunu AKP’yle birlikte açılım dedikleri o Türkiye’yi bölme planının sonu olarak planlıyorlar ve özerklik yapacaklarını bağıra bağıra ilan ediyorlar. Maalesef ana muhalefet partisinden Sezgin Tanrıkulu açıklama yapıyor. “AKP ve BDP’nin açılım programını onlardan daha fazla destekledik” diyor. CHP merkezini uyarıyorum. Bu özerklik destekleme sevdasından vazgeçin diyorum, bu hıyanete ortak olmayın çağrısını Kadıköy’den yapıyorum.

‘Özerklik yanlıştır vatan bölünmez’

- Özerklik “eşitlik, kardeşlik” programı değildir. Özerklik bizim Kürdümüzü ikinci sınıf yurttaş konumuna iten bir programdır. Onu zebra gibi damgalı yapan programdır. Sen ikinci sınıf yurttaşsın diyen programdır. Özerklik kanla olur. Herkesi uyarıyoruz. Bütün partileri bir maddelik bir Türkiye barışı, Türkiye cephesine davet ediyoruz. O madde de şudur; “Özerklik yanlıştır, vatan bölünmez.”

- Bizim o yöneteceğimiz Milli Hükümet, Kürdümüzü, Diyarbakırlımızı, Cizrelimizi, Silopilimizi, Uluderelimizi, Tuncelilimizi bağrına basacaktır. Aynı Muğlalılar gibi, tıpkı Kırklarelililer gibi eşit, özgür, can kardaşlarımızdır, yurttaşlarımızdır. Biz Milli Hükümet olarak Türkiye’de müzakere edilecek bir yasadışı örgüt, yasadışı terör örgütü kabul etmiyoruz ve tanımıyoruz. Biz Milli Hükümet olarak Kürdümüzün emrindeyiz. Bütün milletimizin emrindeyiz ama onlar adına elinde silah olan elinde mayın olan, karakolların etrafına mayın döşeyen askerimizin yoluna mayın döşeyen, bizi kahpece arkamızdan vuran bir yasadışı terör örgütü tanımıyoruz.

Okyanus ötesine tivit!

Tayyip Erdoğan’ın sosyal paylaşım sitesi twitter’ı kapatması mitingte de yankı buldu. Doğu Perinçek, mitinge katılan yurttaşları tivit atmaya davet etti. Perinçek, “Şimdi buradan BOP eşbaşkanlığı yıkılmakta olan Tayyip Erdoğan’a bir ses atacağız, Abdullah Gül’e ve ta Pensilvanya’ya giden bir ses yollayacağız” dedi. Perinçek’in ilk tviti Tayyip Erdoğan’a “Saltanatını yıkacağız!” şeklinde oldu. Yurttaşlar gür bir sesle Perinçek’e eşlik etti. Mitinge katılamayan binlerce kişi de aynı dakikalarda twitter’dan “Saltanatınızı yıkacağız” diye yazdı. Perinçek ardından Abdullah Gül’ü işaret ederek “Çankaya’yı işgal eden Atatürk’ün koltuğuna Amerika marifetiyle oturtulan Abdullah Gül’e ses atacağız: Çankaya’dan seni indireceğiz!” mesajı gönderdi.

Pensilvanya’daki Gladyo şefi!

Perinçek’in hedefinde son olarak da Fethullah Gülen vardı. Perinçek şunları söyledi: “Bu gür sesimiz, bu attığımız ses, şimdi Ankara kalesinin taş duvarlarında yankılanıyor değerli yurttaşlarım. Ve şimdi okyanusları aşan bir ses atacağız. Okyanusları geçen güzel insanların kahpe bir diktatörlük altında yaşadığı Washingtonlara Pensilvanyalara bir ses atacağız. Pensilvanya’daki Gladyo şefine bir ses atacağız: Türkiyemizi şeyhler, dervişler, meczuplar ülkesi haline getiremezsin!”

*** *** ***

Mitingten notlar !

- Basının yoğun ilgi gösterdiğimitingi Ulusal Kanal canlı yayınladı.

- Mitingin sunumu Ulusal Kanal program yapımcısı Can Karadut yaptı.

- Sahnedeki dev ekranlardan konuşmalar yansıtıldı.

- Yurttaşlar metro çıkışlarında oturarak konuşmaları ekrandan izledi.

- Üzerinde direniş şehitlerinin resimleri olduğu pankart açıldı.

- Alanda Fenerbahçe bayraklarının da taşındığı görüldü.

- Vapurla Kadıköy’e gelenleri sahil boyunca asılan İşçi Partisi flamaları karşıladı.

- İP Şişli adayı Ümit Zileli, üzerinde TCG Hasdal yazılı şapka ile yurttaşları selamladı.

- Haziran Ayaklanması’nda Türk bayrağı satan ve tutuklanan Ali Sarıçiçek işinin başındaydı.

- Öncü Gençlik mitingin bitiminde halaylar çekti.

- Perinçek yurttaşların ilgisi nedeniyle alandan güçlükle ayrılabildi.

Aydınlık - 23 Mart 2014

Son Yazılar